РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (5 жовтня 2012) 

 • ЖИВА ЛЕГЕНДА МЕШКАЄ В КОЗЯТИНІ

  У музеї Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту (КМПВПУЗТ), у день, коли тут проводилася читацька конференція, народу було чималенько. Сюди на розглядини експонатів нас запросив директор цього учбового закладу Андрій СТЕЦЮК.

  На запитання «Звідки експонати?» Андрій Олексійович лаконічно відповів, що накопичували роками й зберігали, як годиться. А полички наповнюють, звісно, небайдужі до пам’яті про розвиток сталевих колій, історію Козятинського краю люди. У роботі музею училища велике місце займає тема Великої Вітчизняної війни. Це стосується всіх напрямків, а саме експозиційного, масово-просвітницького і методичного. Адже, не маючи певних відомостей про ту або ту експозицію, розповідь про музей не стане цікавою для відвідувачів.

  Хранителі історії - ці слова однаково можна застосувати і до ветеранів галузі, і до громадських музейних працівників. Бачу, як світяться очі 82-річного Миколи РИБАКА, який, розглядаючи залізничний ліхтар зразка ХІХ ст. (на фото), пропонує А. Стецюку: «В моїй домашній колекції є подібний, із задоволенням передам його до музею».

  Що ж, запасники теж поповнювати необхідно.

  Проте не полишаємо розмови із почесним залізничником, кавалером ордена «Трудова слава» третього ступеня колишнім майстром водопровідного цеху Козятинської дистанції водопостачання та водовідведення. Давно пішли в історію подібні залізничні підрозділи, а жива легенда водопостачання ст. Козятин, як Миколу Гавриловича Рибака влучно представила вашому кореспондентові голова профкому будівельно-монтажного управління №2 Південно-Західної залізниці Лариса БОЙКО, ще в строю. Активний член ради ветеранів БМЕУ-2 до сьогодні із задоволенням надає консультації щодо підземних водопровідних мереж, які було прокладено впродовж 54 років його роботи у когорті водників, як колись називали спеціалістів його фаху. Тому то й поважають М. Рибака, що до сьогодні пам’ятає всі секрети водопостачання і водовідведення, які застосовувалися впродовж другої половини минулого століття на місцевому залізничному вузлі.

  - Як добре, що завдяки ініціативам з боку начальника Південно-Західної залізниці Олексія Мефодійовича КРИВОПІШИНА у нашому місті вдосконалюються системи постачання аквавіти, - ділиться думкою Микола Гаврилович. - У наш час серед багатьох чинників, що забезпечують нормальну життєдіяльність міста, є саме ці мережі. Адже недаремно ще за стародавніх часів вважалося, що ступінь цивілізованості суспільства визначається рівнем розвитку цих систем. Люди, віддані нашій професії, вбачають своє призначення перед сучасниками і нащадками у забезпеченні безперебійного і якісного водопостачання і водовідведення, підтримуючи техногенну та екологічну безпеку такого багатотисячного міста, як Козятин. Недаремно існує вислів: «Ми не отримали планету у наших батьків, ми взяли її у борг у наших дітей!» Сьогодні можна із впевненістю сказати, скільки буде існувати Козятин, стільки ж років буде розвиватися система водопостачання та водовідведення.

  Подумалося, що уродженець села Білилівка, що на Житомирщині, Микола Гаврилович Рибак, ось уже дев’ятий десяток років продовжує робити добрі справи для майбутніх поколінь. А як же інакше?!

  Цю думку підтримали начальник БМЕУ-2 Микола КРАВЕЦЬ та старший майстер дільниці водопостачання Едуард БУРОВСЬКИЙ.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Віталія НОСАЧА та із сімейного архіву М. РИБАКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05