РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (28 вересня 2012) 

 • Красиво жити не заборониш

  Квіти на всіх, де тільки не поглянеш, книжкових полицях, на підвіконнях, на стінах, столах. Спитаєте - де ми?

  У конференц-залі Козятинського міжрегіонального вищого професійно-технічного училища (МВПЗТУ), де відбувалася читацька конференція за участю редакції газети залізничників, було людно. Про перебіг подій того дня ми уже розповідали у попередніх номерах. Сьогодні - про хазяйку конференц-зали, що межує поруч із училищною книгозбірнею, - про дбайливу завідувачку місцевої бібліотеки Надію БІНЬКОВСЬКУ.

  Затишок - ось, що першим привертає увагу кожного, хто переступає поріг просторого приміщення бібліотеки.

  Стелажі, тематичні виставки літератури, підручників, періодики - все для майбутніх електромеханіків, помічників машиністів локомотивів, чергових по станції, монтерів колії, мулярів, кухарів…

  - У цій професії не буває байдужих людей, - сказала у розмові про Н. Біньковську колишня заступник директора училища Віра ІЩУК, яка про-працювала пліч-о-пліч із Надією Антонівною не один рік. - Проте, Надія Антонівна - неординарна особистість. Кожний культурно-просвітницький захід, який готує вона, - це справжнє явище на рівні всього Козятина. Читацькі конференції, ознайомлення учнів із новою літературою, а педагогів і вихователів - із фаховими журналами та електронними версіями. Власною, по-cправжньому невтомною працею Надія Антонівна протягом багатьох років щоденно допомагає величезній когорті юних залізничників розкрити для себе чудовий світ, ім’я якому література.

  У стінах альма-матер козятинських залізничників я буваю нерідко. Якось мені випала нагода ознайомитись із темами «фірмових», без будь-якої іронії пишу це слово, уроків, вечорів пам’яті, які підготувала і провела Надія Антонівна. «Герої Крут - провісники волі», «Павло Полуботок - гетьман України», «Шевченківськими стежками», «Голодомор на Поділлі у 1932 - 33 рр.», «День Соборності України». Актуально? В усі часи. Про якість її праці говорять педагоги МВПЗТУ. Почувши з вуст її колег про те, що Н. Біньковську неодноразово визнавали кращим бібліотекарем року серед професійно-навчальних закладів Вінничини, не здивувався. Бібліотекар-педагог не намагається відірватися від головних наших традицій - виховувати підростаючу юнь на засадах загальнонаціонального патріотизму. Гурток «Джерело», який веде в училищі Н. Біньковська, - то осередок любителів книги. Багато видатних постатей вийшло із стін цього навчального закладу, котрі є прикладом для сьогоднішніх учнів! Виховувались вони також у місцевій книгозбірні. Адже не тільки літературно-історичні методики застосовує пані Надія під час щоденного спілкування з учнями училища.

  Бібліотеку прикрашено рушниками, серветками, вишиванками. Це справа рук Надії Антонівни. Вона прекрасна вишивальниця, знається на секретах з в’язання і плетіння. Голка, нитки, в’язальні спиці - все це у вільну хвилину працює, підвладне рукам майстрині. Орнаменти червоними, чорними та яких лише ниток не вплетено у барвисті мережива, що палахкотять у променях осіннього сонця. Коли нам із фотокореспондентом вона подарувала дідуха із пшеничної соломи, подумалось: вміти сплести обжинковий сніп - символ добробуту українського народу - добра справа. Навчити сучасну молодь народним звичаям, християнській обрядовості - то діло святе. Дирекція училища на чолі із Андрієм СТЕЦЮКОМ намагається наздогнати сучасні освітянські методики, але ж і від козятинських коренів робітничу зміну тут теж не відривають. Домашній посуд з глини і деревини, скарби із бабусиних скриньок, які приносять для створення у бібліотеці етнографічної виставки, - це теж виховні миті, години, що запам’ятовуються на усе подальше життя багатьма випускниками.

  - Виховання місцевого і загальнонаціонального патріотизму - одна з головних наших традицій, - говорить А. Стецюк. - Решта педагогів - теж із потужним творчим запалом, який дає змогу розв’язувати будь-які завдання, всі генерують масу нових ідей.

  Про них - у наступних номерах. Ми вже вище розповідали, що від кімнатної зелені у місцевих кабінетах, коридорах та залах радіє око. Різнобарв’я - і на клумбах перед училищем. І тут, як сказали мені «по секрету», не обходиться без рук Н. Біньковської. Таким людям по силах стати дійсними педагогами-бібліотекарями, які прагнуть і будуть прагнути закласти в юні душі те, що допоможе їм у подальшому дорослому житті - запас головних життєвих знань. Їм, сьогоднішнім вихованцям Надії Антонівни, закохуватись, захоплюватись, долати життєві бар’єри. І неодмінно мріяти. Що ж, красиво жити не заборониш!

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05