РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 36 (21 вересня 2012) 

 • Тривога… за тепло

  У серпні у програмі ТСН промайнув тривожний сюжет, в якому пенсіонери, мешканці багатоповерхівок м. Овруча, висловлювали своє обурення з приводу примусового відрізання їхніх помешкань від тепломереж. Натомість, усім надано дозвіл на встановлення автономного опалення в квартирах, яке коштує недешево.

  Оскільки Овруч це ще й залізнична станція, також тут є кілька залізничних відокремлених підрозділів, то закономірно, що галузеву газету цікавить, чи ж не потерпатимуть за такої ситуації залізничники? З’ясувати це питання йдемо до профспілок, адже соціальний захист - їх компетенція. Заступник голови Коростенського теркому Микола ПРОКОПЕНКО добре знайомий із цією ситуацією. Ще кілька років тому він працював головним інженером дирекції, і саме тоді й почали переводити на електроопалення ст. Овруч. Міська влада поставила до відома залізничників заздалегідь, втім, як і всіх мешканців, що протягом 2009 - 2012 рр. відбудеться перехід на автономне опалення. Дирекція, щоб не допускати авральної ситуації, відразу взялася за цю справу, і ось вже два опалювальні сезони на ст. Овруч працює електроопалення. В приміщеннях тепло, навіть краще, як було за часів централізованого теплопостачання. До слова, на електроопалення нині вже переведено майже всі станції дирекції.

  А як же працівники нинішні й колишні, чи ж не лишиться бува хтось мерзнути? Звісно, Овруч - це не лише багатоповерхівки, тут, можливо, й більше житла, збудованого в приватному секторі. Тож ті, хто має свій будинок, зрозуміло, до цієї проблеми не причетний. Але певній частині овручан-залізничників довелося встановлювати газові котли в квартирах, які опалюють помешкання. Комусь це було простіше, комусь складніше, й доводилося тугіше затягувати пояс. Голова цехкому ст. Овруч Наталія СЕЛІНА говорить, що і минулого року, і цьогоріч до профкому станції зверталися люди із заявами на надання матеріальної допомоги саме для вирішення цього питання. І таку підтримку профком, зважаючи на матеріальний стан сімей, надавав. Утім і керівники інших підрозділів і профкомів, де працюють овручани, що стикнулися з такою побутовою проблемою, підставили їм плече.

  Цікавилася і в Овруцькій дистанції колії, чи не завдав клопотів їм загальноміський перехід на індивідуальне опалення. З’ясувалося, що ні, бо адмінприміщення працює на «своїй» котельні. Не надходило скарг і від людей, та й частина їх мешкає в Овруцькому районі.

  Загалом же, ситуація в Овручі з переведенням на автономне опалення неоднозначна, є невдоволені, котрі й звертаються до різних інстанцій зі скаргами на дії місцевих владоможців, яка проводить це все в примусовому порядку. Як же на це реагує обласна влада? Пропонуємо коментар із роз’ясненням ситуації від начальника головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської облдержадміністрації Г.О. ЗАБРОДСЬКОГО.

  «Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеві органи самоврядування», Овруцька міська рада наділена власними (самоврядними) повноваженнями щодо управління об’єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

  Незначне асигнування у бюджеті міста на утримання об’єктів комунальної власності, збитковий стан комунального підприємства, яке забезпечує подачу теплоносія до житлового фонду, застаріле обладнання котелень, спрацьованість теплових мереж призвели до надання КП «Комунальник» споживачам послуг неналежної якості. Тому з 2009 р. у м. Овручі прийнято Програму сприяння впровадженню індивідуального опалення у житлових будинках та об’єктах соціально-культурної сфери на 2009 - 2012 рр., затверджену рішенням Овруцької міської ради від 22.01.2009 р. №7.

  Програмою передбачено перехід на автономне опалення споживачів бюджетної сфери та індивідуальне опалення мешканців багатоповерхових житлових будинків. Зазначену роботу планується завершити до початку опалювального сезону 2012 - 2013 рр.

  Інформація стосовно обміну квартир взамін на встановлення індивідуального опалення, яка прозвучала в телесюжеті, є безпідставною, переконаний керівник профільного управління.

  Якщо б поцікавились моєю власною думкою з цього приводу, то причину конфлікту бачу в наступних речах: місцева влада мала б спільно з громадою розробляти таке рішення, а отже проводити з людьми більше роз’яснювальної роботи щодо критичної ситуації у комунальному господарстві, надавати більше повної інформації з цього приводу. Саме брак інформації породжує чутки, і такі, що ширилися Овручем про обмін опалення на квартиру…

  Втім саме встановлення індивідуального опалення - річ зовсім непогана. Опалюєш помешкання до тієї температури, яку бажаєш, вмикаєш не обов’язково 15 жовтня, а й раніше, якщо треба… Знаю, що багато, приміром, коростенців його хотіли б встановити, та дозволу не мають. Але це зовсім інша тема.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05