РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 33 (31 серпня 2012) 

 • Щедрі ужинки хмільничан

  Хмільник. Це місто відоме в Україні та за її межами як курорт. Однак це ще й центр доволі потужного району на Вінниччині. Тут розвинута промисловість, а ще краще - сільське господарство. Плодючі ґрунти цього району дають щедрі врожаї практично усіх сільськогосподарських культур, та, в першу чергу, зернових. Чи було що збирати нинішнього року?

  - Збирати у нас було що, - розповідає начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Дмитро БОЙКО. - Озима пшениця займала 17 тисяч гектарів, ярий ячмінь - 5,5, яра пшениця - тисячу гектарів. А коли врахувати озиме жито, озимий ячмінь, овес, ріпак та зернобобові, то взагалі нам треба було зібрати зернові ранньої групи на 26,3 тисячі гектарів.

  - Зрозуміло, що головне завдання жниварів полягає в тому, щоб зібрати хліб без найменших втрат, - продовжує свою розповідь головний аграрник цього краю. - Для цього було підготовлено 120 комбайнів, з яких 33 - іноземного виробництва. А вони, як відомо, потужніші, ніж вітчизняні. Однак навантаження на усю цю техніку було доволі великим - 271 гектар. Тому ми залучили додатково до збирання врожаю майже 30 потужних зернозбиральних комбайнів. Щоб техніка працювала безперебійно, в господарствах району створили відповідний запас паливно-мастильних матеріалів.

  Тож жнива пройшли успішно. Збір ранніх зернових у господарствах району практично завершено. Незважаючи на складні погодні умови, цьогорічний врожай видався нівроку. Лише в порівнянні з минулорічним - рекордним - він дещо нижчий, але, якщо порівнювати його з попередніми роками, то він для хліборобів виявився досить щедрим: з кожного гектара в середньому зібрано по 42,3 центнера зерна. Загалом же хлібороби району зібрали майже 109 тисяч тонн хмільницького хліба.

  В народі кажуть: буде хліб - буде й пісня. Дозволю собі перефразувати цей вислів. Є хліб - є робота для залізничників. А, значить, і - заробіток, від якого з’являється хороший настрій.

  Відправка зерна зі ст. Хмільник уже стартувала і доволі потужно. Ще серпень не закінчився, а 300 вагонів, заповнених збіжжям, уже залишили цю станцію і відправились далекими та ближніми маршрутами. У подальшому темпи відправки зерна зростатимуть. І це не лише тому, що його в районі багато. Важливим є й те, що тут на повну потужність запрацювали аж два сучасних елеватори.

  Місцевий елеватор - одне з найбільших підприємств зі зберігання зернових культур у Вінницькій області. Його потужність - майже 100 тис. тонн зернових. Основний акціонер товариства лише за три останні роки інвестував в модернізацію виробництва та придбання нового обладнання понад 30 млн. грн. Так, наприклад, у 2011 р. впроваджено в експлуатацію новий сушильно-складський комплекс на 20 тис. тонн зернових, який оснащений найсучаснішим європейським обладнанням, повністю автоматизований та має необхідні системи для захисту навколишнього середовища від забруднень.

  Схожий елеватор здано в експлуатацію два роки тому й в селі Жданівка, що неподалік від Хмільника, до якого прокладено під’їзну колію. В будівництво цього об’єкта підприємці інвестували 40 млн. гривень.

  Завдяки цим двом елеваторам відвантаження зерна із Хмільницького району через залізничну станцію проходитиме значно вищими темпами і в більших обсягах. Це значить, що щедрі ужинки хмільничан позитивно позначаться й на роботі нашої залізниці.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05