РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (17 серпня 2012) 

 • Один ДЕНЬ залізничного БАХМАЧА

  Бахмач і залізниця. Колії покраяли місто, і куди не підеш - обов’язково натрапиш на переїзд. Тут є три станції, що для райцентру вельми щедро, діють пасажирське вагонне депо, колійна машинна станція, дистанція сигналізації і зв’язку та дистанція лісозахисних насаджень, структурні підрозділи БМЕУ-5 і Конотопської дистанції колії. Тому немає нічого дивного, що в перший вихідний серпня всі бахмачани святкують День профспілки залізничників і День залізничного міста.


  Голова Конотопського теркому профспілки залізничників Володимир ШМАГЛІЙ
  вручає диплом голові вузлової ради ветеранів війни та праці Надії ПРИХОДЬКО.

  Святкові заходи того дня розпочалися на стадіоні. Першими вийшли змагатися гирьовики. У ваговій категорії до 80 кілограмів упевнено переміг Євген Ільченко (дистанція сигналізації і зв’язку). Він підняв двопудову гирю 38 разів.

  У ваговій категорії понад 80 учасників було більше. Початковий результат - 40. Досить добрий. Належав він атлетові із дистанції сигналізації і зв’язку. Але ось виходить Олександр Кочерга, слюсар вагонного депо. Правою він піднімає гирю 46 разів. Ліва рука в нього теж сильна, тільки глядачам просто набридає рахувати. Чуються голоси: «Та досить уже». Тридцять. І це, як з’ясувалося згодом, було помилкою атлета. Руслан Журавель, що виступав останнім, довго тер ручку, довго примірявся, а тоді - взяв і підняв гирю лівою рукою 38 разів. Правою - 39. Для перемоги над Олександром Кочергою цього було достатньо.

  Армрестлінг - теж змагання сильних. У них взяли участь практично всі гирьовики. Результат, як мені пригадується, був повторенням минулорічного. Перше місце у ваговій категорії до 80 кілограмів зайняв лісоруб дистанції захисних лісонасаджень Валерій Слухай, понад 80 - монтер колії Конотопської дистанції Олександр Семеренко. До речі, виступав він уже не сам. Його син-десятикласник Сергій у своїй категорії зайняв друге місце.

  І нарешті - перетягування каната. Готуються вагонне депо, колійна машинна станція, дистанція сигналізації і зв’язку та ПТО вагонного депо Конотоп. Остання команда є новачком на цих змаганнях. ПТО поступається п’ятірці із КМС, та потім перемагає електромеханіків. Що ж, початок, добрий.

  Головна інтрига поєдинків канатників - КМС чи депо? У деповчан виділяється атлетичною постаттю Олександр Кочерга. Він замикає п’ятірку. Але й у команді КМС за канат береться призер з армрестлінгу Олександр Кулик. Свисток арбітра. Напружилися м’язи. Здається, що сили рівні. Та ось деповчани відвойовують один сантиметр, другий. І перемагають.

  У цю літню обідню пору Бахмач малолюдніє. Лише крайня необхідність змушує поодиноких бахмачан виходити на розпечений асфальт тротуарів. Хтось знайшов прохолоду в тінистому саду, де яблуні і груші під вагою плодів схилили гілля до самої землі, хтось вдома увімкнув кондиціонер… Молодь же обрала Сейм. Чиста і прохолодна його вода, цілюще лугове повітря дають заряд енергії на цілий тиждень. Та увечері, упевнено говорили організатори святкування, все місто буде в парку.

  Так і сталося. Вже близько сьомої на його алеях було тіснувато. Бо працювали атракціони й дитяча залізниця, вився димок над шашличницями, а за амфітеатром літньої сцени лаштувалися виступати артисти. Бо свято ж. Бо буде концерт. Та ще й феєрверк.

  Щодо свята. Ініціативу міських депутатів перенести День міста із 9 вересня, коли Бахмач був звільнений від німецько-фашистських загарбників, на першу неділю серпня не всі сприйняли позитивно. Бо 9 вересня вважається пам’яттю про подвиг воїнів Червоної армії. Із Днем залізничника самі знаєте як: дата прив’язана до конкретного числа - вихідного немає, та ще й примхлива погода пізньої осені. Куди зручніше було святкувати в серпні. Тільки День профспілки залізничників мав інший статус і поступався професійному святу, яке відзначалося ціле століття. Та об’єднали в Бахмачі - відразу змінився масштаб. І жителям міста це сподобалося. Не біда, що хтось помилиться і назве серпневу неділю Днем залізничника. Не така вже й велика помилка. Бо залізнична суть залишається. День профспілки залізничників і День залізничного міста святкують й на інших вузлах Конотопської дирекції.

  Головні урочистості розпочалися рівно о сьомій вечора. Бахмачан вітає міський голова Павло ШИМКО. До речі, він теж залізничник - до обрання на цю посаду працював майстром у дистанції захисних лісонасаджень. Павло Миколайович, нагадавши присутнім, що 144 роки тому до міста прийшла залізниця, яка дала потужний імпульс для розвитку населеного пункту, називає залізничників вузла, відзначених почесними грамотами. Їх багато. Це - інженер дистанції сигналізації і зв’язку Григорій Батьковський, тесляр БМЕУ-5 Володимир Погорілий, виконроби КМС-285 Сергій Горбенко і Володимир Пєхота, лісоруб дистанції захисних лісонасаджень Володимир Десятников, чергова по переїзду Конотопської дистанції колії Любов Вегера, мийниця-прибиральниця вагонного депо Людмила Груша...

  Про гроші я ще не говорив? З грішми завжди було туго. Міський бюджет скромний, вузлові профспілкові організації теж не багаті. Але цього року знайшлася людина, що перебрала частку святкових затрат на себе. Це - Михайло ГОЛИЦЯ, голова правління Чернігівської обласної громадської організації «Комітет розвитку Полісся». Запитую Михайла Миколайовича про зв’язок із залізницею. «Залізничників у моїй сім’ї немає, - сказав він. - Народився я і виріс у селі Плиски. Залізнична станція так само називається. Я бачив, як працюють залізничники, які це сильні і працьовиті люди, з якою великою відповідальністю ставляться вони до роботи. І звичайно було багато поїздок пасажиром. Тому вважаю, що моє життя із залізницею пов’язане…»

  У своєму привітальному слові голова Конотопського теркому профспілки залізничників Володимир ШМАГЛІЙ підкреслив, що роль Бахмацького вузла у структурі дирекції висока. Та головне - на його залізничних підприємствах бахмачани мають роботу. «Залізниця, - сказав Володимир Олександрович, - годує і береже багато родин міста». Він побажав присутнім сил та здоров’я примножувати залізничну славу Бахмача, щастя й сімейного благополуччя. За активну громадську діяльність Володимир Шмаглій від теркому профспілки вручив дипломи ветеранам Миколі Кириченку й Надії Приходько. Начальник КМС-285 Ярослав Сторубльов був відзначений територіальним комітетом як кращий роботодавець.

  Від керівництва дирекції залізничників вузла привітав головний інженер Конотопської дирекції залізничних перевезень Валерій ГРИЦЕНКО.

  Звичайно, були ще привітання. Вони всі впліталися в чудовий концерт. Чесне слово, чудовий. Особисто мені було приємно чути заслужену артистку України Ніну НЕРОДУ - вона родом із Чернігівщини, та легенду української естради - ансамбль «Кобза». Концерт тривав більше трьох годин. А крапку на урочистостях пізно ввечері поставив святковий феєрверк.

  Микола ПАЦАК, Фото Василя ЛУЦЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05