РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (17 серпня 2012) 

 • Чому ІСНУЮТЬ БАР'ЄРИ для відбудовного поїзда?

  Липневого дня на ст. Сіньо-озьорки Московської залізниці відбулися полігонні навчання відбудовних поїздів Брянського регіону. Саме сюди було запрошено залізничників з України - головного ревізора безпеки руху поїздів та автотранспорту Конотопської дирекції залізничних перевезень Володимира КОЗЛОВА та начальника Конотопського відбудовного поїзда (ВП-3125) Юрія Меркулова.

  Зв’язок між сусідніми підрозділами двох столичних магістралей - Конотопською дирекцією і Брянським відділком - не уривався ніколи. Транспортна робота вимагає координації зусиль, тому залізничники обох держав регулярно зустрічаються для обговорення актуальних проблем. На українській території - у Хуторі Михайлівському - працюють брянські вагонники. Навіть виробниче змагання залишилося відновлене. У ньому, крім Конотопської дирекції та Брянського відділка, беруть участь залізничники з Гомеля (Республіка Білорусь). Але прямих контактів між відбудовними поїздами, можна вважати, не було. Та саме життя підказує, що вони необхідні. Щоб у разі потреби підставити плече сусідської допомоги.

  Кореспондент «Рабочего слова» зустрівся з Юрієм МЕРКУЛОВИМ і попросив розповісти про поїздку до Брянська.

  - Як приймала російська сторона?

  - Якнайкраще. Щиро, привітно. Показали й розповіли про усе, що стосується нашої сфери. Шкода лиш, що часу було мало.

  - Полігонні навчання чимось відрізняються від тих, які проводить ваш відбудовний поїзд, інші відбудовні поїзди?

  - Практично нічим. Працювали два ВП - Брянський та із Суземки (Суземка - станція Московської залізниці на кордоні з Україною - М.П.). Перше завдання - підняти цистерну, що зійшла з рейок за допомогою крана ЕДК та тягача, обладнаного лебідкою. Друге - вивести із перегону вагон із пошкодженою колісною парою, застосовуючи евакуатор.

  - Справилися?

  - Звичайно. Відчувалося, що працювали професіонали - чітко, спокійно, грамотно.

  - Ваш поїзд у подібних ситуаціях поступався б російським колегам?

  - Нічим би не поступався. Нам є чому повчитися у них, їм - у нас.

  - А обладнання, техніка?

  - Це може бути темою окремої розмови. У 2006 році, якщо я не помиляюся, в Росії було затверджене положення про відбудовні поїзди. У ньому чітко виписано, чим вони комплектуються. Обидва - Брянський і Суземський - укомплектовані згідно із цим положенням. Наприклад, ВП Брянськ має «летючку». Її створено на базі всюдихідного авто «Урал». У «летючці» - комплект гідравлічного обладнання, є титанові накочувальні башмаки, бензопили й інший інструмент, радіозв’язок, опалення... Розрахований автомобіль на перевезення семи працівників.

  Запитаєте, для чого потрібна «летючка»? Уявіть ситуацію: на під’їзних коліях зійшов із рейок вагон. Поїзд піднімати туди - не раціонально. А «летючкою» виїхали, поставили і швидко повернулися на базу. Тут і оперативність, і заощадження коштів.

  Брянський поїзд укомплектований краном на вісімдесят тонн із телескопічною стрілою. У Суземці - такий же, але на п’ятдесят тонн. Телескопічна стріла дає можливість працювати під контактною мережею. А це теж оперативність.

  І штабний намет, звичайно. Не просто намет, де можна від негоди сховатися, а спеціалізований, обладнаний супутниковим зв’язком.

  - Юрію Олександровичу, а раптом ВП-3125 розбагатів би. Уявімо, є мільйон гривень, а то й два. Що б було потрібно придбати за ці гроші?

  - Кран із телескопічною стрілою. Тільки не «восьмидесятку», а на сто тонн.

  Останнє запитання до Юрія Меркулова було про те, чи зможуть вони - наш ВП-3125 - прийти на допомогу російським колегам. Юрій Олександрович відповів ствердно, але додав, що НА КОРДОНІ ЗАТРИМАЮТЬСЯ, БО ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВИМАГАЄ МИТНОГО І ПРИКОРДОННОГО КОНТРОЛЮ. Проте залізничники разом із місцевими митниками та прикордонниками працюють над вирішенням питання про спрощення процедури прикордонно-митного оформлення. Бо логіка підказує - бар’єрів не повинно бути.

  Від редакції. У травні 1937 р. було затверджено «к исполнению» наказ народного комісара шляхів сполучення з безпеки руху Л. Кагановича, який поставив за обов’язок ревізорам боротьбу з ліквідації аварій, визначення джерел катастроф, що повторюються, й застосування заходів для оздоровлення цих об’єктів. Контроль за виконанням правил технічної експлуатації залізниць, наказів, розпоряджень та технічних інструкцій. Ревізорський апарат має з тих пір великі зобов’язання та відповідальність не за формальне виконання наказів, а за конкретну роботу з профілактики порушень з безпеки руху та ліквідації їхніх наслідків.

  Подумалось, якщо сучасні бар’єри, які виникають на залізничному кордоні держав, через прискіпливий контроль із боку митників та прикордонників, можуть в екстреній ситуації зупинити, приміром, відбудовний поїзд, то виникає питання: як тоді працювати в особливому режимі, маючи 75-річний досвід? Можливо, це питання варто обговорювати вже на міжнародному рівні?! Певен, відповідь має бути позитивною.

  Розмову вів Микола ПАЦАК, Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото з архіву редакції
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05