РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (7 березня 2008) 

 • Юнь крокує до прекрасного

  Хоча велелюдні веселі урочистості з нагоди Дня Святого Валентина, які влаштували педагоги та студенти Київського технікуму залізничного транспорту, - то недавня історія, проте, на переконання авторів цього репортажу, про неї варто розповісти напередодні ще одного свята - Дня жінки. Трохи згодом зрозумієте чому. Спочатку - про нагоду.

  Директор Київського технікуму залізничного транспорту Дмитро ШАМРАЙ запросив нас із фотокореспондентом ознайомитись з тим, як у навчальному закладі відзначають День Святого Валентина.

  По-перше, слід зауважити, що святкування Валентинова дня не звелося до одноразового заходу. Їх була ціла низка. І відбувалося все протягом цілого тижня, починаючи з 11 лютого. Вже в понеділок відбулися конкурси на кращий плакат, малюнок, присвячений Дню Святого Валентина. Згодом - бесіда про святкування цього дня в різних країнах світу, круглий стіл «Так ніхто не кохав», в бібліотеці було розгорнуто виставку літературних творів. Тема, як ви зрозуміли, відповідна: «На крилах кохання». Впродовж наступних днів викладачі української, англійської, німецької мов, зарубіжної літератури перетворили звичайні уроки на захоплюючі конференції, вікторини, засідання клубу або бесіду за круглим столом. Студенти читали сонети Шекспіра, вірші про кохання. Було влаштовано прослуховування аматорських віршів і виставку студентських проектів на всі випадки життя англійською мовою до Дня святого Валентина. Дива не закінчувалися: викладачам студенти підготували вітальні листівки-валентинки, наповнені теплом і вдячністю. Відбулося багато інших цікавих заходів.

  Апогеєм святкувань Валентинова дня, звичайно, став день 14 лютого. З самого ранку в технікумі працювала студентська пошта під девізом «Пишемо валентинки друзям», відбувся конкурс на кращу валентинку, першокурсники переглянули фільм «Майстер і Маргарита».

  Фіналом тижня став літературно-музичний вечір «Saint Valentine`s Day». Його проведенню передувала дуже цікава, напружена робота. Організаційна група, до складу якої увійшли викладачі циклової комісії із загальноосвітніх предметів і студенти, розробила сценарій, подбала про художнє і музичне оформлення залу. До речі, підготовка до вечора позитивно відзначилася на навчанні студентів. Як підкреслила голова циклової комісії - викладач англійської мови Людмила Мишко, заради участі у дійстві, багато учнів покращили свої показники. Отже, чудеса трапляються. Навіть ті, хто навчався гірше, ніж посередньо, майже підтягнулися до рівня кращих.

  І ще декілька слів про сам вечір. Повідомити, що зал був вщент заповнений, це майже нічого не сказати - жодного вільного місця, глядачі зайняли навіть проходи. Супровід дійства відбувався трьома мовами - українською, російською та англійською (переважно останньою). Студенти виконували пісні з репертуару Елвіса Преслі, Селін Діон та багатьох інших зірок, читали вірші Шекспіра, Байрона... У цьому заході було використано емоційні, яскраві, нетрадиційні методи та прийоми, які підвищують мотивацію до навчання та служать розвитку таких здібностей, як уміння декламувати вірші рідною та англійською мовами, інсценувати літературні твори. А це врешті-решт сприяє широкому ознайомленню з культурною спадщиною англомовних країн. Надовго в пам`яті тих, хто був присутнім у залі, залишаться яскраві, емоційні виступи у виконанні студентів Кристини Струфопуло, Олександра Білоуса, Анастасії Голубятникової, Станіслава Горбовцева, Тетяни Тарасенко та багатьох інших.

  До речі, свято Валентина в залізничному технікумі стало вже традиційним. Але крім нього, тут проводяться вечори романсу, вальсу, спортивні свята, зустрічі прихильників КВК, свято матері, театралізоване свято Великодня та багато інших цікавих і корисних заходів. І всі вони відбуваються за ініціативи самих студентів.

  Стосовно Дня Святого Валентина, доречно зауважити: невже у нас, слов`ян, немає свого дня закоханих? Звичайно, є. Але він не зовсім християнський, має язичеське коріння - Івана Купала. Звичайно, і тоді хотілося б мати таке чудове дійство. Але, як відомо, відзначається воно у липні, коли у студентів якраз канікули. Тому і доводиться їм святкувати день кохання - Свято жіночності і краси, за католицьким календарем. А взагалі - хай буде і «не наше свято», аби несло позитивну енергію, навчало людей бути толерантними, відповідальними за себе і свої вчинки. Найбільша цінність, на наш погляд, у тому, що, відзначаючи День люблячих сердець, юнь крокує до прекрасного.


  фрагменти літературно-музичного вечора


  Сергій ГУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05