РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (10 серпня 2012) 

 • Не завжди ризик - справа благородна

  Нещасний випадок, що стався нещодавно на станції Бердичів-Житомирський, коли при переході через залізничні колії під колесами поїзда загинула людина, лише доповнив сумну статистику травмування сторонніх громадян на залізниці.

  Це трапилося на станції, де щодоби проходить лише декілька пар пасажирських та приміських поїздів. Та й вантажних тут слідує не так вже й багато. Словом, це ж потрібно було постаратися, щоб переходити через колії у невстановленому місці саме того часу, коли там, нарешті, прослідує поїзд. Прикро. Але людське життя вже не повернеш.

  Цього року на залізниці подібних випадків трапилося вже значно більше, ніж за відповідний період минулого року. Та й кількість загиблих також зросла.

  Чому так відбувається? Матеріали службових розслідувань, що проводяться за кожним нещасним випадком, свідчать, що переважна їхня кількість трапилася внаслідок легковажної поведінки потерпілих громадян під час перебування поблизу залізничних об’єктів, необачності, а то й зухвалості людей. Хтось просто прогулюється по залізничній колії наче тротуаром, комусь було ліньки скористатися пішохідним мостом, переходом або ж дочекатися, коли пройде поїзд. Ну а про горе-героїв напідпитку і годі говорити. Для них завжди «море по коліна» й усілякі застереження ніколи не бувають перешкодами. А у підсумку все це закінчується горем, болем та стражданнями і для них, і, частіше, для їхніх рідних.

  На територіях станцій Козятинської дирекції залізничних перевезень з початку року через нехтування елементарними правилами поведінки на залізничному транспорті та поблизу залізничних колій травмовано вже понад десять сторонніх громадян. Більшість - зі смертельними наслідками. Серед них - і молоді люди, життя яких лише розпочиналося. Ці нещасні випадки траплялися як на станціях з інтенсивним рухом поїздів (Козятин, Кожанка), так і на невеликих, з менш інтенсивним рухом (той самий Бердичів-Житомирський). Тож нехтують правилами поведінки скрізь однаково.

  Та як запобігти цьому? Заборони та загорожі хоч і запобігають багатьом випадкам травматизму, та все ж не виключають нещасних випадків, які можна було передбачити. Не завжди знаходять підтримку і розуміння людей регулярні звернення залізничників через місцеві засоби масової інформації до мешканців міст та сіл на тему дотримання правил особистої безпеки на залізничному транспорті.

  Тож, мабуть, кожному з нас слід пам’ятати, що ніякі заходи не зможуть вберегти будь-кого від власної безвідповідальності. Адже залізниця - це зона підвищеної небезпеки. Тут неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти. Необхідно знати, що зупинити одразу поїзд, як автомашину, також неможливо, бо навіть при екстреному гальмуванні до повної зупинки поїзд по інерції ще пройде 800 - 1600 метрів. Крім того, різке гальмування може призвести до аварії та травмування людей. Словом, перебуваючи поблизу залізничних колій, слід бути уважним, розсудливим і добре пам’ятати, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки, до того ж, небезпеки двох видів - наїзду рухомого складу та ураження електричним струмом великої напруги, а всі інструкції і правила, що діють на залізничному транспорті, як це не прикро, написані кров’ю людей, тих, хто колись нехтував цими правилами.

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото з архіву редакції
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05