РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (3 серпня 2012) 

 • Ліпити: віддавати чи отримувати

  Земля. Вода. Повітря. Вогонь.

  Згідно з віруваннями наших пращурів, саме ці чотири стихії становлять основу життя. Коли ж мудра людина поєднала їх - народилося диво, що зветься керамікою.

  Наталія КРУТЕНКО

  Історія кераміки на наших землях нараховує тисячоліття, сягаючи своїм корінням в епоху неоліту. Збереглося багато археологічного матеріалу цього періоду, а також періоду трипільської і черняхівської культури. Кераміка набула поширення і в побуті населення Київської Русі у вигляді посуду та предметів оздоблення інтер’єру.

  У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва колекція кераміки є однією з найчисленніших - понад 14 тисяч пам’яток XIV - початку ХХІ століть.

  Якщо ви, шановні читачі, слідкуєте за нашими публікаціями, то бачите, що бувати у цьому музеї - наше завдання, мрія і честь. Тож нещодавно ми знову тут, де відбувається майстер-клас з гончарства.

  Молодий талановитий гончар Ярослав ЧАБАНЮК навчав діточок та їхніх батьків виготовляти керамічні вироби на гончарному крузі. Глина - найдавніший матеріал для творчості, що магічним чином впливає на настрій, внутрішню цілісність. Він давно використовується психологами для заспокоєння, збільшення рівня концентрації та балансування внутрішнього світу. Тому майстер-класи з гончарства найбільше подобаються діткам, вони власноруч виготовляють маленькі шедеври з кераміки. А можливо, в майбутньому, хтось з них стане відомим майстром українського мистецтва, і цей перший шедевр увійде в історію нашої держави.

  Науковий співробітник музею Юлія ЧЕРВІНСЬКА розповіла нам, що музей започаткував студію гончарства ще наприкінці 2011 р. І тепер ці заняття ввійшли в традицію: щосуботи до майстра глини та гончарного круга приходять люди різного віку від 2-х до 102-х років, щоб в атмосфері української культури та творчості створити власний шедевр з глини.

  На нашу думку, варто відвідати з дітками цей майстер-клас. Можливо, ліплячи горщик, склеїте ще щось.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05