РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (3 серпня 2012) 

 • Коли чорниці усміхаються...

  Однією із літніх ягід, що має корисні властивості, є чорниця. Проте для північних районів Житомирщини, зокрема, Олевщини, чорниця - це більше, аніж просто ягода. Бо тутешні жителі знають, що це і смачні вареники та закрутки на зиму, і ще й додатковий заробіток.

  Збиранням чорниці займаються майже всі: діти, дорослі, причому, і бідніші, і заможніші. Протягом цілого місяця, з середини червня по середину липня, чорнична «лихоманка» з року в рік стає все актуальнішою. З власного досвіду знаю, що збирання чорниці - справа нелегка, вона потребує витримки та неабиякого терпіння. Хоча місцевих жителів надмірна фізична робота не лякає: вони у сезон щодня з надією йдуть до лісу по її величність чорницю.

  Та не лише в матеріальному заключається ставлення олевчан до чорниці. Свою любов до неї вони вирішили висловити, створивши щорічне свято «Чорниці-вечорниці». Нещодавно в Олевську втретє поспіль міська громада організувала у міському парку ім. Гагаріна це свято. Оскільки 2012 р. в Олевську - це рік відзначення 1300-ліття з часу заснування міста, то й в основі концепції цьогорічного свята - древлянські традиції наших предків. У парку розмістилося п’ять древлянських садиб, де гостей зустрічали господарі у справжніх древлянських костюмах. Жоден з гостей не міг встояти перед спокусою скуштувати чорничну смакоту. Зізнаюся - було дійсно смачно!

  Поруч з кулінарною виставкою проводилися різноманітні кулінарні змагання, які супроводжувалися виступами фольклорних колективів, виставка дитячих малюнків «Чорнички посміхаються». Традиційно в рамках свята відбулося дефіле дівчаток у чорничних костюмах. На «Чорниці-вечорниці» йшли цілими сім’ями для того, щоб відпочити, із щирим позитивом подивитися на природу із її щедрими дарами, загалом, на навколишній світ, що допоможе, безперечно, знайти в ньому гармонію…

  Оксана КЛИМЧУК, Фото Миколи ДАНЮКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05