РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (3 серпня 2012) 

 • Світлана ДУДЧАК: «Вікова втрата зору значно помолодшала»

  Якщо, досягнувши сорока років, не проходити регулярно профілактичне обстеження зору, то можна втратити момент початку захворювання. А найпоширеніші і найскладніші хвороби - глаукома та катаракта. Як цього уникнути, ми з’ясовували у лікаря-офтальмолога вищої категорії ДКЛ №2 ст. Київ Світлани ДУДЧАК.

  - Світлано Віталіївно, а чи є шанс розпізнати таку хворобу, як глаукома, на початковій стадії?

  - Нині глаукома - на першому місці серед причин сліпоти. Проблема в тому, що хвороба фактично знищує зоровий нерв. В одному випадку - вона може розвиватися роками, а в іншому - досить швидко. Все залежить від індивідуальних особливостей організму. За даними лікарів-офтальмологів, вікова втрата зору значно помолодшала. Нині це проблема не лише літніх людей. Дедалі частіше нашими пацієнтами стають люди, яким понад сорок років. Лікарі-офтальмологи констатують, що на 1000 профілактичних оглядів виявляють 10 випадків первинної глаукоми. Варто знати, щоб хворобу попередити, потрібно вчасно вимірювати очний тиск. І якщо його вимірювати регулярно, то недугу можна виявити на початковій стадії. Тоді при вчасному діагностуванні зарадити ситуації поможуть очні краплі. До того ж тривожним симптомом може бути те, що при погляді на світло людина бачить барвисті кола. Тоді терміново треба проходити медичний огляд.

  На жаль, коли хворобу запущено, то уникнути повної сліпоти допоможе лише операція.

  - Не менш складною хворобою є й катаракта, яка турбує практично всіх літніх людей.

  - Так. Кришталик є важливою частиною оптичного апарату ока. Він може повністю виконувати свою функцію лише в тих випадках, коли має стандартні (за віком) розміри, форму, займає в оці правильне положення і повністю прозорий. Зазвичай, коли починається катаракта, то мутніє лише частина кришталика. І людина з часом починає бачити не чітко і в сіруватих відтінках. Основні симптоми цієї недуги - затуманення, що не минає впродовж доби, поява ореолів навколо джерел світла, двоїння, підвищена чутливість до яскравого світла, розпливчатість букв при читанні. На жаль, у багатьох випадках попередити помутніння кришталика неможливо. Насамперед тому, що це віковий процес.

  - Світлано Віталіївно, а, крім вікових процесів, що ще впливає на перебіг хвороби?

  - У більшості випадків катаракта розвивається з віком і в обох очах. Однак, крім вікових процесів, можуть бути й інші причини помутніння кришталика. Це інтоксикація, порушення обміну речовин, спадкові фактори, контузія очного яблука, поранення ока. Також буває вроджена катаракта у дітей, які страждають на діабет. До того ж позначається недбале ставлення людини до власного здоров’я - незбалансоване харчування, нехтування відпочинком, байдужість до фізичних вправ.

  - Будь ласка, скажіть, а чи допомагає пацієнтам медикаментозне лікування при катаракті?

  - Засоби медикаментозного лікування різнобічні. І на початкових стадіях направлені на покращення обмінних процесів у кришталику. Однак домогтися повної нормалізації обмінних процесів у кришталику досить важко, незважаючи на велику кількість лікарських препаратів, що запропоновані в наш час фармацевтичними фірмами багатьох країн.

  На першому етапі лікар зазвичай призначає спеціальні краплі проти катаракти. Та найефективніше вирішення проблеми, як і у випадку з глаукомою, - операція. Вона дозволяє практично повністю відновити зір. За допомогою сучасних методик в око імплантують штучний кришталик. Операція триває 15 - 20 хвилин. У той же день пацієнт може бути виписаним додому. Але за сучасних технологій операцію краще робити при незрілій катаракті. Потім людині вже неможливо «вживити» м’який кришталик, тож доведеться ставити жорсткий, старої моделі. До речі, у нашому відділенні ДКЛ №2 ці операції робить мікрохірург вищої категорії, висококваліфікований спеціаліст - Вікторія ВАННА. Колектив офтальмологічного відділення, очолюваний Іриною РИЖІЙ, докладає максимум зусиль, щоб результати лікування були успішними, а пацієнти виписувались із хорошим зором.

  - Скажіть, а на що ще сьогодні скаржаться пацієнти?

  - Нині з’явилась сучасна хвороба - так званий синдром сухого ока. Ми його називаємо зоровим комп’ютерним синдромом. Він наступає тоді, коли людина зосереджена перед монітором, а око напружене і не робить ніяких рухів. Це погано для очей. У людини, яка працює за комп’ютером, очі пересихають і, як наслідок, вона отримує фолікулярний сухий кон’юнктивіт. З цією хворобою у пацієнтів офтальмологи, на жаль, зустрічаються доволі часто.

  - Порадьте, Світлано Віталіївно, як можна зберегти очі здоровими?

  - Потрібно дотримуватися простих правил. Кабінет окуліста з профілактичною метою варто відвідувати після 40 років обов’язково, навіть без будь-яких ознак або факторів ризику. Від 40 до 46 років - кожні два-три роки, від 65 і старші - кожні рік-два. Робити гімнастику для очей і давати їм відпочивати. І, як це не банально звучить, важливо відмовитись від шкідливих звичок.

  Корисно раз чи два на тиждень займатися спортом, надзвичайно благотворним є плавання. Адже, коли людина плаває, тоді активно рухається шия, посилено працюють судини головного мозку, тому поліпшується робота очних м’язів. Також рекомендую застосовувати в їжу страви багаті на вітаміни А, Є, бета-каротин, зелені салати, антиоксиданти. Дуже гарним засобом для лікування і профілактики хвороб очей вважається наша національна страва - борщ. Адже в ньому є все - і жиророзчинні компоненти, і необхідні вітаміни та мікро-елементи.

  - Дякую за інтерв’ю.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05