РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (20 липня 2012) 

 • Як ковток джерельної води

  Минуло вже декілька років з того часу, як у локомотивних депо залізниці почали працювати психологи, одним із головних завдань яких стало проведення психофізіологічних обстежень і добору працівників локомотивних бригад. У локомотивному депо Козятин усі ці роки цією справою займається професійний психолог Оксана ЯВОРСЬКА.

  Це за її безпосередньої участі облаштовувався робочий кабінет із необхідним обладнанням, узгоджувалися всі організаційні питання, оформлялися необхідні документи та відповідні дозволи. За цей час тестування на психофізіологічному комплексі «Допуск» пройшло понад 800 членів локомотивних бригад (хто вперше, при прийнятті на роботу, а дехто й повторно, при плановому проходженні медичної комісії), які успішно працювали, а більшість з них й досі трудяться за обраним фахом.


  Психолог локомотивного депо Козятин Оксана ЯВОРСЬКА та молодий спеціаліст Анатолій ЛАЗАРЧУК
  під час тестування на психофізіологічному комплексі «Допуск».

  - Мета таких тестувань - виявити уразливі місця в характері та поведінці кожного нашого працівника, який проходить тестування. Головне - допомогти виправити їх, - говорить психолог депо. - Ми проводимо тести на просту та складну зоромоторну реакцію, готовність до екстремальних дій або ж схильність до монотонної праці, швидкість переключення уваги, реакцію на предмет, що рухається, зорову та слухову пам’ять тощо. Якщо ж є якісь зауваження, то пропонуємо людям певні методичні поради, як цього позбутися.

  Розроблені фахівцями психологами методики дозволяють краще підготуватися до повторного тестування і подолати всі уразливі моменти. По завершенні досліджень на підставі даних, що надає комп’ютер, складається карта психофізіологічного обстеження людини. Якщо показники співпадають із встановленими, то видається заключення, що людина готова працювати за фахом. Така довідка обов’язково зберігається у особовій справі у відділі кадрів.

  Слід зазначити, що такі тестування у локомотивному депо проводяться у неробочий (для того, хто проходить тестування) час. Триває воно приблизно дві години. Тож цей час людям оплачується. Рішення щодо цього узгоджено між керівництвом депо та профспілковим комітетом підрозділу.

  З настанням літа роботи у психолога додалося. До тих планових тестувань працівників локомотивних бригад додалося ще й тестування молодих спеціалістів, які після закінчення навчання приходять влаштовуватися на роботу у локомотивне депо.

  - Намагаємося організувати свою роботу так, щоб не було черги, - продовжує психолог. - Для кожного, хто приходить до нас на тестування, призначаємо час, коли людина повинна до нас завітати. Бо маємо лише один комп’ютер. Поки що графік витримується, що зручно і нам, і людям. Ось зараз, зокрема, тестування проходить майбутній помічник машиніста електровоза Анатолій Лазарчук, - психолог показує на юнака, який сидить перед комп’ютером. - Він лише нещодавно закінчив училище. Сьогодні вже пройшов декілька тестів. А це ще один тест - на готовність до екстремальних дій або схильність до моногонії під час роботи. Поки що у нього все гаразд. Сподіваюсь, що так буде і надалі.

  ВІД РЕДАКЦІЇ

  Психотерапія - ефективний метод реабілітації машиністів та їхніх помічників у пост стресових ситуаціях через наїзд, приміром, на транспортний засіб. У цьому випадку також важливе спілкування із психологом. Відомо, машиніст - це чоловіча справа, яка одночасно із фаховістю вимагає міцного здоров’я, стійкості проти стресів. Тож спілкування із психологом - це як ковток прохолодної джерельної води у спекотний день.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05