РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (13 липня 2012) 

 • СПРАВЖНІЙ ГВАРДІЄЦЬ СТАЛЕВОЇ МАГІСТРАЛІ

  Дев’яностоліття - солідний віковий рубіж. І, на жаль, далеко не кожному вдається його перетнути. Мабуть, довгий вік дається людині за її добрі справи, за чуйну душу. А може, й за пережиті лихоліття…

  СТЕПАНОВІ ХМЕЛЮКУ, як і багатьом його ровесникам, довелося пережити чимало складних і гірких моментів, але він зберіг оптимізм і віру в життя до глибокої старості. Коли на 90-річчя до Степана Тихоновича завітали його колишні колеги - голова профкому вагонного депо Петро ШВАБ, голова ветеранської організації Лідія ВОЙТЮК, - було багато спогадів.

  Народився колишній вагонник в с. Пугачівка, що неподалік від Коростеня. Рано осиротів. У пошуках кращої долі привела життєва стежина юнака у вагонне депо. Тут він навчався слюсарній справі. Влившись в дружну робітничу сім’ю, сільський хлопчина завзято брався за роботу. Мріяв про своє майбутнє, будував грандіозні плани. Але всі вони в одну мить були перекреслені. Почалася війна. У 1941-му Степана Хмелюка призвали в армію.

  Саме воєнні роки лишили найглибший слід у серці ювіляра. І досі тривожать його душу спомини про жорстокі бої під час оборони Сталінграда, де полягло багато однополчан. Його ж тоді кулі обминали. Але коли звільняли Угорщину, отримав важке поранення. Видужав, як сам каже, усім смертям на зло.

  Додому повернувся Степан Тихонович у 1946-му. Почав налаштовуватися на мирне життя і думати де ж працювати. Йому, вчорашньому офіцерові, запропонували роботу у міському фінвідділі інспектором. Рівно рік він пропрацював на «тихій» посаді, більше не зміг. Не до душі йому була ця справа, тож залишив перспективну кар’єру фінансиста. Наче магнітом тягнуло його на залізницю, де до війни набував досвіду. Тож туди, куди кликало серце, й пішов працювати. У вагонному депо чоловікові були раді, адже знали його завзятість у роботі. Працював він спочатку слюсарем з ремонту вагонів, а потім - оглядачем. Понад 40 літ віддав цій справі, згодом навчаючи й інших, ділячись із ними майстерністю. Залишив про себе пам’ять у депо Степан Хмелюк як самовідданий трудівник, який працював без показного бахвальства, проте старанно, відповідально. Саме завдяки таким, як він, будувалася міць залізниці, на людях з таким ставленням до праці тримається вона й зараз.

  ЧИМАЛО ПОЛИНОВОГО ПРИСМАКУ БУЛО в житті Степана Тихоновича. Рано пішла з життя його дружина. Нині життєву наснагу дає 90-річній поважній людині турбота його доньки, рідні. Гріє душу старожилу й увага колег з його колишньої роботи. Адже трудовий колектив вагонного депо, де він працював ще з юнацьких літ, став для нього, по суті, другою сім’єю.

  ВІД РЕДАКЦІЇ

  Його можна назвати справжнім гвардійцем залізниці. Це когорта людей, які щиросердно віддані сталевій магістралі, які вклали в неї не лише зусилля, але й власну душу. Їм притаманні не лише багаті знання і досвід, але й особливе відношення до праці. Як до справи всього їхнього життя. Результатами їхньої праці до сьогодні пишаються й користуються нинішні покоління. Степан Хмелюк - яскравий представник старої гвардії, яка попри поважні роки не здає життєвих позицій. Людина воєнного гарту, він ніколи не пожалкував, що пов’язав власне життя із залізницею. Хоча декілька цікавих пропозицій було, але піти, розірвати корні так і не зміг. Поздоровляємо Степана Тихоновича з ювілеєм. Довгих років оптимізму!

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05