РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (13 липня 2012) 

 • Людмила ШУЛЬГАТА: «Бути Уважною. ДО СЕБЕ»

  Завідуюча жіночою консультацією відділкової поліклініки ст. Коростень Людмила ШУЛЬГАТА вже двадцятий рік дбає про здоров’я жінок-залізничниць, про те, щоб вони могли народити здорових дітей. Вона уболіває за кожну свою пацієнтку, надаючи необхідні консультації та допомогу, турбуючись і про жіноцтво, і про їх майбутніх дітей. Про те, з якими проблемами звертаються до неї представниці прекрасної статі, як вони спільно їх вирішують розмовляю з лікарем. Насамперед цікавлюся в Людмили Миколаївни статистикою народжуваності у межах її дільниці.

  - Років три тому спостерігалося деяке зростання, і зараз цей рівень з року в рік майже однаковий. Проте останнім часом побільшало сімей, які зважуються не лише на народження другої, а й третьої дитини. І щодо віку мам, то ці межі теж дещо змінилися. Звісно, бувають випадки, коли народжують і зовсім юні, але побільшала кількість жінок, які народжують після 35 років.

  - Сьогодні часто говорять про планування сім’ї. Яка головна мета цього суспільного процесу?

  - По-перше, щоб переконати, навчити суспільство жити за принципом, що вагітність - це благо і щастя, а не проблема, яку невідомо як треба вирішувати. Вагітність треба планувати. До неї треба готуватися. Крім того, планування сім’ї включає в себе обстеження неплідних пар, жінок або чоловіків, які мають певні проблеми зі здоров’ям, що не дають їм можливості мати дитину. Загалом, жінці, яка готується стати мамою, потрібно зайнятися ретельним обстеженням свого здоров’я ще до настання вагітності. Це буде краще і для майбутньої породіллі, і для дитини.

  - Думаю, що проживання на постраждалій від наслідків аварії на ЧАЕС території вимагає від жінок при надії ще пильнішої уваги до свого здоров’я. Знаю, що, зазвичай, вагітним призначають йодомарин і фолієву кислоту. Поясніть, будь ласка, для чого?

  - По-перше, ми живемо в умовах йододефіциту - Житомирська область і Коростень зокрема є ендемічним районом щодо захворювань щитоподібної залози. По-друге, Україна після Чорнобиля вся стала регіоном, небезпечним щодо виникнення захворювань на щитоподібній залозі. А брак йоду, інших мікроелементів обов’язково відбивається на внутрішньоутробному розвиткові дитинки. Щодо фолієвої кислоти, то сьогодні її рекомендують жінкам не тільки на початку вагітності, а й протягом кількох місяців перед настанням запланованої вагітності - як один із засобів профілактики вроджених вад розвитку плоду.

  - Сьогодні деякі подружні пари непокоїть проблема безпліддя. Чим вона зумовлена?

  - Причини є різні: інфекції, що передаються статевим шляхом, запальні процеси, аномалії статевих органів, венеричні захворювання, гормональні порушення. Тощо.

  - А наскільки екологічні проблеми відіграють тут роль?

  - Вони також впливають і, як правило, виливаються в аномалії статевих органів через те, що в організмі виникає генетична «поломка». Знижується опір організму до виникнення тих чи інших інфекцій. Причин є багато, і вони інколи між собою так переплетені, що важко визначити одну. У таких випадках проводять комплексне обстеження подружніх пар, і відповідно до виявлених проблем пропонують лікування.

  - Які найефективніші методи лікування безпліддя?

  - Вони залежать від причини, що до цього призвели. Виділяють гормональне, протизапальне, екстракорпоральне запліднення та коригуючі операції.

  - Ми, жінки, стараємось уникати розмов про онкологічні захворювання статевих органів. Тема, звичайно, неприємна. Але чи омине нас недуга? Гадаю, варто дещо більше знати про це захворювання та як виявляти його на ранніх стадіях.

  - Ракова пухлина здатна проростати в навколишні органи, руйнуючи їх. При розпаді злоякісного новоутворення виділяється значна кількість токсинів (речовин, що отруюють організм). Новоутворення можуть виникати і в різних відділах жіночої статевої системи. Левову частку серед злоякісних новоутворів складає рак шийки матки (30% в структурі онкологічно-гінекологічної патології). Саме тому надзвичайно важливо проходити огляд у лікаря-гінеколога двічі на рік з обов’язковим лабораторним дослідженням за методою збирання. Діагностувати чи запідозрити рак шийки матки фахівець зможе вже при першому огляді. А лікар-цитолог у мазках бачить атипові клітини, завдяки чому можливо передбачити розвиток злоякісного новоутвору чи виявити клітини, що підтверджують діагноз раку.

  - Які загальні поради Ви дали б нашим читачкам, а Вашим пацієнткам, як лікар і як жінка?

  - Раджу бути здоровими і уважними до себе! Коли жінка приходить на прийом, вона це робить не для лікаря, чоловіка чи дітей, а передовсім - для себе особисто, бо дбає таким чином про власне здоров’я. Просто є речі, які людина самотужки не може оцінити, і тоді потрібна думка фахівця. Не нехтуйте нею. Пам’ятайте, що тільки лікар правильно визначить, які обстеження потрібно пройти для жінки, щоб покращити її здоров’я.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05