РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (13 липня 2012) 

 • «Тихо! Мама пише звіт»

  Бухгалтер - слово німецьке, походить від іменника «Buch» та дієслова «halten», тобто в буквальному значенні називає людину, яка тримає книгу. Зауважте, не рахівницю, не лічильні палички, а книгу, товсту, грубезну, гросбух. Якби ми мали можливість заглянути до тих середньовічних гросбухів, то побачили б одні цифри.


  Головний бухгалтер Конотопської дирекції залізничних перевезень Алла ПІВЕНЬ.

  ЯК ДАВНО З'ЯВИЛАСЯ ЦЯ ПРОФЕСІЯ? Не сьогодні і не вчора. Уже в древніх інків були чиновники кіпукамайоки, які вміли засобами вузликового письма вести бухгалтерський облік. В Європі ж зводити дебет із кредитом починають у XV столітті, коли італійський математик Лука Пачолі порекомендував застосовувати систему подвійного запису - прибутки в одну колонку, видатку - в іншу, а тоді порахувати все і вивести баланс. За це його і вважають «батьком бухгалтерії».

  У НАНИЗУВАННІ ЦИФРИ ДО ЦИФРИ немає ніякої романтики, скажете ви. Творчість відсутня зовсім, нудьга та рутина. Я і сам так думав, поки не прочитав, що заняття бухгалтерією розвиває логічне мислення краще за японські кросворди і ребуси. У людини, що рахує копієчку до копієчки, виробляються риси, яких нам, простим смертним, інколи бракує. Наприклад, самодисципліна й увага до найменших дрібниць. Бухгалтерія - це постійний потік нової інформації, спілкування з людьми, авторитет, стабільність.

  Бухгалтер - професія масова. І жіноча. Статистика стверджує, що дев’яносто п’ять відсотків бухгалтерів - це представниці прекрасної половини людства. Конотопська дирекція залізничних перевезень не є тут винятком. У кабінетах фінансового відділу я не побачив жодного чоловіка.

  ПРО ВСЯК ВИПАДОК ОЗБРОЄНИЙ ІНФОРМАЦІЄЮ, що моделі бухобліку поділяються на англо-саксонську, континентальну, латиноамериканську, пострадянську і навіть ісламську, особливістю останньої, до речі, є те, що вона адаптована до вимог шаріату, знайомлюся із головним бухгалтером дирекції Аллою ПІВЕНЬ. Тільки говорити про високі бухгалтерські матерії не довелося. Бо є таке слово - «звіт».

  Більшість із нас не помічає, що минає місяць, квартал, півроку. Для бухгалтера ж - це особливі періоди. Усі сили в ці дні зосереджені на складанні звітів. В одній сім’ї, де мама працює бухгалтером, довелося спостерігати, як з роботи повертається вона пізніше, з торбою паперів, зрозуміло, і відразу сідає за комп’ютер. Чоловік тоді варить їсти, діти ходять навшпиньки, телевізор не вмикається, а найменше ще на порозі попереджає: «Тихо! Мама пише звіт».

  Але звіт ще треба здати. Для конотопчан здача випала якраз на 16 липня. «Щастить, - кажу Аллі Анатоліївні, - заодно привітають вас із професійним святом». Тільки посміхнулася. Бо здати звіт - це скласти екзамен. І піднімає зі столу теку з паперами того звіту - десь із дюйм товщиною.

  Алла Анатоліївна - бухгалтер зі стажем. І на запитання, що змінилося в її роботі, легше чи важче стало працювати, відповідає:

  - З технічного погляду, звичайно, легше. Є комп’ютери, спеціальні програми. Але в той же час сталося багато змін у господарському законодавстві. Якщо раніше, наприклад, платили один податок - на прибуток, тепер їх десятки. Закони ці весь час оновлюються, і бухгалтерові треба знати про це…

  - Тобто складно.

  - Не можна так однозначно говорити. Цікавіше. Для професіоналів, для бухгалтерів із досвідом всі ці зміни не становили і не становитимуть труднощів. Власне, коли любиш свою професію, треба постійно вчитися й удосконалювати свої професійні навички. Рости, словом.

  - Але, наприклад, приходить молодий спеціаліст…

  - Тоді допоможуть колеги, старші й досвідченіші. Не знаю, як в інших, а у нас так. Колектив дружний. Ганна Артюх, Наталія Проценко, Ганна Мурашкіна - за їхніми плечима не один рік роботи. Плинності кадрів практично немає. Коли прийшла до нас працювати, то це вже на все життя. Хіба що в декрети йдуть дівчата.

  А ЯК САМЕ АЛЛА АНАТОЛІЇВНА СТАЛА БУХГАЛТЕРОМ? Відповідає, що випадково. Після школи подавала документи до харчового вузу, але не пройшла за конкурсом. Тож влаштувалася рахівником у відділ матеріально-технічного забезпечення. А вже там відкрила для себе привабливість бухгалтерської справи. Говорить, що на становлення її як професіонала великий вплив мала Галина Шешеня, бухгалтер і рідна тітка.

  - Та ваша газета про неї писала…

  - ?

  - Вона вишиває гарно.

  Тепер і я пригадую той матеріал. І що рукодільниць якраз багато серед бухгалтерів. Вишивають, в’яжуть, картини малюють…

  - А ви? Теж вишиваєте?

  - Ні. Мені подобається збирати гриби. Рибу на Сеймі люблю ловити…

  ПРО СЕЙМ І СЕКРЕТИ РИБОЛОВЛІ (здогадуюся, що є) уже готовий був розпитувати, та раптом доходить, що відволікаю щирих і скромних майстрів дебету з кредитом від роботи. Від звіту, який не дивлячись на їхнє свято, необхідно здати бездоганно. Здадуть, не сумніваюся. Записник ховаю, та не прощаюся. Кажу лиш «До побачення!». Бо відкрив для себе ще одну категорію цікавих людей, людей, які тримають книгу.

  Микола ПАЦАК, Фото Василя ЛУЦЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05