РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (6 липня 2012) 

 • Вустами волонтерів

  «Піклуючись про щастя інших, ми знаходимо своє власне».
  ПЛАТОН

  Цей вислів найповніше характеризує людей, які займаються волонтерською роботою. Саме після розмови з ними, я ще раз впевнилась, що коли віддаєш, не отримуєш (неважливо що: гроші, допомогу, працю, гарне слово), ти багатієш!

  Підтвердження цих думок я отримала від моїх співрозмовниць.

  Хоча спочатку трохи історії. Волонтерами раніше називали людей, які добровільно та винятково через власне бажання вступали на військову службу в деяких європейських країнах (наприклад, у Франції, Іспанії). Нині від цього визначення залишилося лише слово «добровільно». А також додалося ще й «безкоштовно».

  А цифри, які свідчать, що у цьогорічному конкурсному відборі волонтерів до чемпіонату з футболу претендентів на одне місце було четверо (!), лише підтверджують: щасливими бажають бути значно більше людей!

  Знайомимось. Де ж і ще, як не на залізничному вокзалі?! Саме тут. Про них газета згадувала неодноразово, писали ми і про умови праці студентів-волонтерів, і про графік, та й про саму роботу. Та на завершення великого футбольного дійства ми звернулися із запитаннями: як працювалось, що цікавого запам’яталось, чого навчились молоді люди?

  Надія ГОРЯНА - студентка Національного транспортного університету:

  - Я дуже рада, що мені випала така можливість. Адже сьогодні молодій людині, яка вчиться, не зовсім просто поїхати за кордон за власні кошти. А тут на одному місці за зміну відкриваємо нові світи, завдяки діалогам знайомимося з іншими культурами. Зараз вже навіть у натовпі можемо вирізнити іноземців, особливо шведів чи норвежців. Приємні у спілкуванні, ввічливі, з прекрасним почуттям гумору шведи, французи, англійці, американці, австралійці, голландці. Від них ми неодноразово чули: «О, ви такі класні! Ви такі гарні дівчата!»

  А ще вони приємно здивовані і вражені побаченим. Кажуть, прекрасне зелене місто, надзвичайно миле і комфортне. Люди гостинні, навіть до домівок запрошують, ціни теж доступні, хоч і не набагато нижчі за наші. До речі, чула, що англійська футбольна асоціація готує письмову скаргу на адресу телеканалу ВВС за дискримінацію країн-хазяїв Євро. Вважаю, це доречно.

  Моє враження - іноземці-вболівальники вдячні і задоволені. Кажуть, будемо радити своїм друзям сюди приїздити. Правда, трохи здивовані тим, що старші люди (наші співвітчизники) майже зовсім не володіють англійською.

  …У майбутньому вже якось важко уявити себе без Євро. Звичайно, буду сумувати за такою роботою. Адже саме тут, на Київському Центральному залізничному вокзалі у нас з’явилося багато друзів. Тож до зустрічі на Facebook!

  Галина МАКСИМИШИН - студентка Національного транспортного університету:

  - Якщо у моєму житті ще з’явиться можливість, обов’язково працюватиму на волонтерських засадах, буду допомогати людям. Адже ця робота сприяла у тому, щоб перебороти страх спілкування, додала впевненості у собі. Сьогодні я з гордістю можу розповідати про свою країну, про Київ. Адже за статистикою, наданою виконавчим комітетом УЕФА, матчі в Україні та Польщі відвідали вже 1274186 вболівальників, що є сворідним рекордом для Європи.

  У нас є спеціальні гайди (фан-довідники), що допомагають нам у роботі. Там зібрано коротку та корисну інформацію і про місто, і про транспорт, і про футбол, і навіть про кулінарні пристрасті українців. Не знаю, чи всі іноземці спробували наше сало або пампушки, а от що не лише вони полюбляють футбол, знаю. Приємно вразила жінка з Америки, що їхала до Львова. Лише заради нього! Нападника збірної Португалії Криштіана Роналду. Так. Ще той красень!

  Анна АНДРУШЕНКО - студентка Національного транспортного університету:

  - Працювати було легко. Особливих проблем не виникало. Люди, звичайно, за допомогою звертаються різні, та проблеми одні й ті ж: придбати, поміняти квиток, як пройти до камер схову, знайти адресу готелю. До речі, у цьому нам дуже допомагають карти міста англійською мовою, що користуються великим попитом.

  Вболівальники-іноземці дуже привітливі та щирі. За кожну усмішку дякують. На жаль, наші деякі співвітчизники навіть не розуміють, хто ми такі, що ми тут робимо. Головну важливу інформацію вчили у процесі підготовки, щось знали самі, та спантеличуючі питання все ж були. Наприклад, а де можна орендувати велосипеди, щоб доїхати до Харкова?..

  Найціннішими для мене, звичайно, залишиться унікальний досвід, що дав змогу підвищити рівень практичних знань у володінні англійською мовою.

  P.S. Редакція газети «Рабочее слово» щиро дякує заступнику начальника вокзалу Київ-Пасажирський Руслану КАЧУРІ за сприяння в організації інтерв’ю.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05