РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (6 липня 2012) 

 • Надії на позитивні зрушення

  У Державній адміністрації залізничного транспорту відбулася зустріч керівництва залізничної галузі з представниками Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, Вільної профспілки машиністів України та Міжнародної організації роботодавців підприємств галузі залізничного транспорту «Федерації залізничників України». У ході заходу було обговорено особливості реформування залізничного транспорту України.

  Сторони висловили підтримку довгоочікуваних структурних змін, які мають вивести галузь на новий рівень управління та створити можливості для довгострокових інвестицій. Із процесом структурних перетворень залізничники пов’язують надію на оновлення застарілих локомотивів, вагонів та інших основних фондів підприємств галузі, а також висловлюють сподівання на зростання рівня заробітної плати та покращення соціального захисту працівників.

  Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим ТКАЧОВ зазначив, що у трудових колективах сьогодні гостро відчувається потреба у докорінних змінах, про що свідчить хоча б той факт, що застарілим парком рухомого складу важко виконувати пряму функцію перевізника, спрацьовані пасажирські та вантажні локомотиви і вагони стає дедалі важче і дорожче ремонтувати. Залізничні адміністрації країн, де були проведені реформи, змогли оновити техніку, покращити якість надання послуг і умови праці, значно підвищити заробітну плату.

  Як зазначили учасники зустрічі, навколо теми реформування залізничного транспорту України виникає чимало політичних спекуляцій, нічим необґрунтованих заяв, які не пов’язані із відстоюванням інтересів трудових колективів. Зокрема процес структурної перебудови підприємства неправдиво називають приватизацією. У трудових колективах такі заяви не сприймаються і навіть викликають певну відразу. Потрібно говорити мовою аргументів. Законодавчо галузь захищена від усіляких посягань. Та й зрештою громадськість та трудові колективи галузі не дозволять жодних дій у напрямку відчуження майна та основних фондів. Тож не варто відволікати залізничників, які наразі повинні не тільки забезпечувати безперебійний процес перевезення вантажів та пасажирів, а й ефективно провести процес реформування галузі.

  У реформуванні залізничної галузі, зміні її структури, переході від територіального принципу управління до вертикально-інтегрованого назріла нагальна потреба. ПАТ «Українська залізниця» зможе працювати в іншому правовому полі, її прозора структура сприятиме залученню інвестицій міжнародних фінансових установ. Голова Вільної профспілки машиністів України Семен КАРІКОВ зазначив, що на основі позитивного досвіду інших країн необхідно створити українську соціально орієнтовану модель реформування залізничного транспорту, яка збереже кадровий потенціал галузі та гарантує наступність у передачі професійного досвіду.

  Усі кроки щодо реформування залізничної галузі узгоджуються із трудовими колективами підприємств залізничного транспорту та профспілками. Укрзалізниця веде постійний діалог та відкрита для обговорення усіх нюансів із широкою громадськістю, таким чином забезпечується прозорість усіх структурних змін та повною мірою враховуються інтереси працівників галузі при прийнятті будь-яких стратегічних рішень.

  ДОВІДКА:

  Основи реформування залізничного транспорту були закладені в «Концепції державної програми реформування залізничного транспорту», схваленій Кабінетом Міністрів України ще в грудні 2006 р. У жовтні 2011 р. Уряд України затвердив Державну цільову програму реформування галузі, розраховану на 10 років.

  Крім того, реформування залізничного транспорту здійснюється на підставі рекомендацій та вимог Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку і під їх постійним моніторингом.

  З метою успішного проведення процедури реформування прийнято Закон України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23.02.2012 р. №4442-VI, який підписаний Президентом України 15.03.2012 р.

  Законом передбачено, що Товариство утворюється у формі публічного акціонерного товариства, 100 відсотків акцій якого закріплюються у державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття.

  Очікуваний термін, за який буде створено та зареєстровано Товариство, складає шість-вісім місяців.

  Засновником Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України.

  Управління корпоративними правами держави стосовно Товариства здійснює Кабінет Міністрів України.

  На другому етапі (2013 - 2015 рр.) передбачається формування вертикально інтегрованої виробничо-технологічної системи залізничного транспорту, структурованої за видами діяльності шляхом створення відповідних філій та структурних підрозділів, які належатимуть товариству на правах власності.

  На третьому етапі (2016 - 2019 рр.) передбачається утворення господарського товариства у сфері пасажирських перевезень у дальньому та місцевому сполученнях, корпоративні права щодо якого належатимуть товариству, а також утворення місцевих залізниць, що володіють об’єктами інфраструктури та рухомим складом, на базі підрозділів промислового залізничного транспорту, малодіяльних та вузькоколійних дільниць, в тому числі із залученням недержавних (приватних) інвестицій.

  За повідомленням прес-центру Укрзалізниці
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05