РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (15 червня 2012) 

 • Оксана САЛЬКОВА: «Усі наші біди від неправильного харчування і стресів»

  ІЗ ДОСЬЄ

  Оксана САЛЬКОВА понад п'ять років працює завідувачкою реанімаційного відділення Дорожньої клінічної лікарні №2 Південно-Західної залізниці. За спеціальністю - анестезіолог-реаніматолог.

  Закінчила Національний медичний інститут ім. Богомольця у 1999 р.

  - Оксано Вікторівно, як Ви потрапили в медицину?

  - Випадково. Так, не дивуйтесь, але після школи я не могла визначитись, ким хочу бути. Мама підштовхнула мене, так би мовити, порадила вступати до медичного училища. Після училища, яке закінчила з червоним дипломом, я зрозуміла, що це - моє. Саме в цій сфері я можу себе реалізувати. Шість років працювала медсестрою, далі вступила до інституту. Проте вступила з другого разу. Це ще раз підтверджує ту істину, що якщо у людини є ціль і бажання, вона досягне її.

  - Правда, що з усіх медичних спеціальностей існує лише одна, без якої не може функціонувати ні один сучасний стаціонар незалежно від профілю…

  - Так, ця гостра необхідність витікає із тих функцій, які щоденно виконує анестезіолог-реаніматолог. Основна з яких - підтримка, керування, інколи й часткове заміщення порушеної діяльності життєво-важливих органів та систем організму людини, таких, як серце, легені, печінка, нирки, головний мозок.

  В операційній хірург відповідає лише за той орган, який оперує, анестезіолог-реаніматолог - за весь організм, за відсутність болю, наявність свідомості, захисних реакцій організму на хірургічну агресію. Нерідко доводиться проводити штучну вентиляцію легенів, тому що діяльність мускулатури, у тому числі й дихальної, за допомогою спеціальних препаратів припиняється. Без цього хірург не в змозі якісно провести оперативне втручання.

  Далі - спостереження за післяопераційним станом хворого. Проте в нашому відділенні інтенсивну терапію проводять не лише пацієнтам після операції. До нас госпіталізують або ж переводять тяжко-хворих із різними патологіями.

  Тобто, сьогодні ми надаємо невідкладну допомогу всім пацієнтам у критичному стані, які потребують інтенсивної терапії. Це лікування серцево-судинних захворювань, зокрема, інфарктів, інсультів, різних порушень серцевого ритму. Крім того, у нас є відділення спеціалізованої хірургії, до якого входить урологія, офтальмологія і лор-відділення. Анестезіологічне забезпечення тут надаємо при всіх операційних втручаннях, які цього потребують.

  - Чи великим є відділення, яким Ви керуєте?

  - Наше відділення розраховане на 12 ліжок: шість - терапевтичного профілю, три - спецхірургія, три - акушерського. В стінах останнього проводимо лікування пацієнток із важким перебігом пологів, проведення знеболення під час кесаревого розтину та під час пологів.

  Ще ми займаємося екстракорпоральними методами лікування: плазмаферезом (найбільш природне та фізіологічне видалення токсинів з крові за допомогою мембранного поділу її складових - авт.) та гемосорбцією (метод чищення крові через вугільні чи синтетичні сорбенти). Це ми застосовуємо при лікуванні різних видів інтоксикації, печінковій та нирковій недостатності, при алергічних станах, подагрі, розсіяному склерозі.

  - Оксано Вікторівно, для впровадження таких методів лікування має бути відповідне обладнання?

  - Так, Ви маєте рацію. Наголошую на тому, що обладнання у нашому відділенні нове, потужне. Це також відіграє важливу роль у лікуванні пацієнтів.

  Біля кожного ліжка є монітор, інфузомат, це забезпечує проведення сучасних методів обезболювання. На екрані монітора видно частоту пульсу, його ритм, кардіоскопію, артеріальний тиск, кількість кисню та вуглецю в крові та повітрі, що видихає пацієнт та ще багато інших показників.

  Інфузомат - це апарат, що контролює за допомогою електроніки інфузний насос для інтенсивної терапії і анестезії. Необхідні ліки вводяться в організм з певною заданою швидкістю, також він забезпечує точне дозування ліків та рівномірну їх подачу протягом довгого часу.

  Ми також використовуємо один із надсучасних методів знеболення, так звану епідуральну анестезію (досить ефективний і безпечний метод знеболювання) для пацієнтів, які перенесли операцію на нирках та з метою знеболення пологів. Це дозволяє значно скоротити введення наркотичних знеболюючих засобів.

  - Сьогодні коментарі до слова «наркоз» не дають, мабуть, лише ті, хто не вміє розмовляти. Загальний наркоз - п’ять років мінус, бо він діє на серце, інші життєво важливі органи людини тощо. Ваша думка?

  - Ви абсолютно праві. Сучасні методики застосування знеболення не шкідливі для людини, більш прийнятні організмом, що полегшує роботу і хірургам, і акушерам, усім учасникам лікувального процесу. Але у їх основі лежать великі знання, вміння вчасно реагувати на потреби пацієнтів. Саме тому, разом із керівництвом нашої лікарні ми намагаємося постійно бути на вістрі сучасних медичних технологій - проводимо необхідне навчання, закуповується сучасна техніка, вдосконалюються методики діагностування тощо. А це важка робота поза межами щоденного рутинного лікувального процесу, тобто те, що пацієнт не бачить, а відчуває на якості та швидкості свого одужання.

  - Зазвичай, в реанімацію стороннім, родичам вхід заборонено?

  - Статистика сучасної медицини свідчить, що присутність сторонніх в реанімації не впливає на рівень інфікування, бо стерильні умови незавжди на користь пацієнтам. Тож ми дозволяємо відвідування хворих у певні години і завжди відкриті до діалогу. Я упевнена, що спілкування хворих із своїми рідними лише їм на користь - моральна підтримка, гарне слово, ніжний дотик завжди всім нам дуже потрібні. Інше зроблять лікарі та правильне застосування ліків. А на сьогодні забезпечення медичними препаратами, завдяки і страховій медицині, і рівню освіти та досвіду роботи спеціалістів, допомагають досягти високих результатів. Також хочу зазначити, що керівництво нашої лікарні нині приділяє особливу увагу особистим моральним якостям медичного персоналу. Адже останні впливають на світогляд пацієнтів. Приємно те, що наш колектив росте і, крім медичних послуг, допомагає зрозуміти нашим пацієнтам, як би це дивно не звучало, що лише на 10% здоров’я людини залежить від медицини, на 15% - від спадковості, а решта - від самої людини.

  - Тож у чому полягає Ваш рецепт здоров’я?

  - На мою думку, сьогодні всі наші біди від неправильного харчування і стресів. Змініть свій спосіб життя та раціон, наповніть свій посуд яскравими овочами, фруктами, живою їжею, додайте прогулянки на свіжому повітрі, фізичні вправи, йогу. Заправте все це усмішкою, оптимізмом… І насолоджуйтесь!

  - Вам особисто це допомагає?

  - Так, я сама за містом на присадибній ділянці вирощую огірки, помідори, зелень. Там і відпочиваю. Займаюсь йогою: це дуже гармонізує, додає спокою та впевненості. Син, донька та чоловік підтримують мене та розуміють, за що я їм дуже вдячна. Адже не завжди можу приділити їм досить уваги. Сьогодні темп життя просто збиває з ніг, та все ж я намагаюсь частіше зупинятися, щоб помилуватися жовтими тюльпанами чи вранішнім сонцем, погладити песика чи просто покататися разом з донькою на велосипедах.

  - Дякую за розмову.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05