РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання



  • Перелік випусків » № 21 (8 червня 2012) 

  • Посилаючись на Житловий кодекс України

    Головному редактору газети «Рабочее слово».

    На Ваш лист-запит надаємо інформацію про результати розгляду звернення гр. Хоми Г.В.

    Питання: Яку допомогу отримують батьки при народженні першої дитини? Як вона вираховується і куди звертатись для отримання державної допомоги при народженні дитини?

    Відповідь: згідно із ст. 10 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 №2812-ХІІ при народженні першої дитини державна допомога надається одному із батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

    У 2012 р. розмір допомоги при народженні першої дитини (при незмінності у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати:

    з 1 січня - 26790 гривень, з яких 8930 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

    з 1 квітня - 27330 гривні, з яких 9110 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

    з 1 липня - 27510 гривні, з яких 9170 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

    з 1 жовтня - 27900 гривні, з яких 9300 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

    з 1 грудня - 28830 гривні, з яких 9610 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців.

    Для того щоб отримати допомогу, необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації). Проте, допомогу можуть призначати і за фактичним місцем проживання, але для цього потрібно надати довідку про неотримання цієї допомоги за місцем державної реєстрації. Отже, у будь-якому разі необхідно звернутись у відділ соціального захисту по місцю реєстрації. Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

    Питання: Які є пільги для молодих сімей?

    Відповідь: основні напрями реалізації державної політики в Україні щодо соціального становлення та розвитку молоді визначено відповідно до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» від 05.02.1993 №2998-ХІІ.

    При цьому Законом від 05.02.1993 №2998-ХІІ, визначено, що, молоді громадяни можуть одержувати за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів пільгові довгострокові кредити:

    - для здобуття освіти у вищих навчальних закладах за різними формами навчання, незалежно від форм власності, що діють на території України. Зазначені кошти передбачаються у відповідних бюджетах окремим рядком;

    - на будівництво і придбання житлових будинків і квартир, на оплату вступних пайових внесків при вступі до молодіжних житлових комплексів, житлово-будівельних кооперативів, а також на обзаведення домашнім господарством. Порядок надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім’ям та їх пільгового погашення встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Молоді громадяни, які не мають дітей, сплачують кредит з відсотковою ставкою у розмірі три відсотки річних суми заборгованості за кредитом.

    Молоді громадяни, які мають одну дитину, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом. Молодим громадянам, які мають двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом, а молодим громадянам, які мають трьох і більше дітей, 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом.

    Кредитування будівництва (реконструкції) і придбання житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян, передбачене у Положенні про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 №584, здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів.

    Питання: Чи може особа стати на квартирний облік у разі наявності в неї житла?

    Відповідь: ст. 33 Житлового кодексу України встановлює, що потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які мають житловий будинок (квартиру) у приватній власності, та інші громадяни, що проживають у цих будинках (квартирах), забезпечуються житловими приміщеннями на загальних підставах. Тобто, наявність житлового будинку, квартири сама по собі не є підставою для обмеження у праві на постановку на квартирний облік та одержання житлового приміщення. Основне, щоб при такій постановці особа вважалась такою, що потребує поліпшення житлових умов та були додержані вимоги законодавства щодо процедури надання їй жилого приміщення у будинках державного та громадського житлового фондів.

    У ст. 34 ЖК України зазначається перелік підстав визнання громадян потребуючими поліпшення житлових умов, наявність яких надає право бути прийнятим на квартирний облік. Деталізуються положення ст. 34 ЖК України у Правилах обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР від 11 грудня 1984 №470 (надалі - Правила квартирного обліку). Максимальний розмір жилої площі встановлений у ст. 47 ЖК України та визначається у розмірі 13,65 кв. м. на особу, мінімальний розмір жилої площі визначається на рівні середньої забезпеченості громадян жилою площею в відповідному населеному пункті. Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається обласними, Київською і Севастопольською органами самоврядування з даних статистичної звітності (пп. 1 п. 13 Правил квартирного обліку). Рівень забезпеченості житловою площею визначається шляхом розподілу розміру житлової площі, що займає особа або сім’я, на число членів сім’ї (у тому числі колишніх членів сім’ї), що спільно проживають. Якщо отриманий результат виявиться нижче облікової норми, то особа визнається такою, що потребує поліпшення житлових умов на підставі п. 1 ст. 34 ЖК України. При підрахунку приймаються до уваги і тимчасово відсутні члени сім’ї, за якими згідно із ст. 71 ЖК України зберігається житлове приміщення. Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання житлових приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.

    Отже, для надання повної відповіді необхідно враховувати інформацію щодо мінімального розміру житлової площі, встановленого органами місцевого самоврядування населеного пункту, де Ви проживаєте разом із сином та щодо кількості членів сім’ї (у тому числі колишніх членів сім’ї), що спільно проживають із вами.

    Олена КЛИМ’ЮК, начальник юридичної служби Південно-Західної залізниці
    Контактна інформація
    Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
    Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
    Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
    Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05