РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 21 (8 червня 2012) 

 • Рецепт сімейного успіху

  Про те, що від благополуччя сімейного вогнища залежить багато що в житті людини, безперечно, хоча б один раз задумувався кожен. А ось як саме впливає домашня обстановка на успіх у роботі працівника локомотивного депо, залізничного вокзалу? Як від дружини машиніста або дружини помічника машиніста може залежати вдала кар’єра її чоловіка? На ці та інші запитання читачам «Рабочего слова» допоможе знайти відповіді психолог локомотивного депо Київ-Пасажирський Ірина ЯСТОЧКІНА.

  Ірина Анатоліївна працює на залізниці вже чотири роки. Основними заняттями психолога у депо є психофізіологічна перевірка працівників за допомогою різних тестів. Ірина Ясточкіна прийшла у депо, тому що хотіла консультувати, допомагати людям у вирішенні проблем. Отож із перших днів взялася за активну роботу з проведення лекцій, а нині створює своєрідні письмові «пам’ятки» з порадами на різноманітну тематику.

  У нашій країні до повсякденної на Заході професії психолога ще не звикли. Ірина Анатоліївна зізнається, що їй легше працювати з молодими людьми, що призвичаїлись до спілкування із психологами ще з технікумівських лав. Старше ж покоління зазвичай приходить на необхідне тестування, а потім розмова може плавно трансформуватися у консультацію з «наболілого» питання. Найчастіше люди звертаються з особистісними проблемами та через соціальну невдоволеність - ці проблеми визнають основними для українського суспільства. Окрім хвилювання через відчуття себе непотрібним та неоціненим, як належить, люди хвилюються і через сімейні проблеми. Часто постає класичне питання про «батьків та дітей». Як наголошує психолог Ірина Ясточкіна, це дуже добре, що батьки - а у випадку локомотивного депо це у переважній більшості татусі - цікавляться проблемами своїх дітей.

  Відомі випадки, коли людина з вантажем таких сімейних проблем на плечах іде на роботу. А коли щось негаразд дома, чи можна нормально працювати? Тому Ірина Анатолівна закликає всіх пам’ятати, що сім’я - це цілісна система, великий дружний організм, і всі його складові взаємодіють та впливають один на одного. Багато що залежить від дружини - берегині домашнього вогнища. Саме з її підтримкою, як запевняють психологи, чоловік може стати успішним у своїй професії. Це особливо стосується дружин машиністів локомотивного депо - адже їх професія досить важка і стомлююча. Колеги Ірини Ясточкіної навіть склали своєрідну пам’ятку для дружин машиністів та їх помічників.

  По-перше, важливо пам’ятати, що на дружину локомотивника покладається велика відповідальність. Від того, яка «погода» в сім’ї, буде залежати те, як поведе машиніст пасажирський експрес, а в ньому - сотні людських життів у вагонах. При хорошому настрої, за умов залишених вдома нагальних хвилювань, ваш чоловік впевнено виконуватиме свою роботу.

  Наступним важливим пунктом є необхідний відпочинок. Пам’ятайте, що після кількагодинного важкого рейсу або перед його початком ваш чоловік незавжди має сили допомогти вам по господарству чи відзначити з вами яке-небудь свято.

  Особливу увагу слід приділяти здоров’ю. Психологи радять підходити до серця вашого чоловіка давно знаною стежкою - через шлунок. Важка праця локомотивника потребує вживання калорійної їжі, асортимент якої відповідає певній порі року. Також нагадуйте своєму чоловікові про необхідне оздоровлення, не забувайте про медогляд та своєчасне лікування.

  Ірина Анатолівна наголошує, що, за підрахунками психологів, саме від дружин залежить 70% успішності виконання службових обов’язків їхніми чоловіками. Та все ж найголовніший у питаннях сім’ї людський фактор - усе залежить від того, хто з подружжя і наскільки готовий пожертвувати заради іншої людини, зрозуміти та підтримати. Спробуйте поцікавитися умовами праці вашого чоловіка, оцініть його колектив та умови праці. Як відзначає психолог локомотивного депо, жінки рідко, але все ж приходять на роботу до своїх чоловіків. Побачивши серйозність та виваженість робочої атмосфери, так би мовити, поле бою, вони починають розуміти причини виникнення можливих труднощів під час робочої зміни своїх «половинок».

  Буває, коли сім’ї складаються із залізничників. У депо зустрічаються батьки та їх сини, які співпрацюють пліч-о-пліч. Проте на залізниці бувають і подружні пари. Ірина Анатолівна визнає, що всі знайомі їй подружжя - досить благополучні, бо, як мовиться, із середини бачать режим роботи і добре розуміють, коли дійсно важко. Взагалі ж локомотивне депо Київ-Пасажирський - як одна велика сім’я. Багато працівників не чужі один одному. Родинна нива - тут поруч працюють брати або батьки та діти, а буває, що й куми. Наприклад, один хрестив першу дитину, другий - наступну.

  Як сказав американський журналіст Генрі Луїс МЕНКЕН: «Вступаючи в шлюб, чоловік і жінка стають однією людиною - питання тільки, якою». А ось відповідь на це питання залежить тільки від вас.

  Олена МИКИТЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05