РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 6 (15 лютого 2008) 

 • Потужний вектор у діяльності Енергозбуту

  Про надбання та плани Енергозбуту Південно-Західної залізниці йшлося вже неодноразово на шпальтах нашої газети. Але кожного разу залишалося бажання повернутися до розмови знову і знову. Адже сьогодні Енергозбут Південно-Західної з багатьох питань і напрямків є флагманом серед аналогічних підрозділів інших залізниць України. Досить згадати, що історія виходу залізниць на Оптовий ринок електроенергії розпочалася саме з Південно-Західної магістралі.


  творча мить. Головний інженер Енергозбуту Сергій МІЩЕНКО (у центрі) обговорює з колегами підсумки роботи підрозділу

  Результатом злагодженої роботи в цьому напрямку фахівців Енергозбуту та служби електропостачання, керівництва Південно-Західної залізниці є те, що сьогодні весь обсяг необхідної електричної енергії закуповується на Оптовому ринку електроенергії (ОРЕ). Це дало змогу залізниці значно зекономити кошти, спрямовані на закупівлю електричної енергії для тяги поїздів, а також для постачання різним категоріям споживачів. А саме: залізничним підприємствам, населенню, комерційним та бюджетним організаціям.

  - Коли йдеться про щорічну економію в 26–27 млн. грн., це не може не викликати відчуття задоволеності своєю роботою, - говорить начальник Енергозбуту Олег Сухомлинов. - Задля поліпшення фінансового стану магістралі спрямовуються також зусилля і на зменшення втрат електричної енергії в мережах залізниці, і на скорочення дебіторської заборгованості абонентів за спожиту електроенергію тощо. Під час вирішення питань з надання дозволу на роботу інших залізниць у статусі ліцензіата з постачання електроенергії за регульованим тарифом у травні 2007 р. у Національній комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) відбулася розширена нарада за участю Південно-Західної залізниці, суміжних обленерго, Енергоринку, а також управління НКРЕ, Держенергонагляду, Мінпаливенерго, НЕК «Укр-енерго». На запитання головуючого на нараді члена НКРЕ Ю. Андрійчука: «Чи існують претензії або зауваження до роботи Південно-Західної залізниці як ліцензіата з постачання електроенергії за регульованим тарифом?» усі присутні відповіли, що таких зауважень немає. Ось тоді ми отримали найвищу оцінку наполегливої праці в статусі ліцензіата.

  - Слід зауважити, - продовжує Олег Сухомлинов, - що значно полегшилася робота з багатьох напрямків після створення в апараті Укрзалізниці наприкінці 2006 р. самостійного Управління енергозбуту. Маю на увазі саме ті питання, вирішення яких вимагає прямих контактів із державними органами, з Національною комісією регулювання електроенергетики України, з Міністерством палива та енергетики, Енергоринком тощо.

  На вимогу та за ініціативи Управління енерго-збуту Укрзалізниці на чолі з Валерієм ЛЮДМИРСЬКИМ значного поштовху отримала робота з впровадження на магістралі автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Мета цього енергозберігаючого проекту - зниження рівня технологічних втрат електроенергії в мережах залізниці, забезпечення точного обліку та контролю за споживанням електроенергії. Реалізація проекту має унікальні технологічні та економічні перспективи для подальшого розвитку Південно-Західної магістралі.

  Одним із головних векторів діяльності залишається поліпшення якості роботи зі споживачами, адже Енергозбуту доводиться взаємодіяти з організаціями всіх форм власності, а також із такою непростою категорією споживачів, як побутові абоненти і житлово-комунальні господарства.

  З метою підвищення дисципліни у сфері оплати за спожиту електроенергію ми шукаємо нові форми взаємовідносин із споживачами, проводимо роботу з боржниками, тісно взаємодіємо з прокуратурою та судами, коли цього вимагає справа. Головна задача сьогодні - це побудувати нормальні, якісні стосунки з усіма споживачами, і в її досягнення співробітники Енергозбуту вкладатимуть усі свої сили та енергію. В результаті проведеної впродовж 2007 р. такої роботи дебіторська заборгованість споживачів у порівнянні з минулим роком зменшилася на 975 тисяч гривень.

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05