РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (1 червня 2012) 

 • Заслужений журналіст України Микола КАПУСТА: «13 - число симпатичне. Я не відношу себе до марновірів»

  Із відомим карикатуристом Миколою КАПУСТОЮ познайомились на цьогорічному ювілеї сатирично-гумористичного журналу «Перець». Поки достойна публіка готувалася до урочистих промов з приводу 90-ліття славного видання, ваш кореспондент вирішив відволікти саме Миколу Миколайовича (до речі, і цього року він - серед призерів конкурсу - авт.) Роздивлятися малюнки, що майстерно зроблені М. Капустою, і не познайомитись з ним - це не за нашими правилами. Тим паче, що на знак знайомства він подарував товстенний альбом власних малюнків під багатозначною назвою «Веселий город». Тож, як мовиться, люб'язністю на привітність.


  Як наголошувала колись Книга рекордів Донбасу, за 49 років творчої діяльності йому вдалося перемогти у понад 60 міжнародних конкурсах. Проте життя не стоїть на місці. Сьогодні врожай у Капусти перевищує 80 «фруктів і овочів» з творчих гектарів. А якою була перша? Не дивно, такою стала престижна премія у всі часи від того ж таки «Перця». Потім над його карикатурами сміялися достойні члени журі конкурсів у Габрово (Болгарія), на Кубі і Тайвані, в Японії та Кореї, Югославії та Італії, Росії та Туреччині. А в Україні? На першому міжнародному конкурсі карикатури «Незалежність» малюнок Капусти відмітили спеціальним призом. Цікавою нагородою він вважає приз від газети «Веселі вісті» за перемогу у конкурсі «Світ вцілів, бо сміявся». За заслуги перед прихиль-никами гумору Миколу Капусту було удостоєно звання «Живий класик».
  Виявляється, трохи помилились біографи художника, коли написали, що «як і належить справжньому гумористу і сатирикові, у житті він людина доволі серйозна». На мою думку, він життєрадісний співбесідник. Пересвідчитись у цьому зможете сьогодні і ви, читачі.

  - Миколо Миколайовичу, ознайомлюючись із попередніми інтерв’ю, де Ви дотепно розповідали про власну творчість, наштовхнувся на ідею платити карикатуристам депутатські зарплати.


  - Як на мене, це цілком виправдано. Адже часом народні обранці смішать суспільство, влаштовуючи циркові вистави у сесійній залі із застосуванням димових завіс, жонглювання стільцями, боротьбою біля мікрофона…

  - Тепер про цікавий епізод з Вашого так би мовити залізничного досвіду. Але спочатку про те, як Ви відноситеся до цифри «13»?

  - Щодо нещасливого числа, то з цього приводу я завжди жартую, що деякі наші колеги настільки вірять забобонам, що не п’ють 13-ту чарку. Ні, не тому, що вже не можуть, а просто пропускають її, щоб взятися за 14-ту. Взагалі-то я не відношу себе до марновірів. Більше того, я, так би мовити, симпатизую цьому числу. Цікавить, через що? Все доволі просто. Якщо поставити 13 догори дригом, то вийде 31 - день, коли я народився. А щодо моїх дружини та сина, то їх дні народження припадають саме на 13-те. А ще, пригадую, як на церемонію вручення мені Президентом України знака і звання «Заслужений журналіст України» я їхав у 13 вагоні. Тепер скажіть, чому мені потрібно боятися цю цифру, а тим паче гребувати 13-ою чаркою?

  - Цікаво, а коли їхали до Румунії на підбиття підсумків чергового міжнародного конкурсу також подорожували у 13-му вагоні?

  - Ні, але без «сюрпризів» не обійшлося. Річ у тім, що делегацію гостей веселого форуму запросили відвідати замок відомого жахливого персонажа кіно та мультфільмів для дітей і дорослих - князя Дракули. За зрозумілих причин, цей факт жодним чином не затьмарив добрі враження від цієї подорожі. Адже до Румунії мене було запрошено як переможця міжнародного конкурсу карикатуристів, як автора найкращого, на переконання журі, шаржу на румунського сатирика Іона Луку Караджале. Під час підготовки до цього ювілею організатори випустили значки і для їх виготовлення було використано саме мій малюнок.

  - Миколо Миколайовичу, Ви є почесним членом відразу трьох творчих спілок - журналістів, художників і письменників. Із художнім хистом, мені зрозуміло. А як же з іншими напрямками творчості?

  - Моє свідоме життя пов’язано із Донбасом, адже народився у Макіївці 31 липня 1938 року. Далі - школа, Ворошиловградське художнє училище. Тут захопився карикатурою. Як виявилося, це основний і улюблений жанр. За понад півсотню років були численні публікації у пресі, участь у сотнях міжнародних виставках карикатуристів, на яких іноді потрапляв у лауреати.

  ...Він співробітничає із багатьма виданнями в Україні. Сьогодні, шановні читачі, пропонуємо вашій увазі деякі малюнки із доробку живого класика М. Капусти.


  Спілкувався

  Віктор НОВОБІЛИЧ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05