РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (25 травня 2012) 

 • Здоров’я дітей - над усе!

  Керівництво Південно-Західної залізниці постійно піклується про дітей своїх працівників. Основною консультативною ланкою на столичній магістралі є дитяча поліклініка Дорожньої клінічної лікарні №1 ст. Київ. Центр, в якому є сучасне лікувальне та діагностичне обладнання, кваліфіковані лікарі і кращі методики сучасної медицини. Нині, коли держава впроваджує медичну реформу, де робиться наголос на сімейну медицину, тобто на первинну допомогу, а також опіку з боку дільничного лікаря, виникає багато питань щодо медичного забезпечення здоров’я дитини. Для того, щоб прояснити ситуацію і відповісти на запитання батьків, ми ведемо розмову із завідувачем дитячої поліклініки, позаштатним головним педіатром Південно-Західної залізниці, лікарем-кардіологом вищої категорії Іриною ПИЛИПЕНКО.

  Ірина Пилипенко. У 1997 р. закінчила Київський державний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Працювала дільничним педіатром у районній поліклініці Деснянського району, у кардіологічному центрі радіаційного захисту дітей у Пущі-Водиці. Півроку стажувалася як дитячий лікар-педіатр у Німеччині. З 2003 р. почала працювати лікарем у поліклініці за спеціалізацією «Кардіоревматологія». З 2010 р. - завідувачка дитячої поліклініки ДКЛ №1.

  - Ірино Федорівно, скажіть, будь ласка, завдяки чому вдається підтримувати авторитет поліклініки?

  - Наша поліклініка, яка розпочала свою історію із 1934 р., надає медичну допомогу в першу чергу дітям працівників Південно-Західної залізниці. Я б назвала її «кулуарною». Наш заклад не перевантажено, із достатнім обсягом площ, з майже домашніми умовами перебування. І в той же час із досить суворими санітарними правилами. Зручна і для пацієнтів, і для роботи персоналу. Лікарі нашої поліклініки, а це 15 «вузьких» та чотири дільничні педіатри, слідкують за здоров’ям дітей.

  - І скільки у вас на обліку перебуває дітей?

  - Нині на обліку - 5325 дітей від дня народження і до 18 років. Три тисячі відноситься до наших педіатричних дільниць, і майже 2,5 тисячі - студенти технікумів та училищ залізничного транспорту. До функцій педіатричної служби належить прийом у поліклініці, обслуговування хворих вдома, проведення щеплень і профілактичної роботи. Також наші лікарі здійснюють виїзди до лікувальних закладів Південно-Західної залізниці для надання консультативної допомоги. До того ж наше дитяче відділення є клінічною базою кафедри педіатрії медичного університету імені Олександра Богомольця. В стаціонарному відділенні надають медичну допомогу за різними профілями з педіатрії, такими, як кардіологія, гастроентерологія, імунологія, пульмонологія.

  - На що найчастіше скаржаться ваші пацієнти?

  - Найбільше звертаються зі скаргами на гостру респіраторну інфекцію, серцеві, гастроентерологічні, не кажучи вже про більш серйозні, захворювання. Бо є такі маленькі пацієнти, які поки що не можуть сказати, що і де болить, але розумітися на їхніх проблемах і без слів їм допомагати - це наше завдання.

  - До речі, скільки дітей приймають щодня ваші лікарі?

  - Кількість відвідувачів за зміну - 350 - 380 пацієнтів.

  - Як знизити ймовірність захворювання маленьких пацієнтів? Адже батьки, які працюють, дуже часто йдуть на лікарняний саме через хворобу діток.

  - Підхід має бути комплексний. Часто у народі кажуть «знижений імунітет». І це справді так. Є таке поняття, як місцевий і загальний імунітет. Загальний - коли дитина хворіє часто і кожна хвороба закінчується призначенням антибіотиків або лікарнею. Слава Богу, це буває рідко. А місцевий імунітет виробляється на слизовій носа і горла. Тоді дитина хворіє досить часто, але при цьому все це добре лікується. Тож потрібно зміцнювати місцевий імунітет. Як? Відповідь проста. Перше - це не пересушувати повітря і не перегрівати дитину. Для дитини від 3 - 6 років оптимальна температура в кімнаті - 21 - 22 градуси, а не 26 і 28, як роблять більшість батьків. Вологість повітря варто обов’язково підтримувати в межах від 40 до 60 відсотків. І цих параметрів потрібно дотримуватись, бо якщо буде більше, є вірогідність виникнення алергічних захворювань. Тож, як бачите, причина не лише в екології, стресах тощо, а й у тому, що наші діти мало загартовуються.

  - Останнім часом дітки народжуються сильнішими?

  - На жаль, ні. Слід констатувати, що здоров’я дітей погіршилось з відомих усім причин. Вони народжуються слабшими, якщо брати до уваги порівняння з тими, які народилися на десять років раніше. Саме тому їм потрібен високий професіоналізм з боку медичного персоналу, і кваліфікація наших лікарів сприяє цьому. І якщо виявлено хоч якусь патологію чи навіть незначні відхилення від норми, то такі дітки миттєво зараховуються на облік. І я, як кардіолог, обов’язково обстежую малят. Спочатку, коли їм виповнився місяць, а потім - через кожних три місяці. Далі, якщо все нормально, один раз на рік - медичний огляд. У разі виявлення серйозного захворювання ставимо на облік, робимо відповідні медичні обстеження і направляємо на консультації до спеціалістів різного рівня.

  - Ірино Федорівно, чи допомагає виявляти різні захворювання планове обов’язкове обстеження школярів перед початком навчального року?

  - Так. Завдяки цьому останні півтора роки діти ідуть до лікаря. Ми обов’язково робимо кардіо-граму, а при необхідності - ультразвукову діагностику серця. Проте, якщо є необхідність - тоді ми направляємо на консультації. На жаль, випадків із патологіями стало більше. Але це пов’язано не з погіршенням здоров’я, а з покращанням діагностики. Медицина розвивається. Бо ще років десять тому УЗД серця робили лише в інститутах імені Амосова та Стражеска. Нині - майже скрізь функціонують ці апарати. До того ж у медицині є такий термін «випадкові знахідки», які виявляються саме на таких обстеженнях. Наприклад, пролапс мітрального клапана (ПМК) - один із найчастіших варіантів клапанної патології серця. Така
  патологія поширена у підлітків, яка трапляється тоді, коли дитина швидко росте, а внутрішні органи не встигають за змінами в організмі. Ця вада серця в більшості, коли дитина виростає, зникає, але залишається у групі ризику. Ось вони у нас - під особливим спостереженням. На сьогодні це найбільша група - майже 70 відсотків дітей. Наше завдання - за ними спостерігати. Раз на рік обов’язково робимо кардіограму серця, а потім дивимося, що там і як. Якщо перший ступінь захворювання, потім - другий, тоді замало буде дитячого кардіолога. Треба вирішувати питання кардинально.

  - Як сьогодні змінюється ситуація із тим, що батьки відмовляються від профілактичних щеплень?

  - Я, як і більшість моїх колег, за профілактичні щеплення. Ті смертельні випадки серед немовлят і школярів після вакцинації за останні кілька років посилили панічні настрої серед батьків. Через що вони почали відмовлятися від профілактичних щеплень. Завдання педіатрів - переконати мам і татусів у доцільності такої процедури. На жаль, у більшості трагічних випадків провину несуть батьки, які невчасно повідомили лікарів про хвороби малят, які мали місце ще за два дні до щеплень. Але, все ж таки батьків, які мислять раціонально, сьогодні значно більше. Нинішня ситуація із захворюванням кором у західних областях відкидає необхідність додатково пояснювати, наскільки це небезпечна хвороба з тяжкими наслідками. І слава Богу, поки вона ще не торкнулась Центральної та Східної України, зате ці випадки «освіжили пам’ять» багатьом, що своїх дітей потрібно захищати. Що стосується вакцини, яка спричинила занепокоєння серед батьків, то в нашій поліклініці її перевірено і вона має всі сертифікати. Ніколи не виникнуть проблеми, якщо дитина буде підготовленою і своєчасно оглянутою лікарем.

  - Ірино Федорівно, останніми роками змінилось ставлення батьків до народжування дитини?

  - Загалом так. Попри всі негаразди, діти народжувались і будуть народжуватися. Просто батьки почали більш усвідомлено ставитися до такої важливої події у їхньому житті. Вони стали більш обізнаними. Нам, лікарям, це приємно відзначити.

  Минулого року у нас народилося 62 малят, що, у порівнянні з 2010-м менше, тоді було 90 новонароджених. Хотілось би, щоб діток народжувалось більше і всі вони були здоровими.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото з архіву редакції
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05