РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (25 травня 2012) 

 • Мінімум - перемога, максимум – віра

  З 28 квітня по 1 травня 2012 року у Миколаєві відбувся чемпіонат України відбірних змагань ХІХ спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики. У турнірі взяли участь спортсмени-інваліди, хлопчики і дівчатка вікової категорії від 10 до 15 років. За призові місця і високі нагороди у чемпіонаті боролися діти з ураженням зору, опорно-рухового апарату, з вадами розумового та фізичного розвитку.

  ДОВІДКОВО

  Турнір у цьому південному місті вважається дуже престижним, має високу спортивну кваліфікацію і тому до участі в ньому спортсмени підходять досить відповідально. Принаймні, міста, що делегують свої команди, приділяють максимум уваги розвитку спорту серед інвалідів, тренувальному процесу, матеріальному забезпеченню, фінансовій підтримці. Цього року до Миколаєва прибули спортивні дружини з 21 міста України. Потужні команди надіслали: Київ, Львів, Харків, Донецьк, Херсон та інші. Загальна кількість учасників склала понад 280 спортсменів-інвалідів.


  Учасники змагань.

  При підтримці начальника Південно-Західної залізниці, депутата Вінницької обласної Ради Олексія Мефодійовича КРИВОПІШИНА збірна Вінницької області була представлена сімома спортсменами, шість з яких - із Козятина. Результати виступів козятинчан вражаючі. Вони склали достойну конкуренцію легкоатлетам з інших міст і в напруженій боротьбі вибороли низку призових місць. В легкоатлетичних дисциплінах чудово показали себе всі діти, яких готував до чемпіонату керівник міськрайонної спортивно-фізкультурної організації «Козятин Інваспорт» Володимир ШУЛЬГА.

  Козятинські спортсмени-інваліди зробили майже неможливе. Вони показали не тільки максимум підготовленості, але й проявили найкращі спортивні та особисті якості. Талант дітей, помножений на багатолітню працю тренера і особистий заряд волі і мужності, допоміг чудовій козятинській шістці завоювати найпочесніші призові місця. Блискуче виступила команда хлопчиків - дітей зі школи-інтернату для слабозорих дітей с. Самгородок.

  Ярослав ШУСТРОВ виборов друге місце у штовханні ядра, а Максим ОЛІЙНИК завоював третє на дистанції з бігу на 200 метрів. Артуру АНТОНЮКУ не було рівних серед бігунів. На дистанції100 метрів він виборов друге місце, на дистанції 200 метрів - «бронзу», а в стрибках у довжину завоював «срібло».

  Найкращих слів заслуговують й козятинські дівчата. Вони не підвели, як кажуть, і довели, що місце у збірній Вінницької області їм довірили не даремно. Марія ШПАТКІВСЬКА (школа №5) на доріжці у 100 метрів завоювала третє місце, а в метанні тенісного м’яча стала чемпіонкою. Її подруга по команді Аня ЛЕБЕДЄВА (Козятинський ліцей) в бігу на 100 метрів стала шостою, а в метанні тенісного м’яча виборола третє місце. Вона ж у стрибках в довжину посіла третю сходинку. Юна спортсменка Олена Андрощук (школа №4) двічі стала «срібною». Вона виборола почесне друге місце на дистанціях на 60 і на 100 метрів.

  У чому ж секрет успіху козятинських спортсменів-інвалідів?

  У вірі. Яку дав їм їхній тренер. Працюючи з дітьми вже більше трьох років, тренеру Володимиру Шульзі вдалося не тільки знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, відкрити в них спортивний талант, але й зробити головне - заставити дітей повірити у свої вольові можливості, відкрити друге дихання у тих, хто за станом здоров’я був відсунутий від активного життя.

  - За три роки діяльності «Козятин Інваспорт», - розповів нам Володимир Шульга, - мені, висловлюючись спортивною термінологією, довелося «викластись по максимуму», щоб довести багатьом скептикам, що я працюю з дітьми не для галочки, не для «красного слівця», а на результат. Причому не тільки на результат спортивний, а й на результат у тому розумінні, що ці діти-інваліди, залучені до спорту, отримують фізичний і вольовий гарт, душевну впевненість, заряд великих духовних сил для подальшого життя.

  Ще одна складова успіху козятинської команди полягає в тому, що її тренер знайшов не тільки спільну мову з дітьми, але й з батьками, вчителями, директорами шкіл, з керівниками міської ради. Йому вдалося здолати психологічний бар’єр у спілкуванні з дітьми, він навчив їх мобілізовувати свої внутрішні сили, бути готовим до подолання будь-яких перешкод, що несподівано виникають перед ними.

  І це дуже важливо в тому сенсі, що цей фізичний і душевний гарт діти з обмеженими можливостями отримали не тільки на час конкретних спортивних змагань, а на все своє подальше життя.

  На Вінничині понад 30 тисяч інвалідів. Вражаючим є той факт, що Вінницький обласний центр «Інваспорт» довірив захищати честь і кольори збірної Вінничини в основному юним спортсменам-інвалідам із Козятина. Це красномовно свідчить, що роботу тут поставлено як належить. Спортивний рух серед дітей-інвалідів Козятинщини підтримують багато ентузіастів і спонсорів.

  Кожний з них, в міру своїх сил і можливостей, підтримує цих дітей, жорстоко обділених життям не тільки теплим словом, але й скромними внесками.

  Безумовно, що при подальшій увазі з боку спонсорів, які будуть підтримувати спортивний рух серед інвалідів на Козятинщині, це місто з часом неодмінно буде гордитися чемпіонами в різних спортивних дисциплінах.

  Дуже приємно і важливо, що клуб інвалідного спорту «Повір у себе» заручився підтримкою людини, яка ніколи не стоїть осторонь життя нашого міста та завжди переймається проблемами і турботами козятинчан. Так депутат Вінницької обласної ради, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Мефодійович Кривопішин завжди намагається допомогти козятинським дітям-інвалідам, які віддано присвятили своє життя великій справі - спорту. За його участі вирішується багато питань різного характеру. Олексій Мефодійович вже сприяв в придбанні спортивних костюмів для дітей інвалідів та необхідного спортивного інвентарю. Крім того діти-інваліди отримали можливість безкоштовно їздити залізничним транспортом на різні змагання. Це тільки початок. Адже діти з особливими вадами здоров’я потребують щоденної уваги до себе, постійної напруженої праці, щирої любові, розуміння їхніх потреб і внутрішніх прагнень. Всі ці якості притаманні депутату Вінницької обласної ради Олексію Мефодійовичу Кривопішину, який безумовно докладає всіх зусиль для того, щоб спортивний рух серед спортсменів-інвалідів на Козятинщині став ще більш потужним і назбирав нових обертів.

  Фото надано керівником міськрайонної спортивно-фізкультурної організації «Козятин Інваспорт» Володимиром ШУЛЬГОЮ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05