РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (11 травня 2012) 

 • Достойні народної пам'яті

  Визначна подія відбулась у Козятині під час святкування 67-ї річниці Перемоги над гітлерівським фашизмом. Тут на околиці міста в урочищі Талимонівський яр було відкрито величну Стелу.

  ЦЕ ПАМ’ЯТНИК ЧИСЛЕННИМ ЖЕРТВАМ РЕПРЕСІЙ, мешканцям Козятина, морякам Пінської річкової флотилії, партизанам, розстріляним фашистськими нелюдами впродовж окупації краю протягом 1942-1943 років. Як зазначають історики, у цій місцевості було поховано понад дев’ять тисяч осіб. Це по суті другий Бабин Яр, що зберігає пам’ять про сотні тисяч киян, яких фашистські окупанти розстрілювали у 1941-42 роках на околиці Києва.

  У 1950-х роках тут з’явився скромний обеліск. Його важко помітити, навіть коли підійдеш впритул. Ще нещодавно тут випасали худобу, набирали глину для будівництва, висипали сміття.

  Минуло майже сімдесят років з тих страшних часів, але залишились небайдужі люди, які понад усе цінують пам’ять про загиблих і вважають, що на цьому страшному місці повинен з’явитися достойний пам’ятний знак. До цієї роботи долучились громадські організації, що представляють ветеранів Військово-Морських Сил України, дослідників історії Вінничини, представники єврейських та ромівських громад.

  За сприяння керівництва Південно-Західної залізниці в Талимонівському яру постав величавий обеліск на пам’ять про загиблих. На ньому викарбувані прізвища 183 козятинчан, які вдалося встановити пошуковцям.

  - Пам’ять нетлінна! - основна думка, яку висловили під час урочистого мітингу мер м. Козятин Олександр ГВЕЛЕСІАНІ, голова Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни Козятина Георгій АКОПОВ.

  - Висловлюючи щиру подяку начальнику Південно-Західної магістралі - депутатові Вінницької обласної ради Олексієві Мефодійовичу КРИВОПІШИНУ за будівництво величної Стели, представники громади міста відзначали, що тепер 183 імені козятинців, загиблих під час кривавої війни, назавжди залишаться в історії країни. Добра справа в ім’я нащадків. Саме їм слід пам’ятати імена тих, хто поклав своє життя на вівтар їхньої свободи.

  Стелу освятили священники Української Православної Церкви Київського та Московського патріархатів - отець Роман та отець Анатолій.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05