РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 16 (4 травня 2012) 

 • Святі, як хрести, обеліски!

  Стоять обеліски по світу,

  Як пам'ять кривавій війні.

  Кладіть до них свіжії квіти,

  Бо душі страждають одні!

  Грізним шквалом пронеслася по рідній землі війна. Багато горя і нещасть принесла вона нашому народу. Сім десятиріч розділяє нас від тих полум'яних літ, але не згасає вдячна пам'ять нащадків про героїв, які поклали голови за свободу і незалежність рідного краю у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. Залізниця - транспортна артерія фронту - була місцем жорстоких кривавих бойовищ. На багатьох станціях і залізничних підрозділах дивляться в блакитне небо обеліски і пам'ятники героям, які віддали життя саме за те, щоби це небо завжди залишалося мирним і безхмарним.

  Кореспонденти «Рабочего слова» здійснили рейд по деяких станціях, де героїчне минуле увічнено в камені і бронзі.

  СТАНЦІЮ ДАРНИЦЯ ПІД ЧАС ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ФАШИСТСЬКА АВІАЦІЯ БОМБАРДУВАЛА 2662 РАЗИ. Найбільш жахливого удару фашистські стерв’ятники завдали 8 квітня 1943 року. Під час масованого нальоту станція була зруйнована вщент, загинуло майже три тисячі залізничників і бійців Радянської армії. Всі вони були поховані в братській могилі на території станції. Після війни братську могилу впорядкували, а на пагорбі встановили пам’ятну стелу. Та в 70-ті роки районні можновладці про неї «забули», на її місці виник стихійний ринок. Лише у 2003-му, завдяки зусиллям ради ветеранів, профспілки та молодіжної ради Дарницького залізничного вузла, вдалося відновити історичну справедливість. Керівництвом Укрзалізниці прийнято рішення щодо збереження братської могили і увічнення пам’яті загиблих залізничників.

  ***

  СТАНЦІЯ КИЇВ-ВОЛИНСЬКИЙ ПРИЙНЯЛА НА СЕБЕ УДАР ФАШИСТСЬКОЇ АВІАЦІЇ У ПЕРШІ ХВИЛИНИ ВІЙНИ. Стримуючи натиск оскаженілого ворога, на її території мужньо держали оборону бійці 206-ї стрілецької дивізії. У пам’ять про загиблих бійців і залізничників працівники станції звели величний обеліск і щороку приходять вклонитися їх світлій пам’яті. Напередодні Дня Перемоги сюди знову прийшли начальник станції Валерій МЕЛЬНИК, голова ради ветеранів залізничного вузла Київ-Волинський Анатолій ШАПОВАЛ і голова профкому станції Павло ГРИШКО.

  ***

  НЕ ОМИНУВ КРИВАВИЙ ВАЛ ВІЙНИ І СТАНЦІЮ ТЕТЕРІВ. Її будова суттєво постраждала від ворожих бомб і була оновлена вже в післявоєнні роки. Нагадуванням про ті грозові часи височіє поряд із приміщенням станції скромний пам’ятник радянським воїнам, загиблим на цій землі в боях із фашистськими загарбниками. Залізничники бережно доглядають за ним, щороку оновлюють свіжою фарбою, садять квіти.

  ***

  ПІСЛЯ ВИЗВОЛЕННЯ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ У ЛИСТОПАДІ 1943-ГО, РАДЯНСЬКА АРМІЯ ПОВЕЛА СТРІМКИЙ НАСТУП НА ВОРОГА У НАПРЯМКУ НА ФАСТІВ. Для рішучого натиску стягувалися війська і бойова техніка. Саме тоді на ст. Сорочий Брід, що за кілька кілометрів від важливого залізничного вузла, прибув состав із бійцями, готовими кинутися у бій на ворога. На жаль, після нальоту фашистської авіації для чотирьох десятків радянських воїнів ця станція стала місцем їх довічного притулку. Працівники станції тоді ж поховали загиблих поблизу у братській могилі, де згодом було споруджено пам’ятник. У середині 70-х за ініціативи керівництва Київського відділка Південно-Західної залізниці їх прах було перенесено на нове місце, поближче до залізничних колій, і над братською могилою зведено обеліск, який добре видно подорожанам поїздів, що проносяться повз станцію. А залізничники приходять сюди, щоби вклонитися праху воїнів. Ось і напередодні Дня Перемоги колишній начальник ст. Сорочий Брід Валентина БОГДАНОВА, станційний працівник Микола ПОНОМАРЕНКО, майбутні залізничниці Віта КУБИНСЬКА та Аня ЛАВРЕНЮК принесли квіти до обеліска загиблим героям.

  ***

  ЗАЛІЗНИЧНІ КОЛІЇ СТАНЦІЇ ЗАВОРИЧІ В ПЕРШІ МІСЯЦІ ВІЙНИ СТАЛИ АРЕНОЮ КРИВА-ВОГО БОЙОВИЩА між командою бронепоїзда, спорядженого залізничниками Південно-Західної магістралі, і наступаючими фашистськими ордами. Тут знайшли вічний спокій кілька мужніх захисників броньованої фортеці на колесах. Над їх братською могилою у довічній варті сумно схиляє голову бронзова постать радянського бійця-визволителя. Для працівників станції - це святе місце. Ось і нині вклонитися загиблим героям прийшли начальник станції Світлана ГЕРАСИМЕНКО і квитковий касир Алеся ХАРЧУН.

  ***

  МІСЦЕМ ЖОРСТОКИХ ОБОРОННИХ БОЇВ У ПЕРШІ МІСЯЦІ ВІЙНИ БУЛА СТАНЦІЯ БОЯРКА. Героїчним епізодом Великої Вітчизняної став відважний нічний рейд на цю станцію, захоплену фашистами, двох бронепоїздів «Літер А» і «Літер Б», побудованих на Київському вагоноремонт-ному заводі. Команди бронепоїздів, сформовані із залізничників, вогнем гармат і кулеметів знищили сотні гітлерівців і висадили в повітря кілька складів.

  Радянські воїни, які віддали життя за рідну землю, знайшли вічний притулок у братському похованні поблизу ст. Боярка. Працівники станції - квиткові касири Катерина Козолій і Людмила Гущина - свято бережуть пам’ять про героїв.

  Анатолій РОМАНОВ, Фото Віталія НОСАЧА та Сергія ГУКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05