РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 16 (4 травня 2012) 

 • Ставитися з особливою пошаною

  Із трепетом у серці, спогадами зі сльозами на очах зустрічають День Перемоги ветерани. А що ж знають про цю визначну дату їхні нащадки, сьогоднішні школярі? Щоб з’ясувати це, вирішила поспілкуватися із учнями школи №9, що розташована в залізничному мікрорайоні Коростеня. Хлопчики та дівчатка з 5-А класу виявилися охочими до розмови, повідавши, що якраз з історії Батьківщини цю тему вивчали, та й фільми про війну дивляться. А ще багато кому про події Великої Вітчизняної розповідали старші родичі.


  Класний керівник Світлана НЕДІЛЬСЬКА зі своїми учнями.

  ДЕНИС ПАШИНСЬКИЙ. 9 травня 1945 року - це день, коли закінчилася війна. У пам’яті дідусів і бабусь, які воювали і подарували нам можливість мирно жити, це радісний день. Моя прабабуся розповідала різні історії про війну. Згадую, слухав і з жахом уявляв, наскільки складно тоді було жити і скільки лиха випало на долю людей. А ще я хотів сказати, що торік ми провідували дідуся-ветерана, який на війні був сапером. Він так цікаво розповідав, що я наче опинився на мить у тому часі…

  ЄЛИЗАВЕТА ТКАЧУК. Мені теж запам’ятався той день, коли ми, троє учнів з нашого класу і старшокласники, провідували ветерана - Юрія Глібовича Старовойта. Він розповідав як воював, як його було поранено. А після війни він вивчився на машиніста і водив поїзди.
  Розповідав мені про війну і мій дідусь, який мешкає в селі. Йому тоді було 8 років. Він часто згадує ті важкі часи. Особливо, коли падали перші снаряди на їхнє село, коли один з них розірвався неподалік дитячого гурту і загинула дівчинка… Розповідав дідусь, як він зі своєю сім’єю та сусідами, намагаючись уникнути зустрічі з ворогами, втікали в ліс, брали з собою худобу. Довелося їм ходити по різних селах, лісах… І все ж війні, на щастя, настав кінець.

  МАРИНА ЖАБСЬКА. Я думаю, що День Перемоги - це одне із великих свят. Дуже шанують його в нашій родині. Моя прабабуся повідала мені чимало про жахи війни. Про те, як жилося в той час, розповідали і дідусь з бабусею.

  ВЕРОНІКА КОСТЮШКО. Я знаю, що Велика Вітчизняна війна була найбільшою за всю історію людства. І вона залишилася як величезна рана в душах людей, адже кількість загиблих в ній сягає десятки мільйонів.

  ДАРИНА КОЛЕСНИК. З розповідей старших, з книжок я дізналася, що Велика Вітчизняна війна була жорстокою, кровопролитною, і залишила тисячі братських могил і обелісків загиблим воїнам. Звісно, жодна книжка, жоден кінофільм не можуть розповісти так про фронтові будні, як колишні військові. Ось чому дуже цікаво розмовляти з тими, хто був безпосереднім свідком і учасником тих подій. Я дуже поважаю цих героїчних людей. Кожного року на 9 травня в Коростені вони ідуть на чолі колони разом з іншими мешканцями міста покладати квіти до Меморіалу Слави. Я з моєю сім’єю теж беремо участь в урочистому покладанні квітів.

  АНАСТАСІЯ НЕВМЕРЖИЦЬКА. Сьогодні нам важко уявити, що 70 років тому була війна, моторошна, жахлива. Але старші покоління пройшли через ці жахіття, багато наших дідів, прадідів загинули в запеклих боях. 9 травня ми віддаємо данину пам’яті про них.

  КАРИНА КЛИМЕНКО. З книжок і фільмів я довідалася, які лихоліття довелося пережити людям у період 1941 - 1945 років. Мене дуже вразило те, що на деяких окупованих територіях створювали табори смерті, де загинуло майже п’ять мільйонів людей. А в нашій Житомирській області село Копище було спалене разом із його жителями…

  ДАРИНА ПРОКОПЧУК. Ми щасливі сьогодні, що живем в інший час, без воєнних лихоліть. Але маємо не забувати про людей, які в ті далекі роки боролися з ворогом, і ставитися до них з особливою пошаною.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05