РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (27 квітня 2012) 

 • Посіявши зерна недовіри, збиратимеш плоди непорозуміння

  На анонімні листи, про що неодноразово нагадувала редакція газети залізничників, не відповідаємо. Життя доводить: анонімність - жагуче бажання зробити комусь хоча би щось погане. Проте, не називаючи власне ім'я.

  «Мовонька, як сурмонька та чортова думонька», - ось про що подумалось, коли у конференц-залі станції Новоград-Волинський автор цих рядків ознайомив понад тридцять залізничників із листом, що надійшов до редакції.


  За композицією у посланні - все, як завжди. Є, мовляв, суттєві недоліки у роботі керівництва станції. Далі - перелік «негативних явищ», про що свідчать безліч фактів, про які (увага!) знають дев’ять працівників станції. У чому і розписуються. Забігаючи наперед, скажемо, що жоден із наведених «смажених» фактів не було підтверджено членами поважної комісії з управління Південно-Західної залізниці та із Коростенської дирекції залізничних перевезень і місцевого теркому. Іншими словами, ті, хто виводили на цупкому папері рядки про безпорядки, навели напівпрозору тінь на колектив, у якому трудяться 95 залізничників.

  Коли скаргу було оголошено аж до останнього слова, відвертому обуренню від дев’ятьох новоград-волинців, які, начебто, і написали скаргу на адресу «Рабочего слова», не буде, здавалось, меж. Залою прокотилося пронизуюче свідомість запитання на кшталт, хто діє за спинами працівників, які зокрема про «терор» з боку місцевого керівництва ніколи не згадували? Тому, ясна річ, і не писали скарги «в усі усюди». Чому?! Через те, що такого явища, як «знищення людей», на станції зовсім не було. Почулося, як дехто з присутніх висловив пару-трійку «компліментів» на адресу аноніма. У цьому разі, швидше за все, на боці інкогніто опиняться ті моралісти, які висловлюються подібним чином: «Анонімність буває й доброю. Це, мовляв, іде з давніх традицій у мистецтві і літературі тощо». Однак і в цих випадках анонімність приносить чималі незручності та клопіт, пов’язані з визначенням автора. Хоч би для висловлення подяки за вдалий твір у думках читача. А буває і навпаки.

  Отже, у нашому випадку твір є невдалим. І мова не лише про недостовірні факти із життя станції, про що неодноразово наголошували Н. Колесник, К. Дарнель, В. Бондарчук, Л. Ткачук, Н. Пархута, Л. Лібега та інші працівники колективу.

  - Сховавшись за наші спини, - вважає Катерина Шведюк, яка пропрацювала на залізниці понад 30 років, - скаржник або скаржниця вважає, що, посіявши тут зерно недовіри, незабаром зможе збирати плоди непорозуміння, розбрату. Це шкідливе явище, адже обговорення серйозних питань, цілком зрозуміло, вимагає серйозної довіри до опонентів. Це, щоб говорити лише по правді.

  В які часи живемо?! Ринок диктує нові умови праці. І ось тут доречною буде статистика.

  У ході перевірки встановлено: за перші два місяці 2012 р. обсяги виконаної роботи у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшились на 18%, доходи від вантажних перевезень - майже на 25%.

  Проте протягом двох місяців звільнень працівників не було. За об’єктивних причин планується удосконалення роботи штату станції, оскільки обсяги вантажів, що прибуватимуть на ст. Новоград-Волинський, і надалі скорочуватимуться. Але, як запевнив нас та колектив начальник станції В. Онищук, про скорочення штату поки що мова не йде.

  Звичайно, носіям антиринкового мислення дуже важко збагнути роль довіри саме цього періоду реформування галузі заради підтримки один одного. Адже аноніми, подібні до сьогоднішнього, здавна живуть в умовах цілком протилежних - у взаємній недовірі та прагненні обдурити ближнього першим в обхід сучасного законодавства.

  Здається, для деяких «глибоко» законспірованих скаржників вважається взагалі хорошим тоном і прекрасною поведінкою вимагати прозорості дій від керівництва. Одночасно із цим вони забувають про те, що, збираючись сигналізувати «на гору», потрібно запитати себе, чи так вже й чудово трудяться на власній виробничій ниві?

  Намагаюсь зрозуміти логіку звернення до присутніх з боку оператора при черговому по станції (з кадрового діловодства) Т. Алексійчук, яку, через те, що все кадрове діловодство майже два роки тому передано у Коростенську дирекцію залізничних перевезень, переведено на посаду оператора станційного технологічного центру оброблення поїзної інформації. І не можу, як кажуть, збагнути хід її думок. Через виробничі обставини людину не виштовхнули на вулицю, як це часто-густо буває у приватних фірмах. А навпаки - запропонували роботу. Правда, не у кабінеті, як раніше. Та все одно вона переконана, що її несправедливо усунуто з «контори». Як поділився думками зі мною профспілковий актив станції, до Т. Алексійчук з боку керівництва відношення є поблажливим. Зважаючи на III групу за інвалідністю, їй запропоновано посильну роботу. Проте через необхідність перебувати на чисельних лікарняних Т. Алексійчук поки що нічим не відзначилась на робітничому посту оператора СТЦ. Так, здоров’я підводить…

  Вловив себе на думці, що поступово «горе-сигналіст», який трубить про буцімто зловживання посадовими особами місцевої станції, перетворюється на пародійну фігуру. Смішну і трагічну. Суть конфлікту: зіткнення ідеальних норм і уявлень про фантастичну, придуману дійсність із самою дійсністю - неідеальною, «земною». Іншими словами - анонім видає бажане для нього (неї) за дійсне. А таке явище буває лише в анекдотах і казках.

  І все ж, чи існує користь від того, що останній лист, про який йшла мова вище, все ж таки оголошено перед численною аудиторією?! Безумовно. Одночасно із спростуванням справжньої брехні на поверхню спливли факти, на які місцеві керівники та профспілкові лідери закривають очі. Як наголошували працівники, вже давно пора у технічній конторі станції налагодити, як належить, систему опалення приміщень. А ще вирішити питання із представниками служби електропостачання щодо надійного освітлення всіх горловин станції протягом нічних змін. А ще на порядку денному місцевих інженерів - проведення атестації робочих місць. Отже, турбот невпрогорт…


  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05