РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 14 (20 квітня 2012) 

 • Чорнобиль. Гіркий полин

  Того дня Надія Кошарівська (письменниця, наша дописувачка - авт.) летіла з відрядження. З Донецька до Києва. Небо було чисте. На блакитному тлі - жодної хмаринки. Було по десятій ранку. Час спливав у розмові із сусідом, давно знайомим науковцем. Зайшла стюардеса. Оголосила: «Бориспіль посадки не дає». Доведеться кружляти.

  Звична до польотів, Надія не засмутилась, адже можна було ще помилуватися небесною красою у вікно ілюмінатора. До того ж і фізичного дискомфорту в повітрі вона не відчувала. Як жартували співробітники: «Надю, тебе можна возити вниз головою». Аж раптом літак потрапляє в брудно-сіру з рожево-фіолетовими відблисками хмару… Що це? Сусід сказав: «Мабуть, з німецьких хімзаводів щось занесло». Двічі пролетівши через цю зловісну млу, літак приземлився в Жулянах. Виходячи з літака, Надія відчула страшенну нудоту, розболілася голова. У тролейбусі чомусь миттєво вдарило від контакту з металом. Удома вирішила годинку поспати. Але не дав пекучий біль у руці, якою спиралась на ілюмінатор.

  Сіла готувати матеріал у номер. Вимкнула й радіо, щоб не заважало. Цього ж дня, коли приїхала на роботу в будинок преси, дізналася про лихо - вибух на Чорнобильській АЕС…

  З болем згадує вона цей час. Чому влада не попередила пілотів, чому вивела на першотравневий парад дітей? Чому ніхто й досі не згадує тих молодих солдат і зеків, яких першими кинули в те радіаційне гирло. Й вони у марлевих пов’язках з лопатами в руках, поставивши з гіркою іронією щит з написом: «Совком и лопатой усмирили мирный атом», насправді, стали нашим першим щитом… Питань багато, відповідь одна. Гіркий полин.

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05