РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 13 (13 квітня 2012) 

 • Збережімо совість і возростимо у спасінні душі своїй

  У Своїх словах Господь Ісус Христос не щадив нещирих людей, які показували себе іншими, чим вони є по своїй суті. По сутності Господь добре викривав лицемірів, які чинять гріх проти Другої Заповіді, показуючи зовнішнє благочестя для придбання довіри у людях і не помишляючи про внутрішнє виправлення каверзного серця (Мф. 22,37-39). Згодом лицемірам була показана та обрисована у Святому Письмі ситуація, що вони почувають відразу в серці гнів (Іов.36,13), уявляють себе цвітом народу та його інтелігенцією.

  Спаситель називав їх вождями сліпими, які «відціджують комара, а верблюда поглинають» (Мф.23,24). «Горе вам книжники і фарисеї, лицеміри, що уподібнюєтеся прикрашеним гробам, котрі ззовні здаються красивими, а усередині повні кісток мертвих і всякої нечистоти» (Мф.23,27). «Змії, виплодок єхидни! Як ви утечете від осудження в геєну?» (Мф.23,33). Вдумайтесь, наскільки сучасні Євангельські слова від Матвія у 23 главі.

  Лицемір - насамперед, запеклий егоїст. Він б’є себе у груди і кричить, що любить Бога, любить людей, а в дійсності любить тільки себе. Навіть до ближніх лицемір дуже далекий, хоча на словах близький. Лицемір від релігії - огидне явлення сатани. Він показує перед усіма людьми прекрасні діяння милостині, молитви і посту.

  «Коли твориш милостиню, не труби перед собою, як роблять лицеміри в синагогах та на вулицях, щоб їх прославляли люди. Істинно кажу вам: вони вже получили нагороду свою» (Мф.6,3). Христос неодноразово вказував на це фарисейське лицемір’я і просив Своїх учнів не діяти, як фарисеї, бо вони багато говорять, а нічого не роблять. Сучасні фарисеї, задумайтесь над цими словами!

  Лицемір давно загубив своє лице. Він всіляко намагається берегти свій образ. Казуїстично лицемір підбирає законність, йому це подобається. Так він проціджує воду чи вино через мілке ситечко, щоб не проковтнути комара, але пропускає верблюда. Це єврейське прислів’я Ісус Христос приводить, підкреслюючи зайву турботу лицеміра про мале, в той же час дає зрозуміти про не-дбайливість і просить не чинити так. Такі лицеміри роз’яснюють Святе Письмо на користь свого користолюбства та хижацького початку.

  Про лицемірів добре пророчествовав Вітхозавітний пророк Ісаїя: «Що всі вони - лицеміри і злодії і вуста всіх говорять нечестиво» (Іс.9,17). Лицеміри глухі до закликів виправлення, сліпі у своєму жорстокому серці. Вони поодинокі актори, вірніше - лицедії. Особливо, коли вони високо піднімуться службовими кар’єрними сходинками. Лицемір ніколи не бачить у своєму оці бревна, бо він просто його не помічає. Він постійно бачить у когось соломинку в недоліках до інших. Переконувати лицеміра непотрібно. Він перефарбований, осліплений своєю лицемірною неправдою.

  Не винищились вони і в наш час. Лицемірство не притуманилось до «обраних». Ісус Христос говорить окремим фарисеям та книжникам, звертаючись до обманутого лицемірами народу: «Лицеміри! Лице землі та неба розпізнавати умієте, як же часу цього узнаєте?» (Лк.12,56). Тут говориться про час приходу Ісуса Христа на землю.

  Тікай людина від лицемірства! Це напасть, яка може привести до страшного, до відступництва від Христа та духовної смерті. Лицемір спалює свою совість, стає брехливим. Про це попереджує святий апостол Павло, звертаючись до свого улюбленого учня апостола Тимофія: «...В останні часи відступлять деякі від віри, вчуваючи духів спокусників та вчення бісовського, через лицемірність брехливих, спалених у совісті своїй» (1Тим.4,1-2). Відринемо гордість, яка породжує неправду, не впадемо в невір’я. Збережімо совість і возростимо у спасінні душі своїй!

  Протоієрей Валерій КЛИМЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05