РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 13 (13 квітня 2012) 

 • Надійність, перевірена часом

  Не пишними лісами чи травами, а звичайними залізничними справами не перестає вабити до себе мальовнича станція на межі Київської і Коростенської дирекцій. Ось і нині репортерська стежина привела нас під склепіння приміщення тягової підстанції Тетерів, що є підрозділом Київської дистанції електропостачання.

  До речі, в цій досить поважній за віком виробничій споруді ми не вперше. Не так давно довелося спілкуватися з працівниками Тетерівського району контактної мережі, які ділять дах над головою з колективом тягової підстанції. Тож уявлення про буденні турботи господарів ми вже мали. Зокрема знали достеменно, що хоч підстанція носить назву тягової, проте не лише постачанням електричної енергії для рухомого складу опікується вона. Окрім контактної мережі, живить електрострумом станційні споруди, залізничні засоби сигналізації, блокування та зв'язку. А також - сторонніх користувачів, серед яких селище Пісківка, місцевий завод скляних виробів та інші господарські об'єкти.


  Начальник тягової підстанції Тетерів Олександр ЩИПУН.


  Ст. електромеханік Сергій ЧИЖЕВСЬКИЙ (праворуч) і електромеханік В’ячеслав ПОДИК.


  Електромеханіки Євген ГОЛОВКО і Дмитро ПИВОВАРОВ.


  Черговий електромеханік Марія ТЕЛУХІНА.

  ...Черговий електромеханік Марія ТЕЛУХІНА підіймає на нас зацікавлені очі, відриваючи їх від виробничого стенду, на якому схематично відображені лінії електропостачання тягової підстанції, вся, так би мовити, їх «географія». Відрекомендувавшись, розпочинаємо бесіду. Сьогодні Марія Юріївна - впродовж 24 годин повновладна господиня цих численних приладів, лампочок, вимикачів. Тягар великої відповідальності лежить на її жіночих плечах. Відповідальності за безперебійність і безпеку руху поїздів, за безпеку людей, які працюють на «вікнах». За розпорядженнями енергодиспетчера Київської дирекції залізничних перевезень вона вимикає або знову подає електроенергію на ту чи іншу лінію. Пильність, пильність, і ще раз пильність - ось які якості вимагаються від чергового по тяговій підстанції. Звідки вони у Марії Юріївни? Питання риторичне. Адже колеги знають, що залізничний характер дістався їй у спадок. Свого часу під цим дахом працювали її батько - електромеханік Юрій Іванович, і мати - розпорядник робіт Марія Миколаївна. Сама Марія Юріївна закінчила Київський електромеханічний технікум і працює тут за розподілом уже чверть століття.

  Стільки ж трудиться на тяговій підстанції начальник Олександр ЩИПУН. Олександр Олексійович прийшов сюди в 1985-му за переводом із Пісківського склозаводу з посади начальника цеху контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Він радий нагоді згадати минувшину і розповісти, які прекрасні майстри-склодуви були колись у Пісківці, якими чудовими витворами уславлювали рідний завод. На жаль, те мистецтво вже забуто. Корінний мешканець Пісківки, він щиро закоханий у рідний край, і те, що відбувалося на його малій батьківщині, не залишало байдужим його серце.

  Для Олександра Олексійовича історія тягової підстанції Тетерів - це сторінки власної біографії. Він розповідає, що тягова підстанція виникла тут у 1969 р., коли було електрифіковано дільницю Святошин - Тетерів. А до того на ст. Тетерів діяла дизельна електростанція, яка забезпечувала електроенергією потреби станції в освітленні, а також зв’язок, сигналізацію, живила струмом прилади автоблокування.

  Хоч колектив підстанції не великий, проте надійний і досвідчений. У його складі - начальник, чергові і ремонтна бригада. Чергові електромеханіки Ангеліна ФІЛОНЕНКО і Ольга ДУДАР працюють від дня заснування підстанції. Катерина Кузьменко - наймолодша, вона три роки тому закінчила КЕМТ, а зараз здобуває вищу освіту.

  Як відомо, залізниця - це користувач енергопотоків І-ої категорії, тобто такий, якому постачання електроенергії має бути безперебійним. Це - закон для колективу підстанції. Саме для цього електропостачання на залізниці здійснюється за єдиною системою, тобто в разі виходу з ладу якоїсь підстанції струм без перебоїв має надходити з іншої. Адже рух на залізниці не може зупинитися ні за яких обставин. У Київській дистанції електропостачання діють сім тягових підстанцій, які згуртовані в єдину систему, що забезпечує безперебійність енергопостачання на залізниці. Найближчими до підстанції Тетерів є підстанції Буча Київської дистанції електропостачання і Головки Коростенської дистанції. Тут надійність роботи перевірена часом.

  Звичайно, за більш ніж сорокарічну діяльність обладнання тягової підстанції достатньо спрацювалось. Тому нерідкими відвідувачами тут стали працівники ремонтно-ревізійної дільниці Київської дистанції електропостачання, котра розташована на ст. Київ-Волинський (начальник - Валерій САВЧЕНКО), три десятки працівників якої стежать за справністю обладнання на всіх семи тягових підстанціях і дев’яти постах секціонування. З оглядом на майже «пенсійний» вік більшості цих об’єктів, без роботи їм нудьгувати не доводиться. Ось і наразі ми стали свідками їхніх фахових клопотів. Ремонтна бригада на чолі зі старшим електромеханіком Сергієм Чижевським проводила оновлення вимикачів МГ-110. Водночас електромеханіки Євген ГОЛОВКО і Дмитро ПИВОВАРОВ перевіряли надійність функціонування фідерів 10 кВт.

  - А які перспективи капітального ремонту обладнання тягової підстанції?

  - Саме це питання є для нас найактуальнішим, - відповідає Олександр Щипун. - Можу сказати, що наразі готується проектна документація і, сподіваємося, в найближчому часі капремонт підстанції буде здійснено. Дуже хочеться вірити, що саме так і буде.

  Анатолій РОМАНОВ, Фото Сергія ГУКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05