РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (6 квітня 2012) 

 • Хай серце йде й співає…

  «Веди нас, доріжка,

  Вперед і вперед,

  Початку й кінця тобі немає.

  Веселе серце йде і співає,

  Сумне - скоро втомиться...»

  В. ШЕКСПІР

  За зовнішньою простотою тут криється справжня мудрість, що має не тільки психологічні, але й медичні наслідки. На 37-му Конгресі з питань психології німецького суспільства в Кельні (1990 р.) багато доповідачів указували на те, що песимістичний погляд на життя пригнічує імунну систему людини й тим самим підвищує його сприйнятливість до інфекційних хвороб, а також сприяє виникненню злоякісних пухлин.

  У більшості порад мова йде про невдачі. Чому? Тому що саме вони значною мірою породжують стреси.

  Що ж сказати про успіх? Він, звичайно, приємний. Але через нього теж може виникнути стрес.

  Чим більший успіх, тим більший смуток він може викликати потім. Менший успіх у порівнянні з ним вже, здається, і неуспіх. А невдача перетворюється на трагедію. Переживши радість успіху, потрібно вміти не брати її дуже близько до серця. До успіху, як і до невдачі, потрібно ставитись філософськи. «Хвалу та наклеп сприймай байдуже і не сперечайся з дурнем», - так казав О.С. Пушкін. Успіх - це не подарунок, а плата за працю. Тому й ставтесь до нього спокійно, не переоцінюйте його значення. Переоцінка успіху деколи не краща, ніж переоцінка невдачі. Успіх, як і невдача, - це ще не фінал п’єси, а всього лише антракт. І потрібно готуватися до наступної дії, повної драматизму та несподіванок.

  Наступного разу, переживши успіх або зазнавши горя невдачі, подивися на них з боку або зверху.

  Якщо ти віруючий, подумай: як би на це дивився Бог? Він би оцінив їх справедливо. Успіх - як служіння етичним заповідям. Невдачу - як випробування на тяжкому шляху.

  Якщо ти невіруючий, можна знайти інші цінності. Наприклад, поринути у музику: високу, широку, глибоку, пронизливу. Висока музика прославляє, підносить над суєтою, над тлінністю радощів і смутку. Увімкни її - і ти відчуєш, як якась невідома сила підхоплює тебе і несе над світом. Радість заповнює усе твоє єство, творить добро. Радість успіху переживається вже не так гостро, не так самозакохано. Вона стає частиною світу, частиною життєвої перспективи. Надлишок радості залишається на майбутнє.

  А невдача, образа, підхоплені високою музикою, розвіюються по світу, розчиняються в ньому й переживаються вже не так гостро. Музика забирає твою печаль, розчиняє її в собі.

  Такий самий вплив має поезія природи. Чому, коли дуже радісно або сумно, так тягне на простір? Вузькі простори акумулюють нашу психічну енергію та підсилюють стрес. Вирвавшись на далеку та широку перспективу, ми випліскуємо нашу радість або горе. Переповнення радістю, як ми пам’ятаємо, - це теж стрес. І ми його пом’якшуємо. Коли є переповнення печаллю, ми виливаємо її в широку душу природи, сподіваючись на її очисну силу.

  Знайди будь-яку іншу можливість піднятися над суєтою буття, подивитися на неї з високої дзвіниці, з балкона або хоча б з верхньої сходинки. Піднімись над напруженим потоком життя та просто спостерігай, занурюйся у роздуми.

  Випустив зайву пару? Тепер треба знову жити, відчувати, страждати. Перемикання в режим усунення від життя слугувало тільки засобом знімання зайвого стресу. Постійне життя в такому режимі нудне, оскільки позбавлене енергії.

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05