РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (6 квітня 2012) 

 • «Треба берегти наші традиції»

  Про писанкарство в Конотопі, чесно зізнаюся, не чув. За радянського часу яйця не розмальовували. І покоління, яке носило червоні галстуки й комсомольські значки, навіть не здогадувалося, що то давнє мистецтво наших жінок, а не вигадка служителів культу (так, до речі, офіційно називалася тоді посада священика в храмі), тобто не «опіум для народу». Аж ось розказують, що в політехнічному технікумі якась жінка провела майстер-клас із писанкарства. Та так гарно, що всі відразу навчилися виводити візерунки на тонкій яєчній шкаралупі.

  Ні, не подумайте, що й мені захотілося помалювати. Але поговорити з майстринею вдалося. Нею виявилася помічник лікаря-епідеміолога СЕС на станції Конотоп Оксана ТАРАСЕНКО.


  Майстриня Оксана ТАРАСЕНКО.

  - Як давно Ви захоплюєтеся писанками? - запитую Оксану Василівну одразу після знайомства.

  - Уже років десять.

  - Самотужки навчилися?

  - Ні, від Антоніни ПИПКО, від моєї рідної тітки перейняла. Вона живе в Києві. І теж не художниця.

  Про писанкарство Оксана Тарасенко знає багато. Це справді мистецтво, яке глибиною сягає в дохристиянський час. Це - життєстверджуюча символіка. Так, гілка означає родючість, щорічне весняне відродження пагонів; образ Божої милості. Дубовий листок символізує чоловічу силу і є святим знаком Божої справедливості. Це - віра, що писанка, передана добрій людині, захистить її від зла.

  У 2006 р. Оксана Тарасенко вже вела гурток при недільній школі церкви Святого Миколая у приміському селі Підлипному. Нині ж навчає творити учнів міської школи №7, школи імені Григорія Гуляницького. Теж символічно: юнь із навчального закладу імені сподвижника гетьмана Івана Виговського й одного з найактивніших учасників Конотопської битви продовжує народну традицію. Й успішно, треба сказати. В минулорічному Всеукраїнському конкурсі Великодньої атрибутики та писанок «О нумо, нумо, заплетемо шума» учні посіли друге місце.


  Писанки О. Тарасенко.

  Технологія писанкарства виявилася простою. Спершу видувається вміст яйця. Яйце миють водою, обробляють оцтом, сушать, а вже тоді наносять малюнок. Обладнання й матеріали - лише віск, барвники, писачок та свічка. Писачок, за словами Оксани Тарасенко, можна зробити за п’ять хвилин.

  І все - твори, малюй. Аби ж то. Як і в кожній творчій справі, тут потрібне натхнення, потрібен настрій. Жінки, беручись за писанки, обов’язково молилися.

  - Я теж так, - говорить Оксана Василівна, - помолюся, а тоді вже грію на свічці писачок. Коли на душі тривога, коли немає гармонії між тобою і світом, ніколи не вийде так гарно.

  Оксана Тарасенко показує свої роботи. Слів немає - диво.

  - Українське диво, - наголошує майстриня, - бо лише в Україні є Музей писанкарства (м. Коломня). В Музеї Івана Гончара в Києві теж є велика колекція писанок. До речі, там ще зібрано й багато кролевецьких рушників.

  - А скільки Ви вже створили писанок?

  - Майже тисячу.

  - І де вони?

  - Дарую. Це не бізнес. Їх не продають.

  Оксана Василівна дістає писанку. Червона барва, жовта, чорна, візерунок нагадує листя й квітку водночас.

  - А це вам, вашій газеті і всім читачам «Рабочего слова». Хай вам щастить.

  Дякую й обережно беру легесеньке розписане яйце. Добра буде згадка в нашому творчому колективі.

  І ще одна думка запам’яталася із розмови. Слушна думка. Й не часто почуєш це від засмиканих життям конотопчан. «Треба берегти наші традиції, - сказала Оксана Тарасенко, - нашу правічну культуру. Без них ми - не народ».

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05