РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (6 квітня 2012) 

 • До побачення на острові Кохання

  Геологічний заказник Івано-Долинське родовище базальтів, що поблизу села Базальтове Костопільського району Рівненської області, - свідчення того, що 650-620 мільйонів років тому на Поліссі активно діяли вулкани. Утворена тоді стіна стовпчастих базальтів простягається на 320 метрів. А воду у базальтових кар'єрах вважають благодатною.

  У червні 1972 р. «Базальтовим стовпам» було наданий статус пам’ятки природи місцевого значення. Тепер цю зону рекомендують як зону відпочинку. Цією пам’яткою природа довела свою неперевершеність майстра-архітектора...

  - Для нас базальтові стовпи і насправді є чудом, - говорять місцеві мешканці. - Ми виросли серед них і з дитячих років споглядали цю дивину. Справді дивовижним є той факт, що базальт - порода вулканічного походження, а Костопільщина знаходиться в рівнинній місцевості. Один із кар’єрів після його вироблення заповнило водою, утворилося прекрасне водне плесо. Сюди приїжджають відпочивати люди не тільки з нашого, а й з сусідніх районів. А посередині цього кар’єру з базальтових порід утворився маленький острівець, який наші жителі назвали «Острів кохання».

  Місцина справді дуже мальовнича. Базальт - це рідкісна вулканічного походження порода, що має в поперечному перерізі форму від чотиригранної до семигранної. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м. Переважають із товщиною 0,8-1,0 м. Висота - від 3-х до 30 м. Мають властивість давати прямий рівний розкіл. Поклади базальту були знайдені тут ще за царського режиму Миколи ІІ, однак тоді розробки мінералу не здійснювались. Ця найбільша каменоломня базальтової породи почала розбудовуватися при Польщі 1929 р. Від 1930 р. каменоломня почала працювати на укріплення східних кордонів із Радянським Союзом. З Івано-Долинського базальту будували доти, своєрідну «лінію Мажино», яка прилягала до кордонів СРСР, розповідають фахівці польського Корпусу Охорони Пограниччя. Також базальт з Іванової Долини використовували для викладення бруківки у столицях європейських держав, зокрема в Парижі, Лондоні, ним викладено Червону площу в Москві. Сьогодні найцінніша базальтова сировина - це блоки для виготовлення пам’ятників, стель і будівельно-архітектурних елементів.

  Унікальні «Базальтові стовпи» знаходяться у кар’єрі №3. Нині він підтоплений водним плесом, посередині якого зеленіє острів у формі серця. Нагадаємо, місцеві жителі називають його «Островом кохання». Закохані часто пливуть на серце з базальту, щоб заприсягнутися у своїх почуттях та вірності довіку.

  Про благодатну дію води з базальтових кар’єрів на організм людини розповідає Біблія. За біблійним текстом, вода з базальтових кар’єрів набуває цілющих властивостей. Навколо купальні, що знаходилася біля Овечої брами у Стародавньому Єрусалимі, хворі чекали, коли ангел збурить воду. Вважалося, що немічний, який першим зануриться у збурену воду, отримає зцілення. Ця купальня розташовувалась саме в базальтових кар’єрах. Цей мінерал, на противагу іншим магматичним породам, відзначається своїм нейтральним впливом на організм людини. Збурення води у купальні, якого чекали немічні, пояснюється підземними процесами, внаслідок яких на поверхню виходили гази, через що утворювалися бульбашки у воді.

  Природа України завжди славилася своїм різноманіттям та неперевершеною красою: є на її території і безмежні кримські степи, і карпатські гірські масиви. Тепер вся Україна знає, що і на Костопільщині є свої «природні дива», краса та неповторність яких захоплює подих і наповнює серце безмежною любов’ю та повагою до рідного краю. Маємо надію, що геологічний заказник «Базальтові стовпи» буде визнано одним із семи природних чудес України. Без сумніву, він вартий такого визнання.

  Олена ХАРЧЕНКО, Фото з інтернету
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05