РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (6 квітня 2012) 

 • Перші кар’єрні сходинки

  У залізничній галузі збереглася традиція щодо розподілу випускників по тому, як вони закінчать навчальні заклади. Результати свідчать, що працевлаштування молоді з вищою освітою майже стовідсоткове. Нині вже сформовано замовлення Південно-Західної залізниці для цих спеціалістів. Це 102 дипломовані фахівці Київського електромеханічного технікуму залізничного транспорту ім. М. Островського, 84 - Вінницького транспортного коледжу, 5 - Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, 41 - Державного економіко-технологічного університету та 13 випускників Харківської академії залізничного транспорту.

  Нещодавно в навчальних закладах відбулися традиційні заходи, на яких випускникам запропонували роботу складачів поїздів, чергових по станції та по парку, операторів поста централізації та при черговому по станції, слюсарів з ремонту рухомого складу, будівельників та енергетиків. Нам випала нагода подивитися на власні очі, як саме проходить попередній розподіл випускників, так званий ярмарок вакансій у Державному економіко-технологічному університеті транспорту.

  На зустрічі зі студентами представники Південно-Західної залізниці, начальники відділів кадрів дирекцій запропонували вакантні робочі місця. Тож поки члени комісії визначають долю кожного випускника, юнаки та дівчата чекають своєї черги, щоб підійти до комісії. Представляє кожного декан факультету «Управління залізничним транспортом» Олег СТРЕЛКО.


  Студентка Катерина СТЕЦЬ.


  Під час розподілу випускників - обмін думками.

  Катерина СТЕЦЬ першою підійшла до комісії. Одна з кращих студентів цього випуску, майбутня залізничниця вже пізнала тонкощі професії. Спочатку працювала сигналістом, а пізніше, у 2011 р., її переведено на посаду чергового по ст. Київ-Московський. Тому їй було запропоновано залишитися працювати на станції. Але Катерина захотіла мати робоче місце ближче до дому, що у Фастові. Їй пообіцяли розглянути побажання та, за можливості, його задовольнити.

  При відборі фахівців комісія перевагу надає юнакам. Молоді люди досить швидко погоджуються на пропозиції - готові починати працювати на невеликих станціях, щоб у майбутньому стати їх керівниками. Дівчатам же не завжди хочеться починати свій трудовий шлях на станціях. Тому вони не всі погоджуються із пропозиціями.

  Запитую у декана факультету О. Стрелка: «Чим, на ваш погляд, керуються сучасні студенти при виборі майбутнього місця роботи?»

  - Сьогодні молодий спеціаліст знає собі ціну, - говорить Олег Григорович. - Він розуміє, що легко може працевлаштуватися в тому місці, де комфортніше жити і працювати. Не всі випускники згодні працювати за 1,5 - 2 тисячі гривень або готові виїхати з Києва. Сучасна молодь хоче жити у великих містах, де добре розвинена інфраструктура. Студенти, які приїжджають з невеликих міст, будь-якими шляхами намагаються закріпитися в Києві. Більшість із них успішно знаходить роботу. Але ж столиця не всіх може прийняти. За великим рахунком, будувати кар’єру потрібно на так званих віддалених від столиці містах. Певен, де б не починала працювати людина, її талант та наполегливість принесуть результат.

  Як би там не було, але більшість випускників хотіли залишитися працювати саме в Києві. За день членам комісій, представникам за всіма спеціальностями, вдалося розподілити всіх студентів. Усі дирекції запросили випускників на роботу. Нині у більшості молоді розпочнеться переддипломна практика, потім - захист дипломів. І вже до 1 липня молоді фахівці пристануть до роботи на залізничних підрозділах Південно-Західної залізниці.

  Коментар начальника служби кадрів, навчальних закладів та соціальних питань столичної магістралі Алли ДРОНОВОЇ:

  - Влаштуватися на роботу на залізницю - мрія кожного другого випускника наших спеціалізованих закладів. Адже у нас добра ділова репутація. Тут, як правило, люди шукають стабільності, соціальної захищеності, і практично завжди вони її отримують. Суть цільового замовлення в тому, що випускник повинен повернуться на те місце, звідки він одержав направлення. Тому практично всіх випускників ми щороку забезпечуємо роботою. Безумовно, є проблеми і у нас. Хоча, мабуть, вони схожі з іншими підприємствами. Маленькі зарплати, як для Києва, та відсутність житла для молодих спеціалістів. Проте сама залізниця це питання не вирішить, тут потрібна допомога з боку держави. А те, що залізниця потребує кваліфікованих працівників - не таємниця. Тому й співпрацюємо з усіма навчальними профільними закладами. Столична магістраль централізовано контролює підготовку і розподіл студентів, які навчаються за цільовими договорами. Зрештою, все залежить від самої молодої людини, на скільки вона прагне домогтися успіху.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05