РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (30 березня 2012) 

 • Амнезія по-овруцьки

  Вдруге взятися за перо, щоб продовжити «стару» тему, мене спонукало не бажання вкотре «засвітитись» на газетних шпальтах, а почуття, породжене сприйняттям суті чергового листа на адресу нашої редакції. Оскільки електронне послання-відгук від працівників ПТО ст. Овруч на мій матеріал «Чи настане кінець «князюванню» в Овручі?» має масу запитань до автора, вирішив і цього разу взятися за висвітлення проблем, що турбують чималу кількість працівників означеного вагоноремонтного підрозділу. У стилі роздумів.


  Мал. Миколи КАПУСТИ

  ЯКЩО ЦІКАВИТЬ СУТЬ

  Коротко нагадаємо суть конфлікту між колишнім керівником ПТО та механізованого пункту підготовки вагонів під навантаження (МППВ) на ст. Овруч - підрозділу Коростенського вагонного депо (ВЧД-7) М. Думинським та місцевими робітниками М. Мартиновичем, О. Рибинським, О. Гетьманом, О. Дубом, В. Тарандюком, В. Чичебою, С. Товкачем, І. Швабом, С. Якубенком, Е. Курішком.

  Будучи відповідальним за забезпечення дотримання працівниками трудової і виробничої дисципліни, правил внутрішнього розпорядку ПТО Овруч, за словами згаданих робітників, Микола Думинський вчиняв службові підроблення. А саме: вносив до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу завідомо неправдиві відомості щодо фактично відпрацьованого часу вищевказаними працівниками. Як неодноразово наголошувалось під час двох виробничих нарад у приміщенні ПТО (заходи відбувались за присутності автора цих рядків), існує підозра у тому, що робітники не повністю отримують заробітну плату за виконану ними роботу. Як це може бути? Графік робочого часу, за їх же словами, керівник ПТО показує лише одного разу на початку місяця. Далі його годі і шукати на видному місці у «конторі». Як, до речі, і роздруківки про нарахування заробітної плати у кінці місяця. Це так би мовити, головні звинувачення, які було висунуто на адресу колишнього начальника ПТО. Були й питання про те, що багатьох працівників М. Думинський залучав до будівництва власної лазні. Як у робочий, так і неробочий часи. Якщо цікавить суть усіх інших претензій, зверніться, читачу, до №9 «Рабочего слова» стор. 1-4.

  КАРКОЛОМНІ ХИТРОСПЛЕТІННЯ ЗА НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМ СЮЖЕТОМ

  Сьогодні - про пам’ять. Вірніше, про таке явище, як її втрата. Вчені стверджують, що поступове зниження пам’яті починається вже у 20-річному віці, причому швидкість цього процесу у молодих і літніх людей однакова. Однак молодь, зазвичай, не надає великого значення періодичній забудькуватості. А як же особи більш поважного віку? Це я до того, що у другому листі до мене ширилися думки з приводу того, що, буцімто, ваш кореспондент «забув» відмітити багато цікавих фактів. Розберемося. Чи все забуто? Аж ніяк.

  До чого тут згадки про амнезію (медичний термін - втрата пам’яті - авт.)?

  У черговому листі до редакції, скривджені ставленням до них колишнього керівника, працівники ПТО та МППВ нагадують про таке. «На нашу думку, ви проігнорували, не висвітливши на сторінках газети таку цікаву інформацію». Далі - збережено стиль та орфографію: «Вагітна прибиральниця депо, яка прибиралася у лазні пана Думинського М.П. щопонеділка і щоп’ятниці (обробляла лазню хлоркою). Вона на даний час знаходиться у лікарні. Чому не висвітлено в газеті?». Відповідь проста. Розповівши телефоном суть справи, від прибиральниці Ганни Овчаренко почули таку фразу: «Нічого коментувати не буду. Мені лікарі радять не хвилюватися. А розмова на тему про порядки, які є на ПТО, мене зайвий раз дратуватиме…» Ось чому прийшлося, як пишуть, «проігнорувати» цей факт. Так чи потрібні ще коментарі?!

  Через брак газетної площі не друкував й почуту тут історію про оглядача-ремонтника О. Корженка, який возив «шефа» на власному авто у робочий час куди тому заманеться. У листі до мене, дописувачі скаржаться на те, що він «жодного разу, за весь час роботи на ПТО, не оглянув жодного вагона!!! І взагалі, можливо, ми чогось не розуміємо, і дійсно такій поважній особі, як начальник ПТО, потрібен водій?». Питаєте, чому промовчав у попередньому матеріалі про цю історію? А як можна писати про те, що не перевірено. Навіть не зміг погомоніти з молодою людиною. Річ у тім, що під час другого відрядження до Овруча О. Корженко, недовго перебуваючи у світлиці ПТО, роздивляючись кількість та склад присутніх, хутко залишив приміщення. Ще й за такої швидкості, що я лише встиг спитати у присутніх, хто це «накивав п’ятами»? Виявилося, не так то й просто погомоніти з усіма причетними до означеного конфлікту. Справжні карколомні хитросплетіння за непередбачуваним сюжетом. Як стало відомо, Олег Корженко є оглядачем-ремонтником п’ятого розряду. А щодо його водійського досвіду на ПТО, то про це історія мовчить. Поки що.

  І ще раз про «втрату пам’яті». Чому, запитують мене у листі, не згадав про те, що на ПТО Овруч не існує такої посади, як заступник начальника пункту огляду вагонів? Кваплюсь заперечити і на це. Цитата з попереднього матеріалу: «Під час зборів рівно о 13.20 сьомого березня 2011 р. М. Думинський перед колективом висловився таким чином: «Відбуду перевірку контрольно-ревізійних органів і піду з роботи». Але тут сталася ще одна чудасія. В аудиторії на десятки голосів роздалася фраза: «Разом із собою забирайте й свого заступника Олександра Невмержицького. Досить, нахазяйнували…». Хіба йшлася під час зборів розмова про те, що, як тепер пишуть дописувачі, «посади заступника начальника не існує?» І навіть словом не згадували у світлиці, що Олександр Невмержицький - оглядач-ремонтник вагонів». Тепер і у мене виникло запитання, яким чином керівництво депо призначає на посаду виконувачем обов’язки начальника ПТО та МППВ робітника, який, уточнюю, має вищу економічну освіту? (У попередньому матеріалі - сільськогосподарську - авт.). Ця фактична помилка сталася через те, що в день виходу номера «Рабочего слова» телефон відділу помічника з кадрів начальника ВЧД-7 мовчав, тож уточнити біографічні дані Олександра Анатолійовича змоги не було. Тому й скористався даними, які телефоном повідомили, як їх тут називають, «дуже грамотні» працівники означеного ПТО. Ось тоді й закралася помилка. Тож хіба можна звинувачувати кореспондента? Біографічна довідка на А. Невмержицького - за сімома деповськими замками. Що ж я у куми до Олександра Анатолійовича набивався?! Аж ніяк. Виникає потреба ознайомитись із відповідними документами.

  Із точних джерел, яким у даному разі є служба кадрів, навчальних закладів та соціальних питань Південно-Західної магістралі, стало відомо, що Олександр Невмержицький має семилітній стаж роботи на ПТО ст. Овруч, з яких сім місяців - слюсарем з ремонту рухомого складу, потім з порушенням чинного трудового законодавства тогочасним керівництвом депо він стає бригадиром МППВ, а там - два роки - оглядачем-ремонтником ПТО ст. Овруч (про посаду заступника начальника ПТО, як ми зрозуміли, не йдеться - авт.). І ов-ва! У березні 2012 р. невідомо з якого дива сучасне керівництво Коростенського вагонного депо призначило Олександра Анатолійовича виконуючим обов’язки начальника пункту техобслуговування. Спеціаліст з економіки за кваліфікаційним визначенням диплома про закінчення одного із столичних вишів зробив надзвичайну кар’єру, перескочивши посадові щаблі, як кажуть, кавалерійським наскоком. З оглядачів-ремонтників - у виконувачі обов’язки начальника. Без відповідної підготовки і стажування. Оце так номер! Так ось чому на офіційний запит від редакції газети очільники депо не квапляться відповідати. Скажіть, на тлі якого нечуваного «гуманізму» та з якою практичною і сміливою метою замість переведеного в оглядачі-ремонтники М. Думинського в його крісло «впав»… оглядач-ремонтник О. Невмержицький? Місцеві працівники вважають, що саме за таких умов діє на ПТО арифметичне правило «Від перестановки місць доданків сума не змінюється».

  - Ніби для нас збувається китайське прокляття, - сказав мені оглядач-ремонтник із 21-річним стажем Михайло Мартинович, - щоб ти жив у часи перемін.

  ПРО «ЧИСТІ» СПРАВИ ТА «ШЛЯХЕТСЬКІ МІФИ»

  Головний аргумент Миколи Думинського про те, що частина робітників «добровільно допомагала» йому при будівництві власної лазні та прибудинкових приміщень, автор цих рядків, м’яко кажучи, взяв під сумнів: не може «жменька шляхти» панувати над овруцьким народом («шляхта» ж тут термін збірний, що допускає різну, зокрема й осучаснену, інтерпретацію). Отож, ми можемо і маємо не погоджуватися зі «шляхетськими міфами». Нове звинувачення від авторів листа М. Мартиновича, О. Рибинського, О. Дуба, В. Тарандюка, В. Чичеби, І. Шваба, С. Якубенка, Е. Курішка та інших - мовляв, я проігнорував викладений раніше ними факт, що «О.О. Гетьман, зварювальник разом з іншими працівниками ПТО: Кравчуком П., Тарнавським П., Тишечкіним О., працювали більше двох років вдома у Думинського».

  Пам’ятаю, як після обговорення цього питання М. Думинський чітко спитав у тих, хто апелював до нього: «А докажіть…». Хіба ж це привід, щоб обговорювати риторичні запитання, які присутні ставили одне одному у матеріалі (маю на увазі «Чи настане кінець «князюванню» в Овручі?»). Буду відвертим, через брак місця на газетних шпальтах не згадав у попередньому матеріалі про ситуацію, що склалася на ПТО із водопостачанням. Навіть якщо і перемерзли взимку труби, потрібно б налагодити підвезення води з іншого джерела. На власні очі бачив, як вагоноремонтники мили забруднені після важкої роботи руки снігом. А сьогодні все ж сніг зійшов... Ось вам ще раз про «турботи» місцевого керівництва про умови праці робітників.

  І нарешті, завершуючи читання листа до редакції, звернув увагу на таке. Здивувала фраза: «Якщо ж ви, Вікторе Вікторовичу, не побували в супер-лазні Думинського, чому ж приховуєте цінну для нас, робітників ПТО, інформацію». Справді, приїхали! Схаменіться, вагонники. Хіба не повторював у попередньому матеріалі, що мене до лазні, яку розташовано на обійсті Миколи Думинського у смт Товкачівський, ніхто не запрошував? Та й нагоди не було. Сподіваюсь, не буде - висока температура у закритих приміщеннях, таких, як лазня, шкодить здоров’ю. Чи не так? Хіба потрібно повторювати прописні істини від медиків?!

  ЧОМУ КОЛИШНІЙ НАЧАЛЬНИК ПТО

  НЕ ПОКАЯВСЯ?

  Тепер ще одне запитання до авторів чергового листа до редакції. Чому під час двох засідань жодний не згадав про існування постанови Овруцького райсуду Житомирської області від 27 липня 2010 р. по справі №1-201/2010. Саме тоді розглядалася справа начальника ПТО ст. Овруч, який «являючись службовою особою, будучи відповідальним за забезпечення дотримання трудової і виробничої дисципліни серед працівників та недопущення втрат робочого часу протягом січня-березня 2010 р. начальник ПТО, умисно не облікував кількість фактично відпрацьованих годин в табелях обліку використання робочого часу і підрахунку заробітку працівникам».

  Це стало відомо майже два роки тому головуючому судді та прокурору Овруцького райсуду. Ось тобі й маєш. Як виявилося, сьогоднішній інцидент - не перший на ПТО ст. Овруч. Як закінчився судовий процес?

  Отже, згідно з означеною постановою Овруцького райсуду, «вислухавши думку прокурора, який не заперечує щодо закриття справи, а також враховуючи те, що підсудний скоїв злочин невеличкої тяжкості вперше, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, розповівши добровільно про обставини скоєного ним злочину», кримінальну справу було закрито. «У зв’язку із дійовим каяттям». Так чому ж про ці доволі переконливі факти не велася бесіда у світлиці ПТО першого та сьомого березня п.р.? Жодного слова не почув з приводу цього не лише від начальника вагонного депо ст. Коростень, але й від тих, хто працював з Миколою Думинським пліч-о-пліч. Зокрема, й від О. Невмержицького, як його «заступника». Та, пригадується, мовчали й опоненти М. Думинського. Чому?! Амнезія? А мені здається, назва цьому явищу інша. Нехлюйство, що породжує сучасні злочини. Виходить, після попереднього суду М. Думинський не покаявся. На жаль.

  Психологи наголошують, що для підтримки високої розумової працездатності необхідна постійна активність, подібна до того, як для серця потрібні регулярні фізичні тренування. Скористаймося цими порадами. Можливо, тоді, приміром, у Києві, Коростені, Овручі деякі особи навчаться зберігати добру пам’ять до глибокої старості.


  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05