РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (16 березня 2012) 

 • Народжені співати

  Минулий рік для учасників чоловічого вокального ансамблю «Ad libitum» Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень став успішним. Перемога у залізничному конкурсі самодіяльності, за нею - перше місце на галузевому фестивалі в Харкові, виступи на концертах у Конотопі й Києві засвідчили високий рівень виконавської майстерності самодіяльних артистів і привернули увагу. Зокрема преси.

  Хто вони? І як з’явився цей «Ad libitum» по-конотопськи? Несподівано. Був концерт до Дня залізничника - а тоді вузол відзначав його на стадіоні «Локомотив», чоловічий секстет, утворений за принципом «а давайте і ми спробуємо», заспівав «В’юн над водою» без музичного супроводу. Присутнім сподобалося, їхні щедрі оплески підказали солістам ансамблю без назви, що акапельний спів матиме успіх, і що у такому складі треба співати далі. Це було вісім років тому.

  - Чому «Ad libitum»? - запитую у Руслана Муштаєва. «А чому «Бітлз» чи «Доктор Ватсон»? - відповідає він запитанням на запитання. - Ватсон - літературний персонаж, лікар, який до вокалу немає ніякого відношення. Звучна назва - та й усе. Або «Піккардійська терція». Музичний термін, про існування якого немузична більшість навіть не знала.

  «Піккардійська терція» у розмові згадалася не випадково. Вплив цього чудового професійного колективу, популярного далеко за межами України, відчувався вже на перших концертах конотопчан. Руслан Муштаєв не заперечував. Але пізніше нагадування про «Терцію», відчувалося, стало його дратувати. «Та не наслідуємо ми їх, - спалахував Муштаєв. - «Ad libitum» співає інші пісні».

  Це справді так. На концертах до 8 Березня й 9 Травня чоловічий вокальний ансамбль завжди виконує попурі з радянської естрадної класики. «Молодичка-чарівничка» часто звучала в сімдесяті роки. Співати її запропонував Олександр Єрьомін - він найстарший у колективі й пам’ятає популярні пісні того часу.

  У репертуарі ансамблю вже понад тридцять пісень. «А яка слухачам подобається найбільше?» - запитую. «Арго», - в один голос говорять Руслан Муштаєв й Олег Литвиненко. І посміхаються.

  «Арго» - хіт грузинського вокально-інструментального ансамблю «Орера» вісьмидесятих років, мелодійний, оригінальний. Хлопці пояснюють, чому посміхалися: що не концерт, то просять виконати «Арго». Наче інших немає. І так до сих пір.

  Минулорічний успіх ансамблю «Ad libitum» викликав також запитання, чи справді його солісти із залізничної самодіяльності? Справді. Руслан Муштаєв виріс у клубі залізничників імені Луначарського - так колись називався Будинок науки і техніки дирекції, або по-іншому «Лунатик». Співати зі сцени він почав у чотири роки. Навчаючись у школі, брав участь у різноманітних конкурсах, а вершиною стала перемога на загально-українському, після якого мав би їхати до Москви - на всесоюзний. Але Союз у той момент розпався. Тож випускник міської школи №3 подав документи до Сумського культпросвітучилища. Після закінчення якого повернувся в «Лунатик» керівником вокального гуртка. Влаштувався на чверть ставки. Заробіток мізерний, його вистачало, щоб купити молочної суміші синові тільки на тиждень.

  Ігор Дяченко - керівник духового оркестру Будинку науки і техніки. Теж випускник Сумського культпросвітучилища. Ігор Комас - слюсар вагонного депо Конотоп. Олександр Єрьомін - військовий пенсіонер, але останнє його місце служби було в «желдорбаті». Олексій Чернишов - електромеханік Конотопського регіонального інформаційно-обчислювального центру. Лише Олег Литвиненко десь тимчасово працює сторожем.

  Не всі вони мають початкову музичну освіту, навіть більше - нотну грамоту не всі знають, розучуючи пісні з голосу. «Партії розписують» Руслан Муштаєв та Олександр Єрьомін.

  Обладнання? З миру по нитці. Так само й сценічні костюми. Кілька років співали в костюмах, які купило місто. Треба було представляти Конотоп на обласному огляді, тому й одягли. Але до Харкова поїхали у нових - уже дирекція профінансувала.

  Плани? «Грандіозні!»- жартують Руслан й Олег. А тоді пояснюють, що хочуть усього лиш одержати звання народного - стати народним самодіяльним колективом, тобто будуть співати і співати. «А для чого ви співаєте?» - знову запитую їх. Дивуються запитанню. Для душі. Невже не ясно. «А ми народжені співати», - уже цілком серйозно відповідає Руслан Муштаєв.


  На фото: вокальний ансамбль Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень «Ad libitum».

  Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05