РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (9 березня 2012) 

 • «За людей треба…»

  Телефонний дзвінок до редакції. Прохання привітати з днем народження Олександру Шуляк і стало початком нашого знайомства. Знайомства щирого і теплого з людиною, яка не хоче багато розповідати про себе. «За мене не треба, - говорить Олександра Тихончук, - за людей пишіть». І робить все, що від неї залежить, щоб у нашій з вами пам'яті залишився спогад про її, як вона каже, «ветеранів».

  Голова ради ветеранів ст. Бердичів Олександра Онуфріївна ТихонЧук у червоному куточку станції організовує стенди, збирає інформацію, шукає фотографії. На обліку в організації - 90, 5 із них - учасники Великої Вітчизняної. З усіма намагається підтримувати зв’язок, деяких й особисто навідує. Турбот вистачає, її обрано до президіуму Ради ветеранів міста.

  - Ось Старухіна треба привітати, - каже моя співрозмовниця. - Як не як - 99 років. І завдання колегам-активістам поставити. Ще я хочу вас обов’язково познайомити з Олександрою Шуляк. Збирайтесь, зараз підемо.

  Дорогою вдалося трохи дізнатися про життя-буття і самої Олександри Тихончук.

  Сьогодні вона на пенсії. 39 років - то праця на залізниці. Після закінчення Київського училища №7 на-правили в Кодню. «У нас, у дирекції, кажуть: «Щоб тебе Кодня не минула». Так було і в мене», - жартома говорить Олександра Онуфріївна, адже працю на цій станції починали більшість залізничників Козятинської дирекції.

  Працювала товарним касиром у Попільні, черговим посту ЕЦ на ст. Сестринівка. Каже, було тяжко. Діти маленькі. Роботи багато. Навіть таке було, що чоловік їсти на пост ЕЦ приносив. Вони йшли по життю разом, підтримуючи один одного, і на роботі, і в сім’ї. Чоловік, на жаль, сім років, як пішов в інші світи. Згадує про нього дуже тепло, зворушливо. Разом виховали двох синів. До речі, весілля святкували на День залізничника.

  «Чоловік дуже любив, як я співала. Брала участь у художній самодіяльності. Їздили з виступами по усій дирекції. Бувало, приїде на машині, сяде в залі і чекає. Діти були маленькі. Мама няньчила. А я кажу: «Дівчата, я - перша. Ваня там чекає!». Заспівала, і їдемо до дому… Жили, як вміли, як могли», - зітхає Олександра Онуфріївна.

  Гарно жили. Цікаво. Змістовно.

  І знову наша розмова повертається до наболілого. Її ветеранська робота сьогодні, звичайно, потребує більшого матеріального фонду. Це розуміє і голова Ради ветеранів дирекції Борис ПРЯДКО. Допомагає, чим може. Та сьогодні для учасників тієї страшної війни тепле слово та увага Олександри Тихончук - це вже на вагу золота. І вона цим щиро ділиться.

  Олександра Онуфріївна розповіла нам багато цікавого. Згадала й першу свою наставницю по посту, власну вчительку, як вона її називає, Таїсію Леонтіївну Жураківську.

  На пенсію пішла з посади заступника начальника ст. Бердичів. Тож не дивно, що знає тут усіх і все. «Треба мати сміливість своєчасно піти, - каже Олександра Тихончук. - Піти з роботи, якій ти віддала майже 40 років свого життя. І знайти себе в іншому».

  І вона знайшла. Її слова «мої ветерани» і є яскравим підтвердженням цьому.

  Є ще у моєї співрозмовниці одна пристрасть. Як кажуть, для душі. Має вона дачу. «Там у нас, - каже, - своя компанія: півдороги їдемо, півдороги йдемо. Слухаємо солов’їний спів…»

  - Олександро Іванівно, відкривай. Я до тебе пресу привела, - обриває нашу розмову Олександра Онуфріївна і дзвонить до квартири О. Шуляк.

  Та це вже інша історія...


  Фото Віталія НОСАЧА

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05