РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (9 березня 2012) 

 • Стати дружиною успішного чоловіка

  У кожного із залізничників свій життєвий шлях, своя трудова біографія. Зрозуміло - людей абсолютно однакових не буває, навіть близнюки хоч чимось різняться. А от за проходженням роботи в нашій галузі працівників умовно можна розділити на дві категорії. Багато є тих, хто, розпочавши із первинних посад, поступово, іноді і стрімко, піднімаються службовими східцями на певну висоту. І це цілком виправдано, адже й керівні посади на залізниці потрібно обіймати. Та є чимало трудівників сталевих магістралей, які, освоївши якусь зі спеціальностей, впродовж трудового стажу перебувають на одній посаді.

  До таких залізничників відноситься й уже колишня чергова по ст. Гречани Надія ПРИСЯЖНА. Понад тридцять років вона піднімалася східцями на пост ЕЦ, сідала за пульт і керувала перевізним процесом на одному із найбільших залізничних вузлів. Її роботу легкою не назвеш. На лінійних станціях, де поїзди проходять лише за графіком, черговим вистачає турбот. А у Гречанах…

  Особливість цієї станції, яку не випадково віднесено до першої залізничної категорії, у тому, що через неї рух здійснюється за чотирма, причому доволі важливими, напрямками. Головний хід від Жмеринки до Волочиська і далі, а також у зворотному напрямку, доволі насичений. Щодоби ним проходить більше сотні пасажирських і не менше вантажних поїздів. Рухаються вони від Гречан і до Кам’янця-Подільського, або Закупного і далі у Молдову, або на Львівську залізницю. Не менш важливий напрямок і від Гречан до Старокостянтинова, а звідти - на Шепетівку чи Калинівку. І цією магістраллю здійснюється доволі інтенсивний рух. Його організовувати та ним керувати - обов’язок чергового. Щоправда, зважаючи на категорію і певні особливості, на цій станції у кожну зміну заступає по двоє чергових. Один просто фізично не зможе справитись із чотирма потоками рухомого складу. Та і двом роботи вистачає. Адже є ще й маневрова робота, пропуск поїздів поза графіком тощо.

  - Як з усім цим справлялась? - перепитує Надія Євстафіївна, на хвилинку відірвавшись від роботи за пультом. - Допомагав досвід. Це в перші роки було важкувато, та виручали більш досвідчені колеги. А з часом уже все стало знайомим, звичним і, здалось, що нічого складного в моїй роботі не було…

  Надія Присяжна на залізницю прийшла працювати ще 1979-го року ученицею стрілочника, через кілька місяців зайняла первинну посаду. Того ж року вступила до Київського технікуму залізничного транспорту і уже незабаром почала працювати черговою по станції. З того часу на цій посаді вона віддає залізниці увесь свій робочий час.

  - Завдяки чому чи кому ви потрапили у нашу галузь? - ставлю чергове запитання співрозмовниці.

  - Батьки мої не працювали на залізниці, - відповідає Надія Євстафіївна, - а от дядько Костянтин Спиридонович ГОРБАТСЬКИЙ на той час трудився машиністом паровоза у локомотивному депо Гречани. За його рекомендацією, та і прикладом двоюрідних сестер, які на той час уже носили залізничну форму і надто гордились нею, я і звернулась до відділу кадрів залізничної станції. І на сьогодні нітрохи не шкодую, що вчинила саме так.

  Про трудову звитягу цієї жінки свідчать не лише хороші відгуки з боку керівництва, а й заохочення, яких у неї чимало. У її трудовій книжці у розділі про місце роботи лише один запис, а от на сторінках, де значаться заохочення, місця уже не залишилось. Тут - подяки від начальника станції, грамоти і також подяки від начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень Анатолія ЛЮБІНІНА. Нагороджував її грамотами та іменним годинником начальник Південно-Західної залізниці. Надія Євстафіївна отримала іменний годинник і від Генерального директора Укрзалізниці. А напередодні восьмого березня минулого року Олексій КРИВОПІШИН вручив їй почесний знак «Відмінник Південно-Західної залізниці».

  Відзнаки та заохочення Надія Присяжна приймала із задоволенням. Проте, вона вважає, це - не головне. Важливим для неї є те, що вона займалася справою, яка їй до вподоби і якій присвятила більшу частинку свого життя.

  Завдяки залізниці вона зустріла й свою половинку - чоловіка Сергія Миколайовича, який також своє життя присвятив столичній магістралі і сьогодні успішно працює у Гречанському відділку Жмеринської дистанції електропостачання. Разом вони виростили сина та дочку, які пішли стезею батьків. Син Володимир, після навчання у Вінницькому транспортному коледжі, вже декілька років працює у Жмеринській колійній машинній станції. Донька Тетяна, здобувши освіту, ще не встигла попрацювати, з поважної причини, - народила дитину. Та не виключено, що вона також звернеться до відділу кадрів якогось із структурних підрозділів залізниці. Можливо, з часом, замінить на робочому місці свою матір.

  На сьогодні у залізничній родині Присяжних двоє онуків. Щаслива бабуся, Надія Євстафіївна, відзначивши свій ювілей і понад тридцять років віддавши роботі чергової по станції, нещодавно вийшла на заслужений відпочинок. Сьогодні вона доглядає двох онуків, із яких хоче виростити залізничників.


  Від редакції. Нарощування обсягів виробництва. Доволі часто застосовуємо це словосполучення в матеріалах, присвячених трудовим будням столичної магістралі. Сьогодні доречно сказати, що для підвищення продуктивності праці потрібний надійний тил - міцна родина, яка підтримує чоловіка, батька у всьому. Отже, у дружин, доньок є власні «жіночі» завдання - створення гармонійного мікроклімату у сім’ї. Спасибі жінкам за те, що бережуть родинні цінності!

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05