РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (9 березня 2012) 

 • І вишите моє життя на ньому...

  Для багатьох жінок у різні часи вишивка - це не просто захоплення, на яке, попри численні домашні справи, виявляється, знаходять час, а й життєво-важливе заняття. Бо майже в кожній родині до сих пір зберігаються вишиті рушники, сорочки, ткані простирадла, ковдри, скатертини на скриню тощо. Всі ці вироби були органічною складовою українського помешкання та життя, що дозволяють усвідомити єдність українських поколінь, традиції яких не втрачені і сьогодні. Тому й вишивають наші жінки завжди з великим натхненням, бо для них - це життєва необхідність. І нехай нині більшість ескізів вишивок зроблені комп'ютером, але погодьтеся, що для того, аби вишити картину Василя Шишкіна «Утро в сосновом бору», треба мати безмежне терпіння і талант.

  Любить вишивати і викладач Львівського технікуму залізничного транспорту Валентина КОРОЛЬКОВА. Особливе її захоплення останніх років - це вишивки сакрального характеру.


  Про це я довідалася, коли зайшла у справах до Віктора Королькова - інженера відділу цивільної охорони спец-управління Укрзалізниці. Вони з колегою Олександром Зозулею наважилися розвісити роботи Валентини Петрівни, мами Віктора Анатолійовича, у своєму кабінеті. Погодьтеся, не багато хто з нас насмілиться розмістити картини, вишиті мамою, у себе на робочому місті. Відтепер залізничники щодня милуються вишивками Валентини Королькової. До слова, поряд із ними висять картини Олександра Володимировича, написані олією. Ці живописні пейзажі і натюрморти не залишать нікого байдужим. Бо за ними - душа людини.


  Якщо уявити, яка копітка робота виконана Валентиною Петрівною під час вишивання Світлого образу Господа Ісуса Христа на картині «Диво», то починаєш розуміти, чому вишивка була так необхідна кожній жінці. Адже в цій картині вкладено її внутрішній світ з переживаннями, почуттями, настроєм. Запитую Віктора Анатолійовича:

  - Вишиті картини, які висять на стінах, впливають на ваше життя?

  - Безумовно. Ці роботи подарувала мені мама зі словами: «Роби, що хочеш», - розповідає Віктор Корольков. - Ось ми із моїм колегою і вирішили зробити експозицію, а продавати - у мене рука не піднімається. Адже споконвіку українці шанували такі подарунки, особливо вишиті рідною людиною. Я вірю, що зроблене руками матері є оберегом, який випромінює любов та доброту. А для мене це ще та ниточка, яка пов’язує мене з родиною, з маминою домівкою. Я ніколи не бачив, щоб мама сиділа склавши руки і нічого не робила. Вона весь час у клопотах. З дитинства пам’ятаю, як вона плела серветки, шила, вишивала. Її картина сподобалась духовному наставнику - і ось два роки вона не зупиняється і весь час вишиває ікони. Попри достатньо поважний вік і хоча давно вже на пенсії, мама продовжує навчати студентів. До речі, багато нинішніх фахівців Львівської залізниці, та й не тільки, - її студенти. А вишивка для неї - це відрада.


  Фото Віталія НОСАЧА

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05