РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (9 березня 2012) 

 • Берегиня дивоцвіту

  Зима все ще не хоче відступати… Та попри все мусить визнавати своє безсилля, бо світ чекає весняного сонця, дзюрчання струмочків, дзвінкого співу птахів. Чекає теплих весняних днів і моя співрозмовниця, адже тільки почне танути сніг, біля її дому прокинуться після тривалого сну підсніжники й крокуси. Вона їх любить і леліє, бо вони такі тендітні й ніжні і навіть трішки беззахисні. А згодом почнуть пробиватися з-під землі зелені стрілочки нарцисів, тюльпанів…

  Ніна ЗАЙНЧКОВСЬКА працює квитковим касиром ст. Олевськ Коростенської дирекції залізничних перевезень. Вже понад тридцять літ вона на залізниці. Починався її трудовий шлях із станції Пояски. Тут, поруч - у селі Пояски, через яке проходить залізниця, вона й народилася. Батьки працювали в місцевому лісгоспі. Вона з дитинства їм допомагала - разом і саджали ліс, і доглядали за ним. Його величність ліс щедро ділиться з працьовитими поліщуками своїми дарами-ягодами, грибами. Вже працюючи на залізниці, Ніна Миколаївна у вихідні обов’язково знаходила час для спілкування з природою.

  Згодом вона переїхала до Олевська, де й зараз працює на станції. Вважає, що їй дуже пощастило з професійним вибором, адже постійне спілкування з людьми, яких вона відправляє в дорогу, надання їм інформації, культурне обслуговування - це саме та сфера, де вона себе змогла реалізувати. Та додає її життю яскравих барв ще й велике захоплення квітами.

  Переїхавши до Олевська, вона придбала тут старенький будиночок, але в дощову погоду чи навесні навколо його стояла вода, бо було пошкоджено вуличну каналізація. Ніна Миколаївна доклала величезних зусиль, аби привести до ладу і будинок, і подвір’я. Більше того - їй вдалося власне обійстя зробити найохайнішим, найквітучішим у всьому Олевську. Я аніскільки не перебільшую, бо про це свідчать перемоги моєї співрозмовниці у конкурсі «Моє квітуче Полісся». І на районному, і на обласному рівні. Кілька років тому гарна господиня-залізничниця стала кращою завдяки своєму «квітучому царству» навіть у Житомирській області, зайнявши перше місце в конкурсі.

  Ніна Миколаївна не просто закохана в квіти, вона пов’язана з ними якоюсь гармонійною аурою. Яких тільки сортів тюльпанів, лілій, троянд, гладіолусів, айстр, хризантем немає на її квітниках?! Вона замовляє різні новинки насіння в спеціалізованій періодиці і сіє біля свого дому. Тут є навіть екзотичні рослини й кущі. Але ж чи всі рослини приживаються відразу і добре ростуть? - запитую. Господиня каже, якщо садиш їх з любов’ю, щиро турбуєшся про них, вони стануть справжніми друзями і даруватимуть радість оточуючим. Тож і не дивно, що всі перехожі весняної чи літньої пори із захопленням заглядають на квітуче обійстя, що неподалік вокзалу.

  Слухаючи розповіді Ніни Миколаївни про її роботу, захоплення, турботу про близьких людей, дивувалася її енергійності й працьовитості, щедрості її душі. З материнською ніжністю розповідала вона про свою гордість - сина Сергія, який проходить військову контрактну службу в десантних військах. А ще говорили ми про роботу на вокзалі, «сюрпризи» від пасажирів. Різні вони бувають, але Ніна Миколаївна вміє спілкуватися так, щоб у подорожан був гарний піднесений настрій. Хвалиться, що їй навіть присвятив вірші один пасажир. Читаю це «послання»:

  Перон, вокзал, каса квиткова,

  Все таке звичне і знайоме,

  Та щось в тім є й особливе -

  Сидить касирочка вродлива.

  Лише загляньте у віконце,

  В її очах палає сонце,

  Їй до лиця мундир службовий,

  І квіточки кругом, як вдома.

  Кричать у черзі: «Поспішай!»

  А я прилип - попав у рай.

  Наостанок запитую, так у чому ж секрет спілкування з пасажирами. Відповідь Ніни Миколаївни проста, як і все геніальне: «Треба ставитися до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе».


  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05