РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (9 березня 2012) 

 • У пошуках кращого наставника

  Станція Пенізевичі Коростенської дирекції має чимало особливостей. По-перше, ритм роботи тут надзвичайно напружений, тож, прийшовши трудитись сюди, молодий працівник має відразу налаштуватися, що «релаксувати» на роботі не будеш. Утім молодь, яка проходить стажування із залізничних закладів, переконується у цьому відразу.

  Рух пасажирських і вантажних поїздів у Пенізевичах інтенсивності практично не знижує цілий рік. На станції дві головних колії і п’ять вантажовідправних. Свою продукцію відправляють підприємства гірничої галузі.

  Колектив нині очолює молода й енергійна залізничниця Валентина СКУРАТІВСЬКА. У її підпорядкуванні понад 50 чоловік. Переважно - це молодь, але є й ті, хто бере на себе поважну й відповідальну місію власним прикладом сумлінності навчати молоде покоління. З такою людиною й познайомились, побувавши нещодавно в цьому залізничному підрозділі.

  Наталія ПЕТРОВИЧ працює на станції 17 рік. Наталія Олексіївна оператор при черговому по станції. Зібраній і відповідальній працівниці, у віданні якої вся документація про рух поїздів через Пенізевичі, ніколи навіть на хвилину відволіктися. Все ж вичікую такий момент, щоб розпитати про її залізничне життя. Народилася Наталія Олексіївна в Росії. У 18 літ пішла працювати в сортувальний парк станції Сизрань. Потім навчалася в Марганці Дніпропетровської області на чергову по станції. Тут зустріла свою долю: юнака з Малинського району. З ним і приїхала на його батьківщину. Влаштувалася працювати в Пенізевичі. І хоч були роки, коли вони разом з чоловіком, військовим за професією, залишали ці краї, однак згодом повернулися. Повернулася й на станцію Наталія Олексіївна і продовжила свою залізничну трудову біографію. Нині вона в цьому підрозділі одна з найдосвідченіших. Їй, добре знаючій свою справу і добросовісній людині, часто доводиться бути наставником. Багатьох молодих працівників вона навчала вже практичним навичкам роботи на станції, і вони залишаються вдячні їй за науку. Наталія Олексіївна пишається цим і часто нагадує молоді, що корінь навчання гіркий, а плід його солодкий. А ще вона впевнена, що залізниця - це дійсно її покликання. І її серце наповнилося щирою радістю, коли до професійного свята залізничників вона отримала відзнаку за працю - годинник від начальника Південно-Західної залізниці.

  Оксана КЛИМЧУК

  ВІД РЕДАКЦІЇ: Останнім часом про наставництво у галузі пишемо дуже мало. І не тому, що немає професійного бажання. Якось поволі забуваються давні прекрасні традиції на залізниці, коли саме цьому соціальному питанню, маємо на увазі наставництво молоді, лідери молодіжних рад на місцях не приділяють належної уваги. Проведення спільної школи наставників і молодих активістів могло б допомогти у вирішенні багатьох питань, які стосуються труднощів в адаптації у колективі «першозимників». Укрзалізниця сьогодні занепокоєна реформуванням галузі. Отже, про майбутнє покоління, яке йде на зміну старшому, думати майже ніколи. Тому редакція «Рабочего слова» пропонує власні сторінки тим наставникам молоді, які бажали б поділитися власним досвідом, обговорити проблемні питання, внести пропозиції з організації роботи.

  «Кращий наставник молоді», «Кращий молодіжний керівник» - якби шановні профспілкові лідери провели конкурси на подібні звання, певен, авторитет осередку громадської організації значно б підвищився.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05