РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (2 березня 2012) 

 • Мінімум витрат, максимум користі

  Минулий рік залишиться в літописі столичної магістралі, як рік трудових звитяг, пов’язаних з підготовкою до ЄВРО-2012. Ударно працювали колійники, енергетики, будівельники. Їх досягнення находили гідне відображення на шпальтах «Рабочего слова». Сьогодні мова піде про Дорожній учбово-методичний центр охорони праці, фахівцям якого довелося на всіх поновлювальних для руху дільницях озброювати залізничників необхідними знаннями заради гарантування безпечної праці.

  Діяльність підрозділу перетворилася докорінно, коли в його розпорядження було надано вагон охорони праці. Тепер можна стверджувати, що значна частина виробничого життя колективу центру проходить на колесах. Пересувну навчальну аудиторію, так часто називають цей вагон, можна побачити в усіх куточках Південно-Західної магістралі, адже на колектив центру покладено надзвичайно серйозне і відповідальне завдання: нести знання з охорони праці та безпечних методів роботи безпосередньо в залізничні маси.

  Ось уже три роки колектив Дорожнього учбово-методичного центру охорони праці очолює Раїса СОБОЛЬ. Раїса Іванівна, можна сказати, надала його діяльності нового творчого імпульсу, а вагон охорони праці поставила на рейки нових сучасних підходів і методик, останніх наукових здобутків у сфері охорони праці. Раїса Іванівна - фахівець із поважним практичним досвідом і вагомим теоретичним багажем. Людмила Малошук - її гідний помічник і однодумець - не поступається ні досвідом, ні знаннями. Фактично на плечах цих жінок тримається вся клопітна і дуже нелегка робота з організації навчань.

  У минулому році колективу центру довелося працювати на всіх дирекціях, на всіх напрямках, де проводились колійні ремонтні роботи. Зокрема під час підготовки до «вікон» 770 керівників середньої ланки і монтерів колії пройшли відповідні навчання. Перш ніж почати навчання спеціалістами учбового-методичного центру були зроблені відео- та фотоматеріали, що демонструють правильні дії при виконанні робіт працівниками колії у «вікно». Для керівників робіт було розроблено пам’ятки щодо необхідних заходів для безпечного виконання робіт при поточному утриманні колії, для працівників - вимоги при роботі з механізованим колійним інструментом та електроінструментом.

  Проте не лише із колійниками проводять навчання фахівці. Вони відкривають скарбницю знань і для інших спеціалістів. Під час організацції кожного заняття, враховуються фах, виробничий статус і досвід слухачів. До навчальних семінарів долучаються фахівці зі служби відомчої воєнізованої охорони з лекціями на тему протипожежної безпеки. Спеціалісти медичної служби проводять уроки на тему надання першої допомоги.

  Особливо треба відзначити роз’яснювальну роботу серед школярів та учнів ПТУ. В минулому році понад тисячі дітлахів прийшли до вагону охорони праці, щоби прослухати цікаві та змістовні бесіди, як поводитися поблизу залізниці, аби уникнути нещасних випадків.

  Цей рік для учбово-методичного центру розпочався саме з роботи з майбутніми залізничниками. Ми навідались до вагону охорони праці під час проведення семінару з групою майбутніх помічників машиністів з Київського вищого професійного училища залізничного транспорту й переконалися: Раїса Іванівна вміє заволодіти увагою аудиторії. Її лекція - це жива цікава оповідь, яку майбутні залізничники слухали, затамувавши подих. Головне - талант лектора. Тож при мінімумі витрат маємо максимум користі.

  Зі слів Р. Соболь дізналися, що в найближчих планах центру - проведення лекцій зі школярами на ст. Київ-Волинський. Для цього підготовлено спеціальні відео- та кіноматеріали.


  На фото: Раїса СОБОЛЬ під час проведення занять з майбутніми залізничниками.

  Фото Віталія НОСАЧА

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05