РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 6 (24 лютого 2012) 

 • Замість компенсації - податкова пільга

  Компенсація за перевезення пільгових категорій пасажирів - одна із болючих проблем для нашої залізниці. Та, схоже, шлях до її вирішення вже знайдено. І це завдяки вмілій співпраці керівництва столичної магістралі із очільниками органів місцевого самоврядування Вінниччини.

  Наприкінці минулого року начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень, депутат Вінницької обласної ради Анатолій ЛЮБІНІН виступив на сесії облради, де були присутні голови районних рад, райдержадміністрацій, міські голови. Тема звернення - збільшення бюджетних витрат з метою компенсації коштів залізниці за перевезення пільгових категорій пасажирів, щоб погасити ту заборгованість, яка виникла за останні роки. І це, значною мірою, подіяло на представників владних структур. Тепер у бюджетах багатьох районів та міст на поточний рік закладено більше коштів на означені цілі, ніж торік.

  Однак і їх недостатньо, адже лише по Вінницькій області борг - понад шість з половиною мільйонів гривень. Тому у Жмеринській дирекції залізничних перевезень не зупинились на досягнутому.

  - На виконання доручення начальника Південно-Західної залізниці Олексія Мефодійовича КРИВОПІШИНА, - розповідає Анатолій Олексійович, - ще в грудні минулого року ми розпочали роботу з отримання залізницею пільги щодо сплати земельного податку в 2012 р. Враховуючи, що значні витрати залізниці по сплаті земельного податку та обсяги перевезень пасажирів здійснюються в містах обласного значення, Вінницькому міському голові направлено лист із проханням надати залізниці пільгу з плати за землю. В офіційному зверненні було чітко обґрунтовано кожен показник із заборгованості та зазначено ті суми, які наша залізниця сплачує в місцевий бюджет в якості земельного податку.

  - Крім того, я неодноразово, - продовжує Анатолій Любінін, - проводив ділові зустрічі з Вінницьким міським головою Володимиром ГРОЙСМАНОМ та з мером Жмеринки Зіновієм ТРАХТЕНБЕРГОМ, а також із начальниками відповідних управлінь, депутатами міських рад. Під час ділових обговорень ситуації, що склалася, було досягнуто порозуміння з боку керівництва обласного центру та Жмеринки щодо збитковості роботи галузі при перевезенні пільгових категорій громадян та недоотримання компенсаційних виплат за фактичні перевезення. Також досягнуто згоди щодо розгляду на сесіях Вінницької та Жмеринської міських рад питання про надання залізничним підрозділам, що розташовані в містах Вінниця та Жмеринка, пільги на сплату земельного податку.

  Тепер про конкретні факти. Дев’ятнадцятого серпня 2011 р. згідно із рішенням 9 сесії 6 скликання Вінницької міської ради №420 Південно-Західну залізницю було звільнено від сплати земельного податку на період з вересня по грудень минулого року на 99,9% від суми земельного податку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету за земельні ділянки на території Вінниці. При цьому економія коштів за рахунок пільги по платі за землю у 2011 р. саме по м. Вінниця склала 96922,91 грн. Зрозуміло, точна бухгалтерія вимагає обліку до копійки.

  Анатолій Любінін звернув увагу і на те, що 2 вересня 2011 р. згідно із рішенням 12 сесії 6 скликання Жмеринської міської ради №216 Південно-Західну залізницю також звільнено від сплати земельного податку на період із жовтня до грудня минулого року. Цікавить відсоток? На 99,9% від суми земельного податку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету за користування земельними ділянками відокремленими підрозділами столичної магістралі на території Жмеринки. При цьому економія витрат коштів із бюджету залізниці за рахунок отримання означеної пільги по платі за землю у 2011 р. саме по м. Жмеринка становить 149475,00 грн. І знову про бухгалтерію. У результаті роботи, проведеної Жмеринською дирекцією залізничних перевезень економія витрат залізничних коштів за рахунок отримання пільги по сплаті за оренду землі у минулому році склала майже 250 тисяч гривень.

  Варто додати, що й відповідними працівниками дирекції проводились бізнесові зустрічі із керівниками фінансового, юридичного департаментів, департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради. Ясна річ, перемови - перемовинами, але водночас йшла підготовка пакетів відповідних документів, що необхідні для отримання пільги. У результаті, 10 лютого нинішнього року рішенням 18 сесії 6 скликання Вінницької міської ради за №678, Південно-Західну залізницю звільнено від сплати земельного податку на березень - грудень 2012 р. майже на сто відсотків від суми земельного податку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету за користування земельними ділянками на території м. Вінниця, на яких розташовано відокремлені підрозділи залізниці. Таким чином, сума економії витрат коштів столичної магістралі за рахунок отримання пільги по платі за землю в 2012 р. по м. Вінниця складатиме орієнтовно 250,6 тис. грн. Це дещо покриє ті витрати, які понесла столична магістраль у результаті перевезення пільгових категорій пасажирів.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05