РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (3 лютого 2012) 

 • Від ліхтаря до телефону

  Якщо ви будете у моторвагонному депо ст. Чернігів, обов’язково відвідайте музей. Його розташовано у будівлі адміністративного корпусу, а займає він лише одну кімнату.

  Свою історію цей чернігівський підрозділ веде від 1928 р., і все це відображено в експозиції музею. За майже п’ятнадцять років існування тут зібрано десятки документів, експонатів, що відстежують розвиток залізничного транспорту в депо, від зародження до нинішнього часу.

  Відкриттю у 1998 р. музею сприяли керівництво моторвагонного депо та старання великого ентузіаста, завідувачки хімічної лабораторії Надії Савченко (на фото). Сама з родини залізничників, за фахом інженер-хімік, працює на залізничному транспорті понад тридцять років. Усі предмети, які складають фонд музею, свого часу були зібрані скрупульозно особисто працівниками депо та Надією Василівною.

  «Так склалося, що я захоплююся історією свого підрозділу змалечку, - зізнається Надія Савченко. - Адже мій батько працював тут машиністом. Ідея організувати музей належить керівництву депо, бо більшість залізничників працює тут поколіннями. І саме повага до цієї професії і до історії виховується у родинах. Ми зібрали документи з архівів, фотоматеріали, особисті речі залізничників. Упродовж останніх років родичі деповчан, які знають про діючий музей, віддають особисті речі до його фонду, та й нинішні працівники із задоволенням діляться ними.

  З інтересом знайомляться відвідувачі з експозицією раритетних ліхтарів. До слова. Коли на гастролі до Чернігова завітав драматичний театр із м. Санкт-Петербурга, то акторам для вистави «Анна Каренина» знадобилися ліхтарі, які досить повно представлені у музеї. І музей люб’язно надав свої експонати, як театральний реквізит для повної передачі гри головної героїні у сцені, де вона перебуває на вокзалі.

  Для відвідувачів будуть цікавими, приміром, матеріали про відбудову господарства депо перед війною та подвиг залізничників у роки Великої Вітчизняної. Серед багатьох звитяжців - працівники депо, Герой Радянського Союзу Г.К. Атаманчук; нагороджені орденами Г.Г. Мороз, В.А. Евенко, С.Б. Маслюк, Г.Б. Якубовський, К.Т Шпак., І.Т. Калита та інші.

  У музеї є все - від добротних соцреалістичних портретів залізничників різних років і портретів сучасників до ріжків, апаратів радіозв’язку, інвентарю паровозної бригади, популярних у 70-80 рр. випусків стінгазет «Колючка».

  Серед іншого можна побачити перший комп’ютер, перший мобільний телефон (такими користувались наприкінці 80-х на початку 90-х рр.), рахівницю.

  Цікавою є заглиблена ніша, де зберігається лист «Звернення до нащадків», який потрібно відкрити 2028 р. Окремої уваги заслуговує символічний ключ, який було передано музею депо під час урочистостей (1998 р.) з нагоди відкриття руху електрифікованої дільниці Чернігів - Ніжин. Колишній Президент України Л. Кучма вручив його локомотивній бригаді у складі машиніста М. Коровченка і С. Лисенка. Після чого перший електропоїзд було відправлено до столиці України.

  Загалом після відвідин музею залишаються приємні враження. Професійно, з любов’ю виготовлені стенди, кожний експонат на своєму місці, і, що головне, про кожну світлину, про кожний документ Надія Савченко може розповідати годинами. Вона дуже трепетно ставиться до експонатів. Та й усі працівники депо дорожать історією свого підрозділу, це видно з того, з яким інтересом вони запитують: «А ви були у нашому музеї?». І це викликає інтерес у потенційних відвідувачів.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05