РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (3 лютого 2012) 

 • Відновлення Жмеринського вокзалу: перший етап завершено

  Чимало скептиків у Жмеринці та й за її межами пророкували залізничному вокзалу - одному із найстарших в Україні - подальший занепад чи й повну руйнацію. Та цим «пророцтвам» не судилося збутися. На сьогодні вже завершено перший етап ремонтно-реставраційних робіт як у самій споруді, так і на перонах та привокзальному майдані. Тож «Жмеринський пароплав» (так ще називають будівлю вокзалу) надбав первозданного вигляду та зовні став ще кращим, ніж був понад сто років тому.

  Про день сьогоднішній. Розпочали тут ремонтні та реставраційні роботи галузеві будівельники навесні минулого року, одразу ж після відвідин Жмеринки Віце-прем’єр-міністром - Міністром інфраструктури України Борисом КОЛЕСНІКОВИМ. Адже саме тоді й було прийнято рішення про відновлення вокзальної споруди, яка є пам’яткою архітектури. За роботу взялись аж три організації, це - Жмеринське та Коростенське будівельно-монтажні експлуатаційні управління та Жмеринський будівельно-монтажний поїзд - підрозділи столичної магістралі. Головним виконавцем робіт при цьому виступило БМЕУ-3, колектив якого очолює Володимир ЛЕВЕНЧУК. А «ролі» розподілили наступним чином: коростенці займались покрівлею та підлогою в залах, а жмеринчани - безпосередньо будівлею і перонами.

  Не менш відповідальна і трудомістка робота проводилась і на даху історичної споруди. Куполи, що прикрашають вокзал, були відреставровані наприкінці минулого століття. Частина даху, що вкрита мідними листами, збереглась у хорошому стані, тому також не потребувала ремонту. А от решта покрівлі вимагала повної заміни, включаючи не лише металеве покриття, а й дерев’яні конструкції. Не буду вдаватись до цифр, лише зазначу, що не одну сотню квадратних метрів поверхні даху було замінено. Причому із використанням сучасних технологій. Дерев’яні бруси та дошки, що тут застосовані, просочили спеціальним розчином, який захищає деревину від усіляких «руйнівників», а металеві листи покриті захисними фарбами, що унеможливлює їх корозію. Тож і верхня частина споруди має віднині хороший вигляд і надійно захищатиме усю будівлю від негативного впливу природних явищ.

  Будівельне риштування було встановлено й у всіх приміщеннях вокзалу. Відновлено внутрішнє оздоблення всіх зал та коридорів. При цьому зроблено все належне, щоб придати їм первозданний вигляд, зберегти всі архітектурні та художні прикраси. І це їм вдалось. Прискіплива комісія, яка перевіряла виконання реставраційних робіт, не зробила суттєвих зауважень.

  Зазнали значного оновлення перший та другий пасажирські перони, які безпосередньо прилягають до будівлі вокзалу. Їх не лише покрили новою тротуарною плиткою, а й капітально відремонтували основу, яка до цього зазнала певної руйнації. З часом буде відновлено й накриття над перонами. Воно не лише поверне будівлі колишній вигляд, а й додасть зручностей пасажирам.

  Активно потрудились будівельники й на привокзальному майдані (на фото ліворуч), який також покрито тротуарною плиткою. Проте оновлення Жмеринського вокзалу продовжується, адже виконано лише першу чергу робіт. Вона включила найбільший об’єм, але не все, що потребує реставрації. Тому фахівці підрозділів нашої залізниці й на сьогодні трудяться у приміщеннях (на фото праворуч) історичної будівлі та біля неї.

  Никифор ЛИСИЦЯ, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05