РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 2 (27 січня 2012) 

 • 960 літ Києво-Печерській Лаврі

  Києво-Печерській Лаврі виповнилося 960 років. Це один із перших монастирів на Русі. Заснував його 1051 р. за князювання Ярослава Мудрого монах Антоній.

  Його історія починається зі спогадів про священика Іларіона, який викопав для себе тут печеру для молитов. У 1051 р. Іларіон був поставлений митрополитом Київським і покинув печеру. Приблизно в той же час до Києва прийшов з Афону монах Антоній. Порядки в київських церквах йому не сподобались і він поселився в печері Іларіона. Його набожність привабила до обителі наступників. Коли їх число збільшилось до дванадцяти, вони влаштували тут собі церкву та келії. Згодом Антоній поставив в ігумени церкви Варлама, а сам пішов на сусідню гору, де викопав для себе нову печеру. Вона послужила початком «ближніх» печер, названих так протилежно попереднім, «дальнім». У 1062-му було побудовано церкву на місці сьогоднішнього Успенського собору, а монастир отримав назву Печерський.

  ОДНЕ ІЗ ЧУДЕС УКРАЇНИ

  Нелегкою була доля Печерського монастиря. За свою майже тисячолітню історію декілька разів його було майже зруйновано. У 1240 р., в часи Батиєва нашестя, монастир було розорено. Деякі монахи порозбігались, деяких з них було перебито. У XIV ст. святу обитель було відновлено, і вона стала усипальницею багатьох княжих родів. У 1483 р. кримське військо під орудою Менглі-Гірея І пограбувало та спалило монастир, але щедрі пожертви дали йому змогу відновитись. У 1718-му пожежа знищила велику церкву, архів, бібліотеку і друкарню. Проте згодом все відновили. Остання серйозна руйнація була під час німецької окупації. У 1941 р. було підірвано Успенський собор, який відновили у 2000 р.

  У наш час монастирське життя зосереджене на території Нижньої лаври. Верхню займає Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. У 2007 р. Лавру за результатами голосування експертів та користувачів Інтернету занесено до Семи Чудес України.
  ЦІКАВІ ЛЕГЕНДИ

  За свою історію Лавра встигла «обрости» багатьма легендами. Наприклад, згідно зі староруськими билинами, в печерах Лаври лежить тіло воїна Ільї Муромця. Цей факт не згадується в «Києво-Печерському Патерику», але відображений у ряді інших письмових джерел. У присвяченій опису Лаври і виданій в 1638 р. книзі «Тератургіма» лаврський чернець Опанас Кальнофойський говорить про те, що в печерах спочиває Св. Ілля, якого називають ще Чобітько. Мощі мужа, іменованого Чобітько, бачив ще в 1594 р. у печерах і німецький посол Е. Лясота. Йому розповіли, що Чобітько був богатирем і носив своє прізвисько відтоді, як одного разу відбився від ворогів чоботом. Е. Лясота бачив у київському Софійському соборі спорожнілу гробницю якогось легендарного воїна Ільї Моровліна. Отже, до перенесення в Лавру мощі богатиря спочивали в стінах Софії. Коли за радянських часів учені зважилися піддати мощі Преп. Печерських дослідженням, то найбільш дивні дані були пов’язані з ім’ям Св. Іллі Муромця. Правдою виявилося навіть те, що колись вважалося відвертим домислом творців билин. Зріст подвижника становив 177 см, що для Київської Русі було солідним. Вказана в билинах нерухомість Св. Іллі до 30 років відповідає даним про довгу хворобу його хребта. Подвижник володів сильною мускулатурою. На його тілі виявлено бойові рани, одна з яких стала, мабуть, смертельною. Земне життя Св. Іллі «Тератургіма» відносить до XII ст.

  БАШТА, ЩО ВРАЖАЄ УЯВУ

  Велика Лаврська дзвіниця нахилена на 62 см в північно-східному напрямку. Зведена в 1731-1744 рр. архітектором І. Шеделем, вона стала для свого часу найграндіознішою баштовою спорудою в Україні (висота 96 м). Нахил дзвіниці пов’язаний, мабуть, з тим, що стоїть вона у районі зсувних схилів високого правого берега Дніпра. Однак, на відміну від знаменитої Пізанської вежі, Велика Лаврська дзвіниця не «падає», тобто нахил її не збільшується. Лаврським курантам, встановленим на Великій Лавр-ській дзвіниці в 1903 р., вже понад сто років. Їх гарантійний термін - 15 років, але вони майже століття не потребували ремонту.

  Словосполучення «краса у камені» якнайкраще «пасує» Києво-Печерській Лаврі. Вона прекрасна протягом усіх сезонів року. Чи не так?! «Так», - думають мільйони українців і тисячі іноземних гостей, які відвідують столицю нашої держави.

  Віталій НОСАЧ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05