РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 46 (2 грудня 2011) 

 • Діагностика: чим раніше, тим краще

  У світі щороку реєструють мільйон нових випадків раку молочної залози, 600 тисяч представниць прекрасної статі щорік гинуть. Це найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок. Основними факторами розвитку цієї хвороби є несприятлива екологія навколишнього середовища, спадковість у плані онкології, кількість пологів і абортів, кількість оперативних втручань на молочній залозі, гормональні порушення. Ось про що свідчить інформація із санітарного бюлетеня, що висить поруч із кабінетом лікарів Інституту онкології: «Кожні 35 - 37 хвилин в Україні виявляється новий випадок захворювання на рак молочної залози. Щогодини від цієї патології помирає жінка».

  Про те, як захистити себе від можливих проблем, розповідає лікар Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці, головний позаштатний онколог Укрзалізниці Лідія КУЗЬМИЦЬКА.

  - Лідіє Миколаївно, доведено, що на це захворювання зазвичай страждають жінки у розвинутих країнах. На-скільки нині актуальна проблема раку грудей в Україні та на Південно-Західній залізниці зокрема?

  - Рівень захворюваності за останні 40 років збільшився більш ніж утричі. Рак молочної залози не лише в Україні, але й у всьому світі займає перше місце серед онкозахворювань. Щорічний приріст - майже три відсотки. Це - значна цифра. В Україні також велика кількість хворих на рак молочної залози - щорік його виявляють у 16 тисяч жінок і майже половина гине від цієї хвороби. Така проблема є і на нашій залізниці. Постійно збільшується кількість пацієнток, які перебувають на обліку після лікування 5 - 10 і більше років. Проте, на відміну від розвинених країн, наші жінки, на жаль, звертаються до лікаря, коли хворобу запущено. Таких звернень - 30 відсотків.

  - Наскільки своєчасне звернення до лікаря збільшує шанси на повне одужання хворої, і якщо такі недуги завчасно вилікувати, то чи можна уникнути раку?

  - Успіх лікування онкохворих на сто відсотків залежить від ранньої діагностики і своєчасного лікування. Іншими словами, чим раніше хвора звернеться до лікаря, тим краще. Бо населення, як правило, знає лише про неприємні результати лікування. При важкому лікуванні хвороби і смерті родичі роблять висновки: якщо сталося непоправне, то рак не виліковний. Але на початкових стадіях хвороби практично всіх онкохворих виліковують. Навіть на пізніх стадіях онкології вдається нерідко зменшити пухлину і виконати органозберігаючі операції. Медицина зараз - на високому рівні. Я наведу вам дані статистики. Це приблизні шанси на виживання впродовж п’яти років при різних стадіях раку. На так званій нульовій стадії, коли виявляють окремі ракові клітини, шанс вижити складає майже 98 - 99%, в разі раку ІІ стадії - 85%. На жаль, на ІІІ стадії цей відсоток складає вже 45%. На ІV стадії виживають лише 15% жінок. Тобто така різниця приголомшує. Медициною доведено, що рак починається не відразу, а поступово. Ось вам приклад. Минулого року на медогляді виявили хвору. Направили її до лікарів, а вона до цього не поставилася серйозно. Навіть складно пояснити чому. Лікувалась десь у фітотерапевтів і втратила дорогоцінний час. От хвороба розвилася із ранньої стадії в пізню. До слова, в картотеках онкологічних кабінетів є такі хворі, які були декілька місяців у «народних цілителів», і, на жаль, для них картина нерадісна. Тому ще раз наголошую, жінки повинні своєчасно проходити медичне обстеження.

  - Яким є основний метод лікування раку молочної залози?

  - На сьогодні хірургічний метод залишається основним методом лікування раку молочної залози. Однією із причин, чому жінки бояться прийти до лікарні, є страх втратити груди, тому вони часто лікуються не там і не у фахівців. Варто зазначити, якщо звернутися своєчасно до лікаря - маммолога, онколога, у разі потреби, буде виконана органозберігаюча операція, так звана пластика грудей, реконструктивна операція молочної залози. Вона досить успішно практикується не лише за кордоном, а й в Україні.

  - Хто частіше хворіє на цю недугу?

  - Цьому захворюванню дуже часто передують так звані передракові хвороби (хронічні виразки, папіломи, фіброми, поліпи, лейкоплазії, гіперплазії, пігментні новоутворення тощо), з яких з часом виростають справжні злоякісні пухлини. Також фактори ризику: менопауза у віці старше 50 років; відсутність пологів або перші пологи у віці старше 30 років (захворюваність втричі частіша); наявність супутніх патологій.

  Молочна залоза - орган гармонозалежний, який чуйно реагує на будь-які зміни в яєчниках та щитовидній, надниркових залозах. Найбільша смертність - у віці 40-50 років.

  - Як знизити ймовірність захворювання?

  - Потрібно вести здоровий спосіб життя, своєчасно звертатися до лікарів. Варто підтримувати репродуктивне здоров’я, вести регулярне статеве життя, збалансовано харчуватися, не зловживати алкоголем і не палити. До речі, у жінок, які палять, онкологія протікає агресивніше. Хотілося б звернутися зокрема до наших залізничниць. Не уникайте обстеження на медоглядах лікаря-онколога! Адже для розпізнавання раку молочної залози потрібен ретельний огляд: проводиться поверхнева і глибока пальпація залоз і лімфовузлів, визначається наявність ущільнень та їх характер.

  Я маю надію, що ця стаття в газеті допоможе нашим жінкам набратися мужності і пройти якісне обстеження. Адже чим раніше ви прийдете до лікаря, тим краще. Але не лише онкологи повинні робити ретельний огляд пацієнтів. Це стосується і хірургів, урологів, гінекологів, лікарів-терапевтів цехових лікарських дільниць, здоровпунктів. Не забувайте, що у нас на Південно-Західній залізниці є маммограф, за допомоги якого кожна жінка повинна хоча б раз на рік - півтора робити маммографію після 40 років.

  Пам’ятка

  • раннє звернення й лікування дає найкращі результати в лікуванні раку;
  • онкологічні захворювання виліковні (нехай і не завжди) навіть у занедбаних стадіях;
  • суворе дотримання рекомендацій онколога, систематичні огляди - краща профілактика рецидивів злоякісних пухлин;
  • лікуватися потрібно лише в онкологів. Слідування «народним» та неперевіреним «альтернативним» методам НЕМИНУЧЕ веде до занедбаності хвороби;
  • підтримка, добре відношення оточуючих, їхня допомога значно полегшують стан хворого;
  • можна жити повноцінним життям і почувати себе щасливим при будь-якій формі й стадії хвороби.
  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05