РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (7 грудня 2007) 

 • Електронний «сторож» на паливному баку

  Різке підвищення цін на пальне, та й прагнення економно господарювати, спонукає працівників локомотивного господарства заощадливо ставитись до витрат дизельного пального у тепловозах. Але як це зробити?

  Схоже, відповідь на це запитання знайшли у Жмеринському локомотивному депо. Тут ще понад рік тому вирішили встановити на тепловози спеціальне обладнання, яке виготовлено на науково-виробничому підприємстві «Дніпротехтранс», що у Дніпропетровську. Воно отримало назву «Дельта СУ».

  Спочатку це були два локомотиви 2ТЕ116, на яких проводився цей цікавий експеримент. А з травня нинішнього року розпочалось встановлення обладнання на усіх тепловозах цього класу, які експлуатуються у депо.


  Точність вимірюється… літрами?

  - На сьогодні уже 21 секція локомотивів має таке обладнання, - пояснює інженер-технолог Сергій МАМОСУЄВ. - Залишилось лише три таких машини, які перебувають у заводському ремонті. Згідно з нашими планами передбачається обладнати й тепловози серій М62, 2М62.

  Що ж являє собою це обладнання? Систему призначено для ведення контролю експлуатаційних параметрів тепловоза (час корисної роботи, час простою, термін роботи на холостому ходу, технологічна витрата пального тощо), а також для накопичення такої інформації і передачі її в деповський комп`ютер для подальшої обробки.

  Система має можливість безупинно, у процесі експлуатації тепловозів, реєструвати наступні основні параметри: пройдений шлях із точністю до одного метра; швидкість руху від ста метрів до 120 кілометрів за годину; середню, максимальну чи мінімальну швидкість руху на визначеній ділянці; коефіцієнт використання тепловоза у відсотках; потужність дизель-генераторної установки в реальному часі; витрату пального в кілограмах на кіловат годину. А ще «вести» використання пального із паливного баку, в порівнянні розрахункової витрати з показаннями датчика рівня пального у баку; автоматичний облік пального при зміні локомотивних бригад чи при екіпіруванні локомотива; вимір та індикацію динаміки зміни кількості палива в баку тепловоза (з точністю до одного літра).


  Чи виправдаються сподівання?

  - Чи існує реальна віддача після запровадження цього обладнання? - запитую Сергія Миколайовича.

  - Обладнання доволі складне і вибагливе, тому потрібен певний час для його налагодження, можна сказати, адаптації до кожної секції тепловоза. Річ у тім, що паливні баки на локомотивах мають неправильну геометричну форму. Тут існують звуження та розширення на певній висоті. А ультразвуковий датчик визначає на скільки міліметрів знизився рівень солярки в баку за певний час. На сьогодні проводиться тарування кожного паливного баку з нанесенням певних поміток та введенням цих даних у систему. Коли ці роботи буде завершено, ми укладемо відповідні акти про прийом - передачу із постачальником, тоді можна буде визначати й результати роботи. А на сьогодні встановлене обладнання може зафіксувати несанкціонований злив пального із баку. Іншими словами ми поставили своєрідних електронних сторожів на паливні баки тепловозів і це запобігає розкраданню солярки. То ж певні результати є.

  «Сторож», звичайно, добре, але на «Дельту СУ» у Жмеринському депо покладаються значно більші надії. Важливо, щоб вона допомагала заощадливо використовувати пальне. Та найкращих результатів, на думку фахівців локомотивного господарства, можна буде досягти коли цю систему поєднати із іншою, що також запроваджується на тепловозах у Жмеринці. Її виготовлено німецькою фірмою «Hainzmann» і вона має назву «Pegasos». Таке приладдя уже встановлено на дев`яти тепловозних секціях, а ще п`ять очікують своєї черги - саме стільки комплектів обладнання депо отримало.


  Як «осідлати» «Pegasos»

  Що ж дасть поєднання цих двох систем? - Продовжую допитуватись у Сергія Мамосуєва.

  - На базі тих даних, які отримує технічний відділ депо від бортового обладнання системи «Дельта СУ», не можна в повній мірі діагностувати технічний стан локомотива. Таку можливість надає обладнання «Pegasos». Його датчики фіксують температуру охолоджувальної рідини, оливи, тиск у змащувальній системі, тиск наддуву, частоту обертів колінчастого валу, вихід рейок паливних насосів, величину струму збудження тягового генератора та деяких інших параметрів роботи дизеля тепловоза. Але це обладнання не вміє «запам`ятовувати» та передавати показники на комп`ютер у депо. Така можливість є у «Дельти СУ». Тому поєднання цих двох систем дозволить фахівцям чітко визначати, чим «хворіє» той чи інший локомотив. А, значить, і вчасно регулювати його системи таким чином, щоб і машина могла працювати на повну потужність, і пального витрачалось якомога менше. Тоді й зможемо досягти найвищого рівня економії дизельного пального в нашому депо.

  Залишається лише побажати успіхів у цій роботі, а фахівцям інших депо - переймати досвід жмеринчан.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05