РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (4 листопада 2011) 

 • Дружба щира, багатолітня

  В історії Конотопської дирекції є цікава сторінка - українсько-болгарська, сторінка про дружбу українських і болгарських залізничників. Чому саме болгарських, а не польських, наприклад, чи угорських? Відповідь одна: Драгомиров - національний герой Болгарії, який народився в Конотопі. Його й понині шанують на Балканах. У придунайському місті Свищов є пам'ятник Драгомирову, є село, назване на честь конотопчанина.

  Ініціатива побрататися належала залізничникам міста Мездра Врачанського округу, а якщо точніше - машиністам локомотивного депо. Це була середина шістдесятих років. А вже у шістдесят сьомому тільки-но призначений начальник Конотопського відділка Борис Олійник і машиніст локомотивного депо Конотоп, фронтовик Юрій Коренєв поїхали до Болгарії. Тепло й щиро прийняли їх у Мездрі. Так само, по-братньому, вітали болгарських гостей того ж року - секретаря вузлового партійного комітету Димитра Мишева, машиніста Стефана Тончева і начальника вагоноремонтного депо Нетка Велева - і в Конотопі, якраз на День залізничника.

  Перші візити, окрім ідеологічної складової, мали цілком прагматичний характер. Болгари цікавилися ремонтом тепловозів і вагонів, виконанням графіка руху на станції Конотоп. Наші залізничники - обчислювальною технікою, яка вже запроваджувалася у транспортній галузі балканської держави. Микола Москалець, на той час начальник Конотопської енергодільниці, пригадував, що дисплеї можна було побачити скрізь, навіть у гуртожитку залізничників станції Мездра.

  Пам’ятним для конотопчан став 1977 р. До ювілею революції було ухвалено рішення впорядкувати міський меморіал. Коли дізналися про це болгарські друзі, запропонували облицювати його мармуровими плитами - у Мездрі діяла фабрика з обробки каменю. Але стільки грошей і в них не було. Тож болгари влаштували суботник, а на виручені кошти купили два вагони облицювального матеріалу. Й відправили до Конотопа.

  У ті роки побував у Конотопі й Тодор Лалов, машиніст локомотивного депо Мездра. Він став переможцем соціалістичного змагання і був удостоєний призу імені Олександра Лошкарьова, призу імені конотопського залізничника. Була така практика в болгар - давати імена відомих у Союзі людей своїм передовим дільницям і бригадам, наприклад, у цеху ремонту локомотивного депо працювали бригади імені Сидора Ковпака й Івана Кожедуба, та називати почесні призи. Минув час. Багато що змінилося. Але не згасли в його пам’яті добрі спогади про Конотоп і конотопських колег. І ось Тодор знову в Конотопі, знову серед друзів. Він приїхав зі Стефаном Здравковим на святкування Дня міста. Та щоб презентувати путівник дружби, книжечку, в якій розповідається про взаємини двох братніх міст. Болгарською мовою вона називається «Пътеводител на побратиме и добровлците от Мездраа и Конотоп». Презентація відбулася у міській бібліотеці ім. О. Пономарьова.

  У першій половині дев’яностих років зв’язки між Конотопом і Мездрою ослабли. Уже не їздили один до одного в гості, розпалися первинні осередки Товариства радянсько-болгарської дружби. Та коли дружба щира, то вона багатолітня. У 1999 р. Конотоп відвідали міський голова Мездри Цветко Петков і начальник управління болгарської залізниці Круша Каменєв. І з тих пір обмін дружніми візитами став постійним. Залізничні підприємства? На жаль. Контактів таких, які були раніше, немає, але в музеях дирекції і в музеї локомотивного депо Конотоп зберігаються матеріали про ту сторінку залізничної українсько-болгарської дружби.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05